Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4   Dol

Avtor Tema: Dihur ne je nič drugega  (Prebrano 2917 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

klawdyy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 736
Odg: Dihur ne je nič drugega
« Odgovor #30 : sreda 06 april, 2011, 23:11:52 23:11 »

Ok najlepša hvala za nasvet Maja. Bomo videli, če ga tale izbirčnost kaj mine, če ne se bomo pa bolj na meso vrgli, ker se je zadnjič kar katapultiral, ko je z drugega konca sobe surovo meso zavohal  :)
Evidentirano

Porto Riko

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 265
« Odgovor #31 : ponedeljek 06 februar, 2012, 16:14:56 16:14 »

Kaj pa to ko moj ne ve kaj je jajce in meso.  :think:
Ko mu dam malo da bi pojedel me samo gleda in ne ve kaj je to.  :?:
Sem mu tudi nekaj časa pustil, ker sem mislil da si bo premislil in probal pa nič.  :poke:
Pa sem mu tudi malo na smrček namazal, pa ni nič pomagalo.  :wall: :wall:
Ko pa mu dam meso surovo ali pa malo kuhani pa gre raje k briketom.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #32 : ponedeljek 06 februar, 2012, 19:24:58 19:24 »

Zacni brati na prvi strani te teme, je napisan nasvet ... ;)
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Porto Riko

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 265
« Odgovor #33 : ponedeljek 06 februar, 2012, 19:45:59 19:45 »

Maja hvala za opozorilo.
Sem pa že prebral malo o tem.
Bom še tako probal kot piše.
Prosim ne bit jezna zaradi napisanega posta v napačni temi.  :supid:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #34 : ponedeljek 06 februar, 2012, 20:40:42 20:40 »

Nisem jezna. Ce je bilo kje kaj narobe, so ze punce premaknile.
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #35 : ponedeljek 20 maj, 2013, 21:23:07 21:23 »

Citat
aja, še eno vprašanje, kako pa ga navadit na meso, ene trikrat sem mu ga že ponudil, pa se zmrdne in ga noče vzet, ponudil pa sem mu piščančja krilca, samo meseni del, kurje jetrce, ter košček konjskega mesa, pa nič od tega ni hotel...mislim da bodo tukaj kar problemi

Saj ni nujno, da je surovo meso :)
« Zadnja sprememba: ponedeljek 20 maj, 2013, 22:30:10 22:30 maja01 »
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #36 : ponedeljek 20 maj, 2013, 21:36:55 21:36 »

Je pa ZELO priporocljivo. ;)

Spodnjo stran kavca prekrijte z najlonom ali kaksnim drugim materialom.
Evidentirano

bojans

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 89
    • From Ashes
« Odgovor #37 : ponedeljek 20 maj, 2013, 21:45:10 21:45 »

Hej.

Če kaj pomaga: v prejšnjem stanovanju sva imela dvosed in se ga lotila takole: naredila sva okvir iz letvic izrezanih na višino nogic kavča in ga zbila skupaj okoli nogic. V novem stanovanju pa je kotni kavč z zaokroženim delom predstavljav nov izziv: odstranila sva mu nogice in problem rešen :) 
Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
« Odgovor #38 : ponedeljek 20 maj, 2013, 21:45:38 21:45 »

Zbirčnost ja, poznamo mi to :) Čimveč stvari probat, pa ne takoj obupat.

Najina Jalla ne je mesa, ne surovega, ne kuhanega, ne zmletega in kuhanega, ne pečenega (brez olja in začimb seveda), nikakršnega.... pa sem probavala tudi tako, da sem jo malo "posilila" z njim (beri porinila v gobček bolj na silo), pa je vedno izpljunila ven in bila potem še cela užaljena. Pa vem da bi bilo to zanje najboljše. Probavala sem vse možno, v mešalnik metala notri meso in namočene brikete, ji to potem še grela, da je blo bolj toplo (da ne govorim o tem kako mi je smrdela kuhinja po mokrih toplih briketih  ROTFL),pa ni šans da bi jedla.

Ima pa zelooooo rada kunčjo paštetko od Power of Nature. To ji pripraviva tako, da iz konzerve vzameva večji kos paštetke, dava v posodico, pa čez malo vroče vode, potem pa se tisto "spasira" da se lepo pogreje z vodo. Gospodična teče čez celo stanovanje, tako da je na koncu še pred mano na mestu, kjer ima vedno posodico s pašteto. Pa na začetku ni hotele tudi tega jesti, smo prišli od tega da je najprej polizala dol s prstov, potem iz kuhinjske žličke, po kakšnih 10ih obrokih pa tudi iz posodice. Je pa sedaj tudi tunino paštetko od Power of Nature jedla, tako da sem skoraj ploskala ko jo je prvič :) Brikete pa, Orijen ima najraje, pa ji jih mešam še z N&D in sedaj še z Naturea (nama je dala Maja za stestirat in so ji bile brikete zelo všeč, pa smo bili spet veseli :jupi:).

Sem pa zmetala tudi cel kup hrane v smeti, še posebej mokre, ker gospodična pa že ne bo jedla nekaj kar ji ne diši. Recimo tuno od Applawsa ni šans da je, isto piščanca ne. Pomoje je raje lačna, kot da bi jedla nekaj kar ni po njenem "okusu".

Ampak z malo vztrajnosti boste našli tudi kaj drugega kot samo eno vrsto briket, samo potrebno je poizkusit čimveč. Mi bomo tudi še kdaj probali s surovim mesom, mogoče se ji okus tudi kaj spremeni, pa ji bo všeč (ostajam optimistična ;))

Torej obožujemo tole http://www.kosovir.com/pon/344-pon-konzervice-kunec.html pa čezdalje bolj tudi tuno istega proizvajalca.

Pa srečno z navajanjem na raznovrstno hrano :)
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #39 : ponedeljek 20 maj, 2013, 22:35:11 22:35 »

jasmina, zdaj ji pa zacni v te pastetke pocaaasi, v majhnih kolicinah mesat koscke mesa. Na zacetku naj bo to res malo, npr. za velikost nohta, fino nasekljanega (kot najbolj na drobno naseckan petrsilj) ali zmiksanega mesa. Zacni z rajsi manjso kolicino kot preveliko, da ne bo potem nosa zavihala nad pasteto, potem pa najprej pocasi povecaj razmerje in zacni dajat vse vecje koscke.
Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
« Odgovor #40 : ponedeljek 20 maj, 2013, 22:37:35 22:37 »

Odlična ideja, poskusimo to že jutri. Hvala!
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

Mija

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 222
« Odgovor #41 : sreda 27 november, 2013, 21:11:22 21:11 »

Blaaaaah! Odkar je bila Mija bolna in smo jo fino pitali z župo na žlico, noče več sama jesti! Če ji nastaviš hrano kar tako, bo pač tak dolgo čakala, da jo vzameš v naročje in nahraniš. Zadnjič sem ji nastavila hrano in potem sem dve uri čakala, če bo kaj ali ne. Na koncu sem seveda popustila jaz. Briketi sploh ne pridejo v poštev. Sedaj jo okoli prenašam tako, da ji zmešam raztopljene brikete z a/d konzervo in vsaj to malo poje (na žlico!). In to najbolj priden in neizbirčen dihur, ki je prej jedel v nenormalnih količinah!
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #42 : četrtek 28 november, 2013, 02:25:23 02:25 »

Po dveh urah nehranjenja je ne bo pobralo ;) Sigurno ;) Kar vztrajaj, bo ze zacela jesti :)
Evidentirano

Mija

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 222
« Odgovor #43 : torek 10 december, 2013, 19:45:58 19:45 »

Obupala! Mija je zmagala! Zdaj je samo a/d konzervo že dva dni, ker je bla že čisto suha in ne morem več gledati njenega štrajkanja! Par dni me ni bilo doma, mami jo je vsaj enkrat ali dvakrat na dan hranila na roke, briketov ne povoha.

Razredčen a/d pa seveda gre v rit! So kakšne alternativne konzerve, ki bi ji tudi bile všeč? Zdaj jo grem spet fojtrat - že 5ič danes.
Evidentirano

KateLue

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 31
« Odgovor #44 : petek 11 april, 2014, 19:48:39 19:48 »

Potrebovala bi pomoč glede prehrane mojih dveh dihurjev.
Verjetno sem nekaj delala zelo narobe, saj mi dejansko ne jesta skoraj nič več.

Od nekdaj ju imam na Orijenu - piščanec, tu in tam kdaj dobita Natureo, Acano ali Taste.
Gucci ni NIKOLI (odkar je pri meni!) želel pojest nič drugega kot suh briket ali suh posušen piščančji/račji file (pasji priboljški) - ter GIMPET pasto.
Mango je kot mladiček veselo jedel sveže meso (piščanček), kurje želodčke, kakšne kvalitetnejše mačje konzervice, jajčko, itd. Potem pa se je iz danes na jutri odločil (dobesedno), da ne bom več nič izmed tega jedel. Poskušala sem s temi župicami, kar ste tukaj na forumu pisali recepte - nič. Kupovala meso od zajčka, race, govedina, NIČ.
Zadnja 2 meseca mi pa še briketke odklanjata in jih pojesta res zelo, zelo malo (menim da premalo, glede na njuno strukturo telesa + v primerjavi z 1 leto nazaj).
Tretirana sta proti notranjim in zunanjim parazitom, redno. Tudi iztrebek je normalen, le velikokrat komaj kaj iztrebita, saj skoraj nič ne pojesta.

Zakaj bi temu bilo tako? Res si zelo želim, da bi jedla meso in sem jima pripravljena ju dajat, ker vem da so to karnivori.

Cca 2-3x na teden dobita 1 palčko posušenega fileja (pasji priboljšek). Ali je to napaka, da jima dam in bi potem samo to jedla?
In pa vsak dan dobita malo GIMPET paste, ko se učimo trikcev ali sta pridna na sprehodu.

Prejšnji teden sem še poskusila dat preko briketkov LUPO lososovo olje, sta malo lizala ampak nekega efekta, da bi normalno jedla ni bilo.

Prosim za pomoč, hvala.
Evidentirano
"Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts." - Charles Dickens
Strani: 1 2 [3] 4   Gor