Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Vrocina - dihur manj je  (Prebrano 473 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
Vrocina - dihur manj je
« : petek 23 julij, 2010, 14:12:14 14:12 »

Vprašanje :?:: ali tudi vaši dihurji zdaj v tej vročini bolj malo jejo kot ponavadi? Šišmiš popolnoma odklanja TF brikete, razen če jih namočim v vodi (pa tudi takrat samo vodo spije). Meso zelo omejujem, ker mi potem smrdi pod posteljo in v omari :sick:, konzerve se pa tudi ne dotakne kaj dosti. Včeraj sem mu dala jajčko (pa je cel dan imel na voljo brikete) in jo je v 'šubu' zmazal, celo. Ponavadi ima to za 2x. Kaj svetujete?
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Vrocina - dihur manj je
« Odgovor #1 : petek 23 julij, 2010, 16:24:26 16:24 »

Ce je sicer normalen, da ne zganjas panike, oz. da pac poskusis v sobi narediti cim bolj hladno.

Jaz meso mojim dajam, ampak iz omenjenih razlogov jih hranim rocno, oz. za njimi "spustim" macke, da pospravijo. Ker skriti koscki mesa se v tej vrocini ne samo usmradijo, ampak tudi pokvarijo in so odlicna hrana za muhe in odlagalisce njihovih jajcec.

Prav tako je potrebno biti previden z vsemi konzerviranimi hranami in namocenimi - da se jih v posodici ne pusti predolgo, sploh, ce na oknih ni komarnikov in notri lahko pride kaksna muha. Povem iz lastne izkusnje, da iz lepe, ciste, sveze "zupce" v nekaj urah dobis smrdljivo rec v kateri so jajceca, cez noc pa se ze izlezejo ogabne licinke.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
Re: Vrocina - dihur manj je
« Odgovor #2 : sreda 08 september, 2010, 21:52:29 21:52 »

Kaj ce pa ni vroce, pa dihur vseeno manj je ? Pa manj kaka ? Zna to kazat na to, da bi lahko blo kaj narobe? Dosti spi, ampak ko se igramo, je razigrana pa laufa in skace okoli in gaga ...
Evidentirano
Strani: [1]   Gor