Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3]   Dol

Avtor Tema: Iztrebek (variante)  (Prebrano 2996 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
Odg: Iztrebek (variante)
« Odgovor #30 : petek 24 januar, 2014, 10:58:40 10:58 »

Danes dopoldan sem ob čiščenju Blinkovega wc-ja odkrila iztrebek, ki je bil nekakšne svetlo oranžno do svetlo rjavo vodene barve.  :/
Včeraj zvečer sem ga ob prihodu domov spustila iz kletke. Naredil je nekaj krogov, nato se vlegel na blazino in tam ležal. Ponoči ni spal, bil je ves čas buden in lomastil po kletki. 2x sem vstala iz postelje in si vzela nekaj časa zanj, da se je malce umiril. Zaspal je šele okrog 6.30 zjutraj...
Mogoče se počuti osamljen in zato takšno vedenje, ampak kaj pa iztrebek? Naj ga odpeljem h kakšnemu veterinarju v bližini na pregled? Vsekakor pa, če ne bo bolje, gremo v ponedeljek na VF.  :ill:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #31 : petek 24 januar, 2014, 11:02:14 11:02 »

Ce je (bil) samo en tak iztrebek, brez panike ... se zgodi. Lahko je pojedel kaksen star uskladiscen briket/priboljsek/kos mesa, ki je bil ze malo bolj zelen in neuziten. Ce sebo pa ponavljalo, pa pojdite do veta.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #32 : petek 24 januar, 2014, 11:04:52 11:04 »

Aha, hvala, ga bom opazovala.
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #33 : sobota 25 januar, 2014, 13:38:28 13:38 »

Izgleda, da je bil samo en tak iztrebek.   :D
Evidentirano

mayya0

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 37
« Odgovor #34 : sreda 17 december, 2014, 21:35:14 21:35 »

Od danes zjutraj ima Bela drugacen iztrebek kot ponavadi- kakor da bi bil nekoliko zrnast (ne tak kot na sliki, je temnejsi), vmes pa sem zdajle opazila delcek sluzi. Je to mogoce povezano z garjami (jih sedaj nima vec, vendar je mozno da bi mrtve garje po evstahijevi cevi dobila v usta in zelodec in jih nakoncu iztrebila?).
Poleg tega se veliko trese, ne samo ko se ravno prebudi, ampak tudi ko jo dam ven iz kletke. Je mogoce to kaksen prehlad? Sicer pa nisem opazila nobenih izcedkov iz nosa ali oci.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #35 : sreda 17 december, 2014, 22:55:11 22:55 »

Citat
Je to mogoce povezano z garjami (jih sedaj nima vec, vendar je mozno da bi mrtve garje po evstahijevi cevi dobila v usta in zelodec in jih nakoncu iztrebila?).

Ne.

Ste bili v stiku s kaksnim drugim dihurjem? Je doma kdo bolan? Je jedla kaj drugega kot ponavadi? Koliko casa ze traja?
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

mayya0

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #36 : četrtek 18 december, 2014, 07:11:59 07:11 »

Ja prejsnji vikend smo bili pri Pali, Fleki in Pepsiju. Doma ni nihce bolan, sem pa pozabila omeniti da je jedla antibiotik Sumamed zaradi bakterij ki bi se lahko pojavile ob garjah.
Sedaj sem ji spet scistila in ponoci je bil normalen iztrebek, tale od zjutraj je pa spet nekoliko "cuden", ceprav bistveno manj kot vceraj. Bom jo opazovala.
« Zadnja sprememba: četrtek 18 december, 2014, 07:17:07 07:17 mayya0 »
Evidentirano

mayya0

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #37 : četrtek 18 december, 2014, 07:24:11 07:24 »

Aja, pa takrat ko je bila v stiku z dihurji je bilo vse vredu, se en teden za tem je bila normalna, razen antibiotike je jemala.
Evidentirano

mayya0

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #38 : četrtek 18 december, 2014, 14:08:55 14:08 »

Zdaj je že vredu, tudi živahna je in se podi za svojimi igračkami :) me pa vseeno zanima če kdo slučajno ve, kaj bi bil vzrok za slabo počutje oz. tak iztrebek in tresenje?
Evidentirano
Strani: 1 2 [3]   Gor