Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Iztrebek (variante)  (Prebrano 2947 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

gonzo

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 46
Iztrebek (variante)
« : petek 29 oktober, 2010, 16:33:12 16:33 »

To  so  slike  iztrebkov  naših  ljubljenčkov (normalni in patološki )....  Morda  bo    komu  prišlo  prav ....  Majo, oz. Jano- moderatorko  foruma  prosim,  naj  temo  izbrišejo  ali  premaknejo  kam  drugam,  v  kolikor  je  to  potrebno.  Lp

Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Re: Iztrebek (variante)
« Odgovor #1 : petek 29 oktober, 2010, 16:40:07 16:40 »

Tale zadeva je super ja :cheese:

Moji cisto prav kakajo  8)  :fiii:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : petek 29 oktober, 2010, 17:00:48 17:00 »

Napisi prosim vir od kod je to vzeto (avtorske pravice in to ...)
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #3 : petek 29 oktober, 2010, 17:12:43 17:12 »

Evidentirano

gonzo

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 46
« Odgovor #4 : petek 29 oktober, 2010, 17:35:15 17:35 »

Opravičujem  se  zaradi  svoje  nevednosti.  Vir : http://www.ferretharmony.com/viewtopic.php?t=1793

Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #5 : petek 29 oktober, 2010, 17:39:25 17:39 »

:goodpost:
Odlično, hvala! Zdaj ne bom več rabila toliko domišljije za Maji po telefonu poskušat razlagat kakšne konsistence je drekec. :cheese: :car:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
« Odgovor #6 : petek 29 oktober, 2010, 18:16:57 18:16 »

Akumov drekec je ciiiist Jelly-like. Identicen. Spremljam pozorno. Hvala za slikice!
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #7 : petek 29 oktober, 2010, 21:57:21 21:57 »

Tole je pa odlicna zadeva!! :happy64:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #8 : četrtek 03 februar, 2011, 21:45:16 21:45 »

Odkar dajem Šišu posladke Dr. Clauders, ki so rdeče barve, je tudi njegov iztrebek identičen (živo oranžno-rdeč). Predpostavljam, da je to zaradi barvil v hrani? :huh:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : petek 04 februar, 2011, 10:49:26 10:49 »

Ja.
Evidentirano

koshir

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 67
Odg: Iztrebek (variante)
« Odgovor #10 : torek 16 oktober, 2012, 09:59:11 09:59 »

je lahko kaj narobe ce ima dihur iztrebke dolge samo 1.5-2cm ker prej je imel kar dolge je pa tko nekje med trdnim in jelly ("skoraj" isto kot prej, mogoce prej bol suhi, odvisno kaj je jedel), je pa vecinoma meso, ker noce jesti drugih briketov kot od royal canin 36 kitten, na tega je bil prej navajen od vzrejteljice,
sedaj ima stiri vrste briketov in se jih tud pritaknit noče, kitten-a mu pa ne bom dajal več ker ni ql sestave (zdaj ima pa v posodi orijen, power of nature meadowland mix, taste of wild pa se ene), tako da mu dam manj mesa kot ponavadi da bi se vsaj pritaknil teh novih briketov, pa zgleda da raje strada kot da bi kaksnega od novih probal...
Drugace norc je se zmer, skace naokol ko zmesan, pije normalno...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : torek 16 oktober, 2012, 14:22:32 14:22 »

Meni se zdijo precej premajhni in slisi se kot a) poje premalo b) ima zamasene zleze c) pozrl je nekaj cesar ne bi smel.

Kako si mu pa uvajal nove brikete? Si jih mesal z RC? Koliko casa in v kaksnem razmerju.
Evidentirano

koshir

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 67
« Odgovor #12 : torek 16 oktober, 2012, 14:54:41 14:54 »

na zacetku sem mu dal 50/50 z starimi, pa je izbrskal ven samo kitten in pustil drugo vrsto briketov (ene parkrat sem mu nafilal in je bil isti rezultat), zdaj sem mu ukinil kitten in ima notri samo se tiste stiri verzije briketov, iztrebek je normalne velicine samo dolzine ne, ni nic "stisnjen" ali kaj podobnega sam kratek je zelo mogoče če je manjši v premer ampak ne veliko, kolikor prej. Sem mu dal malt pasto po prvem tem iztrebku in potem se parkat pa je se zmeraj take oblike, danes bom videl kako bo (taja pa to ze 2dni)...
Imam na sumu da premalo poje zarad svoje trme ko noce jest nic drugega kot meso in pa kitten brikete.
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #13 : torek 16 oktober, 2012, 16:01:47 16:01 »

Muf je mel danes 1x tak drekec kot je ta prvi na tej sliki... nato pa spet normalnega :hm:
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #14 : torek 16 oktober, 2012, 16:42:22 16:42 »

na zacetku sem mu dal 50/50 z starimi, pa je izbrskal ven samo kitten in pustil drugo vrsto briketov (ene parkrat sem mu nafilal in je bil isti rezultat), zdaj sem mu ukinil kitten in ima notri samo se tiste stiri verzije briketov, iztrebek je normalne velicine samo dolzine ne, ni nic "stisnjen" ali kaj podobnega sam kratek je zelo mogoče če je manjši v premer ampak ne veliko, kolikor prej. Sem mu dal malt pasto po prvem tem iztrebku in potem se parkat pa je se zmeraj take oblike, danes bom videl kako bo (taja pa to ze 2dni)...
Imam na sumu da premalo poje zarad svoje trme ko noce jest nic drugega kot meso in pa kitten brikete.

Prehitro si naredil menajvo. Saj pri dostih dihurjih ni tezava, tudi, ce hrano zamenjas takoj in v celoti, pri kaksnem bolj izbircnem, pac je (in vas je ocitno tak). Menjaj res postopoma in pocasi (par novih briketov med RC) in reeees postopoma povecuj kolicino. Fajn je tudi, da novo hrano dosuvas v vrecko/skatlo od RC, da se navzamejo vonja in malo tudi okusa. So dihurji, obicajno sicer starejsi, ki so se pripravljeni izstradati in ne jesti nove hrane. Ker je pac enostavno ne dojemajo kot hrano.

*Tasha* glede na vse ga bo pac spet potrebo peljati k veterinarju. Kaj je krivo ne vem - lahko je gastritis, lahko je pac karkoli drugega. Tak iztrebek, se manj pa 3x bruhanje v enem tednu niso ne normalni, ne ok. Glede na opisano (po telefonu) ni urgnetno, ni pa za cakati en teden. Ce bo bruhal spet, ga bo pac potrebno pelajti pa res cimprej.
Evidentirano
Strani: [1] 2 3   Gor