Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3   Dol

Avtor Tema: Iztrebek (variante)  (Prebrano 2936 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
Odg: Iztrebek (variante)
« Odgovor #15 : torek 16 oktober, 2012, 16:50:30 16:50 »

Saj gre v nedeljo v LJ, ce ne prej... klicem na VF danes in ga Žan v nedeljo pelje nazaj, če bo pa kriza bo šel pa prej...
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

koshir

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 67
« Odgovor #16 : torek 16 oktober, 2012, 20:34:04 20:34 »

Prehitro si naredil menajvo. Saj pri dostih dihurjih ni tezava, tudi, ce hrano zamenjas takoj in v celoti, pri kaksnem bolj izbircnem, pac je (in vas je ocitno tak). Menjaj res postopoma in pocasi (par novih briketov med RC) in reeees postopoma povecuj kolicino. Fajn je tudi, da novo hrano dosuvas v vrecko/skatlo od RC, da se navzamejo vonja in malo tudi okusa. So dihurji, obicajno sicer starejsi, ki so se pripravljeni izstradati in ne jesti nove hrane. Ker je pac enostavno ne dojemajo kot hrano.

Sem mu nasul kitten-a v posodo kjer je imel se od prej polno briketov, je takoj navalil na brikete in seveda zacel vn brskat kitten-e, matr je trma, upam da se bodo zdej navzel vonja in bo se druge probal sam se mi zdi da te kitten nimajo tolk mocnega vonja kot pa vsi ostali, ki so zraven orijen itd
Tako da zdaj upam da bo imel spet normalen iztrebek, pa za "kazen" ne bo dobil par dni mesa pa naj uziva v svoji briketih  :fiii:

ne morem pa verjet da včeraj ni hotel pojesti zmiksane tiste tri-štiri vrste briketov z enim celim bedrcam pišč. + en rumenjak + malt pasto vse lepo zalito da je blo "žmohtn", pride povoha in gre naprej, dam notri par njegovih briketov mal pošnofa vzame dva tri kom in je šel, matr je zbirčn...
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #17 : sreda 17 oktober, 2012, 11:07:03 11:07 »

Tudi nam se vidi, da prvič preizkušamo PON (čeprav samo 1/3 mešanice). Šiš na wc-ju:  :blowup:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #18 : sreda 07 november, 2012, 16:06:15 16:06 »

Nisem vedela, kam to napisati, zato me prosim premaknite, če sem zgrešila...
Včeraj smo v drugo cepili našo Wini. Ko smo zvečer prispeli domov je Wni naredila takšen kakec kot je na prvi sliki. Malo me je zaskrbelo ampak sem si rekla, da počakam na naslednji dan kako bo. Danes okrog poldan je naredila še en kakec in ta je bil bolj kot nekakšna driska...je na drugi sliki. Jaz sem že zagnala preplah, da mora ta hip v ambulanto, fanta pa pravi, naj najprej sem na forum napišem, ker mogoče ni tako resno...čeprav se meni zdi že precej resno  :_(
Poleg tega je danes precej mirna in manj živahna ter precej spi. Ampak spet, že pri prvem cepljenju je bila naslednjih 3 -4 dni manj živahna, manj je jedla in zelo veliko spala. To se je potem popravilo  v roku tedna dni in je bilo spet vse kot ponavadi ( to reakcijo po cepljenju sem včeraj na drugem cepljenju tudi veterinarju razložila, pa ni dal posebnega pomena, nič resnega).
Zdaj se je ponovilo isto: nič ne jé, veliko spi, izgleda utrujena in prav nič živahna, zraven tega pa ima še močno voden kakec  :_( Prosim za pomoč!

Aja, pa še to, približno teden in pol dni nazaj smo jo začeli hraniti z mešanico Orien in TF, vsak dan dobi en pritisk Grizli lososovega olja, vsak dan dobi 2 -3 trakce priboljškov (raca) od Dr. Clauder's, učera je dobila še malo mlekca (polnomastnega, do sedaj z njim še nikoli težav).

Sva s fantom zdaj razglabljala, koliko priboljškov je zadnje dni dobila in sva nekako ugotovila, da je verjetno pojedla preveč paste...najin urnik se precej križa in vsakič, ko je eden od naju prišel domov, ji je dal nekaj paste. Računam na možnost, da jo je lahko na dan dobila tud 6 cm ali malo več...vem, sva ravnala precej neodgovorno!  :wall:  :wall:  :wall:

Vseeno pa, morda kdo ve, kaj bi lahko bilo narobe z našo Wini?  :_(
Že vnaprej najlepša hvala, za odgovore!
« Zadnja sprememba: sreda 07 november, 2012, 16:14:45 16:14 petra55 »
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #19 : sreda 07 november, 2012, 23:56:43 23:56 »

mozno je da je reakcija na cepivo...
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #20 : četrtek 08 november, 2012, 00:13:10 00:13 »

Glede na to, da pravis, da je bolj mirna in vec spi, je lahko blazja reakcija na cepivo. Poklici jutri k veterinarju in povej.
Ce ne bo kaksnih posebnosti in ce bo jutri vse normalno, ni treba panike zganjat, ce se bodo pa tile iztrebki se nadaljevali, pa jo pelji pokazat.

m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #21 : četrtek 08 november, 2012, 16:54:58 16:54 »

In kot vedno sem tudi tokrat delala paniko brez pravega pomena... :embarassed:
Danes ni več imela vodenega kakca, je pa useeno imel neke bele fleke v kakcu. In odločila sem se, da bom tisti kakec na lastno pest malo pregledala in ugotovila, da so tisti beli fleki pravzaprav majhni koščki tkanine!  :wall: Nimam pojma, od kje so prišli v njen želodček... :think: Po vsej možnosti je spet kakšno nogavico skrila in jo v kakšni temačni luknji veselo prežvekuje...jasno da sledi iskalna akcija! Lumpa, nam skrbi dela   :girly:

Sem pa včeraj zvečer, ko je v tretje imela voden kakec, vsa panična tekla k prvemu veterinarju, mu razlagala situacijo na veliko, dolgo in široko (kar se tiče paničarjenja pač obvladam...  :fiii: ) in mi je dal vrečko praha z elektroliti, neko zmes s probiotiki in brikete Gastro intestinal od Royal canin. Je pa bil tudi on mnenja, da je to le reakcija na cepivo in stres.

Zanima me, ji te stvari zdaj lahko vseeno dam?  :?:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #22 : četrtek 08 november, 2012, 20:05:14 20:05 »

Probiotike ji lahko das, skodili zagotovo ne bodo, kvecjemu koristili. Vsega ostalega ni treba. :)
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #23 : petek 09 november, 2012, 00:16:31 00:16 »

Dobro, hvala  :thnx: Bom pa ostalo prišparala, tako jo bom imela s čim filat, ko me bo prijel naslednji izbruh panike  :rolleyes:  :cheese:
Evidentirano

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #24 : ponedeljek 08 april, 2013, 21:04:50 21:04 »

:/ Pa imamo problem....
Včeraj zvečer sem že opazila, da je bila ena od potičk malo nenavadna. Danes pa sem videla Smrki, da je naredila eno hecno tekočo potičko (veliko bol smrdečo kot običajno) z belimi grudicami....
Še bolj me je zaskrbelo, ker je šla po 10 minutah igranja v kletko spat. Dala sem ji malo kolostruma. Jutri sem cel dan v službi....nevem kaj naj naredim....
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #25 : ponedeljek 08 april, 2013, 21:30:26 21:30 »

A zjutraj je ne mores dostavit na VF, ce ne bo boljse?
Evidentirano

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #26 : ponedeljek 08 april, 2013, 21:37:49 21:37 »

Ob osmih začnem delat v Škofji loki, kar pomeni da moram malo čez 7h iz Lj.
Gdaj pa začnejo na kliniki? Ker če začnejo ob 7h bi jo lahko pripeljala in potem prišla do 6h po njo....
Evidentirano

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #27 : ponedeljek 08 april, 2013, 21:41:04 21:41 »

Mah kje ob 8h odprejo....
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #28 : ponedeljek 08 april, 2013, 21:49:32 21:49 »

Ob 8h ... A ni pa cez dan nikogar drugega doma, da bi jo vsaj pogledal vmes?
Evidentirano

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #29 : ponedeljek 08 april, 2013, 22:04:16 22:04 »

Se dogovarjam, da bi me sodelavka nadomeščala pa bi bla lahko že ob treh doma. Živimo sami tako, da bol ne.
Zjutraj bom poklicala še na kliniko, pa da vidim ali jo pol ob 3h pripeljem ali nekaj.
Kaj bi to lahko bilo? Tazu ni nič pa sta skupaj 24h na dan.

Evidentirano
Strani: 1 [2] 3   Gor