Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Pobarvana ustnica? Mikrosporija?  (Prebrano 1597 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Pobarvana ustnica? Mikrosporija?
« : ponedeljek 07 februar, 2011, 17:30:39 17:30 »

Tole se je Maximusu pred kaksnim tednom pojavilo, najprej sem mislila, da je samo prasic in je umazan in mu zadevo ocistila z mlacno vodo. Potem je pa madez prisel nazaj! Koza spodaj je malo bolj roznata kot povsod drugje. Ko mi rata veterinarko na telefon dobit bom tudi z njo govorila, do takrat pa upam, da ima kdo kaksno idejo kaj bi tole lahko bilo...  :?:

Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Pobarvana ustnica? Mikrosporija?
« Odgovor #1 : ponedeljek 07 februar, 2011, 18:06:50 18:06 »

Pri mojih so bile nazadnje kvasovke in smo resevali s klorheksidinom (das na gazo in zdrgnes). Dajte pa izkljucit mikrosporijo in ostale glivicne prijetnosti...
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : ponedeljek 07 februar, 2011, 19:10:14 19:10 »

Ah, no bljak. Bomo sli na obisk k veterinarki. Ima tudi Ichigo roznato surlo :/  od takrat ko so nazadnje celega zajca dobili :P
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : ponedeljek 07 februar, 2011, 21:28:37 21:28 »

O, fino. Sploh, ce je bil res zajec ... Kar poglejte na razn glive, pa se vidva se malo preglejta, da nista kaj flekasta.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : ponedeljek 07 februar, 2011, 22:29:58 22:29 »

Nah, kunec je bil pomojem. Tukaj se vsem rece zajec. Pol kile tezka bela puhasta zadeva, vzrejena za hranit mesojede domace zivali.

Decko je itak flekast ker ima (otroski?) ekcem, ampak to ima ze, jah, od otrostva. Jaz sem kul.

:supid:
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : sreda 23 februar, 2011, 03:16:41 03:16 »

Danes smo dobili rezultate koznih ostruzkov. Ichigo in Maximus imata dermatofitozo (ringworm). Njam, se posebej ker se tole ocitno prenasa tudi na ljudi.  :yam: Katera zdravila bosta dobila ne vem, jutri jih grem pobrat v lekarno.

Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : sreda 23 februar, 2011, 09:35:00 09:35 »

Torej mikrosporija ali trihofitija (podoben smorn). Very nice ...  :supid:
Nabavi si se kaksno razkuzilo, ki pobije tudi glivice in malo spricaj prostore kjer se dihurji sprehajajo. Pa ce imas moznost, jim ta prostor malo omeji, da ti ne bodo spor raznosili ravno po vsem stanovanju.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : sreda 23 februar, 2011, 11:56:40 11:56 »

Jaz sem presrecna. Omejeni so na dnevno sobo. 
Je mozno, da so to s tistega kunca dobili? Ker z nobeno drugo odlakano zadevo niso bili v kontaktu za od poletja. Kunec je bil zmrznjen.  :think:

Bi jim lahko to midva prinesla, ceprav ni nobeden od naju nic flekast in razdlacen? Res mi ni jasno od kod sta tole pobrala, zadnje case nam tule gor en kup enih bruhalnih dihurskih virusov strasi in smo zato vec ali manj v stanovanju in na noben dihurski event ne gremo.

Ful na glas preklinjam, terapija je pa cez 6 tednov razvlecena. Seveda preventivno za vse 4.  :lipsealed:
 :angry:
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #8 : sreda 23 februar, 2011, 14:10:11 14:10 »

Niste bili pred kratkim na razstavi?  :think:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : sreda 23 februar, 2011, 14:44:57 14:44 »

Smo bili ampak tam niso bili v kontaktu z nobenim dihurjem. Sodniska miza, sodniki in tisti ki dihurje prinesejo se razkuzijo med vsakim novim, dihurji grejo tja v svojih transporterjih. Jaz pa tudi nisem nobenega cohala in razkuzilo za roke imam takrat vedno pri sebi.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #10 : sreda 23 februar, 2011, 15:06:59 15:06 »

Ce ste bili kje zunaj, se sploh, ce so kopali po zemlji, so lahko dobili na ta nacin.
Naceloma pa ja, mozen vir okuzbe je tako kunec kot tudi to, da sta prinesla vidva. Spore so lahko kjerkoli zunaj (se posebno, ce gre za Trichophyton) ...
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : sreda 23 februar, 2011, 17:06:32 17:06 »

:/

Se pravi redno razkuzevat, sesat in jim menjat posteljnino. Celo stanovanje je pospricano z razkuzilom, ki plesni in podobno rastje odganja, pospricala sem tudi dihurske postelje in deke preden so se sle prat.
Se spore slucajno dlake drzijo? Ichigo namrec precej entuziasticno menja dlako trenutno. Igrace so bile v vrelo vodo namocene in dodatno razkuzene, prav tako furminator.
Bi jih bilo pametno tudi s kaksnim antiglivicnim samponom oprat?
Pa morda naju preventivno?  :smiley-scared003:

Sorci za morje vprasanj, ampak tole je res nagravzno.
Hceri od znancev so enkrat na Hvaru dovolili, da je "posvojila" enega lokalnega macjega mladica, cez kratek cas je ostala brez las in skoraj dve leti je trajalo, da so zrasli nazaj. Seveda je bilo mace mikrosporicno.  :P  :smiley-scared003:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #12 : sreda 23 februar, 2011, 22:31:22 22:31 »

Katera zdravila ste dobili (napisi mi ucinkovino)?
Obicajno se zdravi sistemsko - s tabletami/kapsulami/sirupom + kopa se s samponom, ki deluje protiglivicno. Mi predpisujemo oronazol sampon (humani sampon proti prhljaju, ki vsebuje ketokonazol). Tukaj se ga dobi brez recepta in ne bi smel biti nesramno drag, pomojem flaska ne stane vec kot 15 eur. Prvi teden se skopa cca. 2x (dihurja zmocis, naneses sampon, fino zmasiras, da se speni (sampon, ne dihur), pustis nekaj minut delovati - good luck in potem speres). POtem pa skopas se cca. 3x z razmakom tedna dni.

Spore so na kozi/dlaki, tako da jih cimbolj intenzivno cesi, potem pa odstranjeno dlako vrzi v smeti - prej naspricaj z razkuzilom in furminator razkuzi. Ko jih meckas (kar omeji na najnujnejse), uporabljaj rokavice. Pri ostalih zivalih so odlicne gumijaste rokavice za 1x uporabo, pri dihurjih pa se iz znanega razloga zal ne obnesejo ...

Vidva predvsem ne panicarita, se pa glejta, ce se vama slucajno kje pojavi kaksna rdeckasta sprememba na kozi, pa pojdita k zdravniku. Ni tako zelo grozno - dobis zdravila, prizadeto podrocje pa prekrijes z gazo/mikroporom, da ravno ne trosis spor naokrog in to bi bilo to ...

Sem se spomnila, mozen vir okuzbe so tudi miske in podobno.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #13 : četrtek 24 februar, 2011, 17:52:30 17:52 »

Zdravilu se rece Itrafungol. Aktivna sestavina je itraconazol.
Fleke imata pa okoli ust samo Maximus in Ichigo. Nikjer drugje po telesu - sem vceraj brskala. Bom sla jutri malo firbcat in tezit v lekarno za kaksen sampon.
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 642
« Odgovor #14 : četrtek 24 februar, 2011, 18:20:38 18:20 »

Ojoj... takole podobno ima naša mucika na obeh očesih, ravno danes sem opazla :smiley-shocked034:
Je z zdravili že kaj boljše?
Evidentirano
Strani: [1] 2   Gor