Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 6   Dol

Avtor Tema: Surovo meso  (Prebrano 2879 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
Surovo meso
« : četrtek 09 oktober, 2008, 16:26:50 16:26 »

surovo meso? :) to mi ljudje okoli mene skos govorijo :yes: nisem pa še poizkusila! Kero meso pa je najbolj priporočeno? Nekdo mi je priporočal naj  :ferret: ponudim drobovino? Mislite da bi bilo to ok? Oz kaj je najboljša varianta srovega mesa in kaj vi ponudite svojim  :ferret: :ashamed:
Evidentirano

Dubmaus.

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 374
Surovo meso
« Odgovor #1 : četrtek 09 oktober, 2008, 18:09:50 18:09 »

Hmm surovo meso? To bomo danes poskusili  :cheese:

Sicer pa ima Vladimir ves čas na voljo brikete (Totally ferret in še ene, katerih ime bo vedla bibika, ki jih tudi naroča iz tujine), dvakrat do trikrat na dan pa dobi Almo nature kitten (včasih tudi kakšno od Adult verzij - npr. govedina, teletina, piščančja prsa) konzervico (Hillsove nekako ne mara, ne vem iz katerega razloga), na vsake par dni pa malo jajčka. Sicer pa vsak dan dobi Multivitaminsko pasto kot nagrado (za wc in preval, ki se ga počasi učiva) in pa oljni dodatek vsake 2-3 dni (čajna žlička - pol žličke bučnega in pol žličke olivnega olja).
Moram se kdaj spravit narest še 'račjo župco'  :cheese:
Evidentirano
A righteous man regardeth the life of his beast but the tender mercies of the wicked are cruel.

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
Surovo meso
« Odgovor #2 : četrtek 09 oktober, 2008, 18:45:22 18:45 »

Tudi moja mala  :ferret: ima zelo ozek spekter hrane - pa ne da nebi poizkusili še kaj več kot brikete, enostavno je preveč zbirčna :P Poizkusili sva že 5 različnih konzervic (Hills, Almo nature kitten, Animonda carny kitten...) vendar ji nobena ni odgovarjala (nisem takoj obupala, vendar očitno tega pač ne mara  :blik: ). Hvala bogu ji je všeč vsaj Hills AD konzervica. Pravzaprav ji je zelo všeč :yes: (edini problem je, ker se ji bo po vsej verjetnosti zamerila zaradi prisilnega hranjenja). H konzervici dodam običajno še čajno žličko zmletih briketov Tottaly ferret baby in Orijen. Včasih dodam tudi čajno žličko hladno prešanega olivnega ali bučnega olja in jajček. Jajca se sama po sebi nebi lotila, če pa ji ga kam "podtaknem" pa tudi to poje :P Posizkusila sem tudi s popečenim puranjim meskom(brez začimb seveda) a ji tudi to ni ustrezalo. Številne priboljške namenjene mačkom sem ukinila, saj se mi njihova sestava ni zdela primerna, se manj pa potrebna! Od slednjih ji privoščim le Wiskas dentabits za zobke, seveda v manjših količinah. Veš čas pa ima seveda na voljo zgoraj omenjene brikete. Podkupovanje s pasto pa sva tudi prekinili, saj se ji je tudi ta zaradi okoliščin "zamerila" :P
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
Surovo meso
« Odgovor #3 : četrtek 09 oktober, 2008, 22:20:27 22:20 »

Mi imamo pa na razpolago čez cel dan briketke Totally ferret baby ali Orien, včasih jih dam kar pol/pol, zdaj dobi zjutraj in zvečer "župco"- vsebuje samo piščanca, olivno olje, mešanico razmočenih briketkov, jajčka (drugače jih ne mara).... Edina konzerva je tunina- mačje se mi ne zdi vredno kupovati- sem pa zadnjič gldala da bi poslusili tisto iz recepta.... :ashamed: Samo je potem nismo, ker se konzervirane hrane raje izogibamo....
Potem dobi še kuhana piščančja prsa in hrustance, včasih mu dam tudi za pogrizt kak konec kosti- te se ne lomijo na ostre konce, pečenega piščanca ne obrajta najbolj, ker ni tako "sočen", mu pa ZELO tekne surov piščanček, s katerim se tudi učimo trike :cheese: Samo upam da se ne bo uprl :cheese: :yes: Od drobovine dobi kake srčke, jetrca (v majhnih količinah ker ni priporočljivo), želodčke- to seveda vse kuhano, potem pečeno ali surovo ribico.
Priboljški so mu "brezvezni" jih sicer poje, samo rabi kar nekaj časa- zgleda da mu niso preveč všeč razni dodatki v teh kupljenih hranah :think:

Drugače pa vedno "fehta" in tudi ukrade iz juhe (to potem naredim iz vode ki ostane pri kuhanju pišč.prsi ali hrbta) kak grahek ali 2, 1x je skoraj skočil v ajvarju podoben namaz- tako mu je dišal ROTFL pa sveže kumarice so mu tudi všeč, samo jih je dobil samo 2x in še to čisto majhen košček... :hm:
Občasno dobi tudi mleko (s 3,2% maščobe) samo ga ponavadi hoče potem odnest v skrivališče in polije naokolli :drool: :cheese: SMOTKO ROTFL Dam mu pa tudi olivno in bučno olje- kakšno žličko na 2 tedna....

Hmm :think: Zdaj šele vidim, da v bistvu kar precej različne hrane dobi :huh: Do zdaj se mi je zdelo kot da je kar naprej samo na briketih :scared:

V glavnem bi pa pojedel vse kar si narediva midva za jest- samo mu ne dava, ker NE SME.... Mu zgleda ZELO diši 8) .:)
Evidentirano
Takle mamo! ;)

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
Surovo meso
« Odgovor #4 : četrtek 09 oktober, 2008, 22:22:48 22:22 »

Citat
Kero meso pa je najbolj priporočeno? Nekdo mi je priporočal naj   ponudim drobovino? Mislite da bi bilo to ok? Oz kaj je najboljša varianta srovega mesa in kaj vi ponudite svojim   

Jaz moji kupujem piščančja prsa in je čisto  :drool: ko vidi, da grem do zmrzovalne skrinje :cheese: Nasplošno je piščančje meso najbolj priporočeno, tak da probaj. Moja je surovo meso brez problema, s kuhanim pa še nisem poskusla.
« Zadnja sprememba: četrtek 09 oktober, 2008, 22:25:43 22:25 ursika_ursi »
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
Surovo meso
« Odgovor #5 : četrtek 09 oktober, 2008, 22:31:53 22:31 »

Mi surovega še nismo poskusili... Predvsem zato ker se bojim kakih bakterij (E-coli....itd.). :blik:
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
Surovo meso
« Odgovor #6 : četrtek 09 oktober, 2008, 22:33:38 22:33 »

Če kupiš v trgovini se načeloma naj ne bi bal E-coli, večja nevarnost obstaja, če vzameš meso pri kakem sosedu ali znancu, ki imajo doma 'fureš' :)
Evidentirano

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
Surovo meso
« Odgovor #7 : četrtek 09 oktober, 2008, 22:37:50 22:37 »

Citat
Kero meso pa je najbolj priporočeno? Nekdo mi je priporočal naj   ponudim drobovino? Mislite da bi bilo to ok? Oz kaj je najboljša varianta srovega mesa in kaj vi ponudite svojim   

Jaz moji kupujem piščančja prsa in je čisto  :drool: ko vidi, da grem do zmrzovalne skrinje :cheese: Nasplošno je piščančje meso najbolj priporočeno, tak da probaj. Moja je surovo meso brez problema, s kuhanim pa še nisem poskusla.

hmm...mogoče pa to sploh ni slaba ideja, da svoji zberčni metki ponudim surovo meso :cheese: :yes: čeprav bo odziv verjetno tak kot vedno (ko ne gre za brikete), ampak dokler ne probam ne morem vedeti :yes:
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
Surovo meso
« Odgovor #8 : četrtek 09 oktober, 2008, 22:39:41 22:39 »

Tudi to meso v trgovinah testirajo samo en vzorec ene pošiljke in ne vsega mesa!... Pa tudi v vseh trgovinah ne upoštevajo čisto vseh pravil o higieni (noži naj bi se uporabljali posebej oz. se čistijo pri vsakem mesu...itd. mnogo je pomanjklivosti) In ni redko prišlo do izbruhov E-coli zaradi katerih so umirali tudi ljudje! Mi pa meso tudi prekuhamo in prepečemo in tako uničmo tudi kake druge bakterije, ki se lahko nahajajo v mesu!  :/ :think:
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
Surovo meso
« Odgovor #9 : četrtek 09 oktober, 2008, 22:40:05 22:40 »

Saj moja Biba je tud bolj zbirčna, ampak kar se tiče mesa pa... :drool: ROTFL prav na zadnje tačke se postavi, s sprednjimi pa po kuhinjskem elementu ali po mojih nogah direkt do krožnika :supid: prava smrkljica LOL
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
Surovo meso
« Odgovor #10 : četrtek 09 oktober, 2008, 22:41:17 22:41 »

Bibika, kako dolgo pa kuhaš meso? To ji pol vsak dan posebej kuhaš, ali skuhaš naenkrat večjo količino in daš zmrznit?
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • bibika
Surovo meso
« Odgovor #11 : četrtek 09 oktober, 2008, 22:44:25 22:44 »

Skuham meso in zmrznem, ampak to počnem redko, ker nad samim mesom ni ravno navdušena... Se je pa malo bolj privadila :)!
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
Surovo meso
« Odgovor #12 : četrtek 09 oktober, 2008, 23:25:53 23:25 »

Citat
noži naj bi se uporabljali posebej oz. se čistijo pri vsakem mesu...itd. mnogo je pomanjklivosti
Zato raje vzamemo vakumsko pakiranega in ga razrežemo doma.... Sicer res ne vidiš kaj se dogaja tam kjer ga pakirajo, ampak je vseeno verjetno večja higiena glede na to, da je samo 1 vrsta mesa.... :think:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Surovo meso
« Odgovor #13 : četrtek 09 oktober, 2008, 23:38:05 23:38 »

Moji redno dobivajo surovo meso. Predvsem piscanca. Je pa priporoclivo dajati vse dele, ne le prs, ker to meso (prsna muskulatura) je precej pusto in "prazno". Jaz navadno kupim celega piscanca in ga potem po delih pojedo. Malo prs, malo bedrc, malo hrbta, vrat, hrustance in konce kosti ... Drobovine jim surove ne dajem (itak zna biti problem jo "spravit dol"), jo pa dobita macka.
Pri v trgovini kupljenm mesu, se posebej, ce kupis zmrznjeno meso, mislim, da neka silna panika zaradi bakt. okuzb ni potrebna. Mi pa niti na misel ne pride, da bi jim surovo dajala meso domacega izvora.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
Re: Surovo meso
« Odgovor #14 : četrtek 09 oktober, 2008, 23:53:52 23:53 »

Ja vidiš, sem vedela da sem nekaj pozabila še napisat :cheese: Občasno dobi tudi kak košček kože in bedrca, pa konce perutničk- so zelo mehke kosti :yes:
Evidentirano
Takle mamo! ;)
Strani: [1] 2 3 ... 6   Gor