Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol

Avtor Tema: Surovo meso  (Prebrano 2687 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
surovo meso
« Odgovor #45 : četrtek 07 julij, 2011, 09:16:31 09:16 »

Ni bil Blink ze od majhnega navajen na meso? Kolikor vem, naj bi jih P. G. hranila tudi z mesom.

Kakorkoli, zacni tako, da das cisto majhne (res majhne) koscke piscancjih prsi med kaksno drugo mokro hrano (ali v racjo zupco), potem kolicino postopoma povecujes in vedno manj rezes oz. miksas. Lahko das tudi kuhano meso in vmes kaksen koscek surovega, oz. ga pokuhaj samo manj - toliko, da dobi zunaj "skorjico", notri je pa se surovo.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
surovo meso
« Odgovor #46 : četrtek 07 julij, 2011, 11:15:16 11:15 »

Ja, saj prsi, narezane na koščke, jedo... Bobek in Blink tudi surove, Biba pa samo kuhane (tu in tam, res redko tudi kak majhen surov košček, ampak ponavadi dela take grimase, kot da bo vsak čas bruhala, ko ji dam surovo meso za povohat :) ). Ampak česa drugega pa ne, do sedaj sem vse stran vrgla.
Drugače pa sem puranje in piščančje prsi že pripravljala tako, da sem koščke na hitro prevrela, da je bilo znotraj še surovo.
Levdičk in vratov pa nisem kuhala... Mogoče bi ledvičke hoteli pojest, če bi skuhala? Vratov ni pametno kuhat zaradi kosti, ne?
No, bomo še poskušali. Danke za nasvet. :)

P.S.: Tudi nad račjo župco niso najbolj navdušeni. :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
surovo meso
« Odgovor #47 : četrtek 07 julij, 2011, 11:34:42 11:34 »

Daj najprej s prsi "presaltajte" na se kaksen drug del misicnine (bedra, ...) in koscki naj bodo vedno vecji - da bodo morali sami grizt. Potem vmesaj med ostalo kaksen koscek srca - gre hitreje v promet kot ostali organi, ker je se vedno misicnina, lahko tudi puranje/piscancje mlincke (misicni zelodec). Potem pa spet postopoma manjsi koscki drobovine, tako da kupis npr. eno ledvicko/jetra (mesar se bo sicer krizal, ampak buhseusmili) in med ostalo meso das notri par mikro kosckov, se malo pomesas - kar v skledici, toliko, da se malo navzame vonja in okusa ostalega mesa.

Vmes lahko das perutnicke, vratove in hrbte (ki jih ne kuhas), je obicajno lazje na to navadit kot na drobovino.

Cele zivali pridejo pa sele potem na vrsto (govorim jasno o odraslih dihurjih, ki niso vajeni celega plena, pri mladicih s celimi miskami in piscancki zacnes cimprej).

Mi smo imeli tudi vceraj eno malo zmago, Yoda se je odlocil in sam in cisto prostovoljno pojedel nekaj kosckov svinjskih srckov. Do sedja je meso sicer pojedel, ampak, ce sem mu ga dobesedno zatlacila v gobec.

Danasnji jedilnik:
piscancji hrbti in bedro, svinjski srcki in puranji mlincki (kaj kdo poje si sami izberejo)

Kunice: puranje meso, mlincki, svinjsko srce, posusena racja prsa (priboljski), cesnje.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
surovo meso
« Odgovor #48 : četrtek 07 julij, 2011, 11:57:53 11:57 »

Ali imam jaz napačno informacijo, da je treba notranje organe vedno toplotno obdelat, preden jih postrežeš dihurčku? :?:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
surovo meso
« Odgovor #49 : četrtek 07 julij, 2011, 12:04:27 12:04 »

Ja.  ;)

Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
surovo meso
« Odgovor #50 : četrtek 07 julij, 2011, 12:07:37 12:07 »

Jaz vse dajem surovo. Tudi divjacino.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
surovo meso
« Odgovor #51 : četrtek 07 julij, 2011, 12:31:52 12:31 »

Hm :huh: Kaj pa živali večje od "naravnega" plena - govedina, konjsko, merjasec...? To grem pa skoraj stavit... :fiii:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
surovo meso
« Odgovor #52 : četrtek 07 julij, 2011, 12:37:39 12:37 »

Jaz dajem vse surovo. Tudi divjacino = srna, jelen. Divjega prasica in medveda ne narocam, zaradi parih bolezni, ki se pranasajo ravno preko surovega mesa - prvenstveno divjacino kupujem za Spelo. Prav tako dobijo surovo konjsko meso, svinjsko (srcki, Spela obcasno dobi se kaksen rep, uhelj ali taco) in goveje.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
surovo meso
« Odgovor #53 : četrtek 07 julij, 2011, 13:06:22 13:06 »

:huh: :huh: Zdaj mi ni pa čisto nič več jasno. Sem prepričana, da sem to informacijo dobila ravno tukaj na forumu, ker sem potem zelo pazila na to... :lipsealed:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
surovo meso
« Odgovor #54 : četrtek 07 julij, 2011, 14:05:29 14:05 »

Stvari se spreminjajo ... Vcasih sem tudi Royal Canin brikete priporocala ...

Vsekakor bi jaz toplotno obdelovala meso in jajca iz nepreverjenega vira (direkt od lovca, domace kure, ...). Kar je industrijsko je precej temeljito pregledano. Vsekakor pa, ce imas zivali na surovem, je fino, da se jih res razparaziti 3-4x letno.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
surovo meso
« Odgovor #55 : četrtek 07 julij, 2011, 14:08:48 14:08 »

Najbrz si nasla tukaj. Razlog - surove drobovine mi nekaj casa niso hoteli jest in so jo dobivali zato kuhano/popeceno in dobro spasirano v racji zupci.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
Re: Surovo meso
« Odgovor #56 : četrtek 07 julij, 2011, 14:10:30 14:10 »

Okej, hvala! :thnx:
Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
Odg: Surovo meso
« Odgovor #57 : sreda 19 december, 2012, 16:18:55 16:18 »

No najini Jalli niti malo ne tekne ne surovo, ne kuhano piščančje meso. Sem čisto majhen košček premazala s pasto, ki jo seveda obožuje, in ji medtem ko je pasto lizala dol, košček porinla v gobček, ampak ga je gospodična takoj plunila ven.   :supid:Danes smo poizkusile še enkrat, pa ni šans, drži gobček zaprt toliko da jo spustim potem pa steče nekaj metrov stran in ga izpljune, izraz pa  :sick:. Seveda potem sledi brisanje gobčka v provo blago, ki  ji pride pod nos in trmanje pod omaro :hm: ). Skuhala sem ji tudi župco, ji brizgo namazala s pasto, medtem ko je lizala pasto, je dobila porcijo v gobček, splunila kolikor je lahko in se šla trmat pod omaro (tokrat je tudi s pasto je nisem mogla ven privabit  :/ ). Zdaj sem ji pa zmešala brikete, pa kunčjo paštetko in nekaj priboljškov skupaj. Ji bom pustila do večera vse skupaj če bo prostovoljno hotla jest. Če ne bove pa zvečer ponovile vajo z brizgo.  Srečno kekec  ROTFL
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #58 : sreda 19 december, 2012, 17:42:39 17:42 »

Jasmina, moja Smrki ni hotla niti povohat kakršnega koli mesa. Ne kuhanega, ne surovega. Poskusila sem vse. Od jetrc, do piščanca, race, .... Reakcija je bila podobna :D Pod kavč kuhat mulo.
Niti posušenih (posladkov) meskov ni hotla. Potem je pa prišel Taz. Njemu lahko dam surovo piščančjo kračico, s kostjo vred, pa bo tako dolgo glodal, da bo zginla.
In potem je Smrki začela malo ovohavat okoli in probavat. Sedaj obožuje posušene račje palčke. Zadnič pa me je presenetila in je veselo glodala tudi piščanca, ki sem jima ga za posladek malo popekla na ponvi brez olja in začimb seveda.
Bila sem res presenečena  :jupi:
Tako, da ti kar vstrajej. Daj ji vendar jo ne sili preveč (če je smrki dobila župco po brizgi, mi je bruhala).
Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
« Odgovor #59 : sreda 19 december, 2012, 21:34:16 21:34 »

Mogoče bi moral kdo z dihurčkom, ki je meso priti k nam na obisk, da Jalli malo pokaže ;) Drugače pa suhe piščančje koščke od perrita kvadratke naravnost obožuje!!
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor