Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Prehrana mladicev in mladih dihurjev  (Prebrano 952 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 94
Prehrana mladicev in mladih dihurjev
« : sobota 28 maj, 2011, 23:54:53 23:54 »

Danes so bili stari 8 tednov. Poleg druge hrane še vedno sesajo. Odstavili se bodo šele takrat, ko bodo odšli v nov dom, to bo približno čez kakšne 3 tedne ali več. Z Binču jih raje sploh nimam nič skupaj, ker on se še pa vedno goni, in se mora iti tudi obvezno na kastracijo.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #1 : nedelja 29 maj, 2011, 10:55:04 10:55 »

Mogoce bi jih vseeno odstavila prej - zaradi samice, pa tudi ni nobene potrebe, da do takrat sesajo. Verjemi, da tiste igle v ustih niso nic prijetne zanjo. Imam dokaj sveze izkusnje s tem s tamalimi kunami in moram rect, da so se mi samice dostikrat hudo, hudo zasmilile v tem casu, ko sem jih dudala.
Kakorkoli, samicko vsaj pregleduj po seskih - ce bo kjerkoli kaj rdecega, otecenega, vnetega, popraskanega ali pogrizenega jih takoj loci.

Kar se tamalih tice - navadi jih na cim vec razlicne hrane - vse vrste mesa, notranje organe, ... ker je zdaj za to idealna priloznost.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #2 : nedelja 29 maj, 2011, 12:54:48 12:54 »

Komot jim das tudi kaksnega enodnevnega piscancka, mis ali podgano. Seveda mrtvo.
Evidentirano

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #3 : ponedeljek 30 maj, 2011, 14:47:29 14:47 »

Zaenkrat ima še seske ok sem jo pregledala, ampak jih bom vseeno ločila prej. Tud jaz verjamem, da ni prijetno zaradi tistih igel, pa tudi ko hoče spati ji mali velikokrat ne dajo mira. V kletko jih dam samo zvečer ko, je čas za spanje drugače so spuščeni po stanovanju.

Kar se pa hrane tiče pa zdaj jedo Tottaly ferret baby in Orien, drugače pa imajo zelo radi meso in, ko jim ga dam se prav kregajo zanj. Notranjih organov jim pa še nisem poskusila dati kar tako razen ko sem račjo župco skuhala in so bili prav tako navdušeni nad njo, da ne pozabim jačk dobijo jih enkrat tedensko.

Evidentirano

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : ponedeljek 30 maj, 2011, 14:59:23 14:59 »

Komot jim das tudi kaksnega enodnevnega piscancka, mis ali podgano. Seveda mrtvo.
Če smem vprašati kakšen je enodnevni piščanček, ker se mi sanja ne, pa kako jim naj dam miš ali podgano kar celo ali razkosano? Na to sploh nisem pomislila, da bi jim lahko dala edino za Stello pa Binča sem enkrat študirala sam Binč je pomojem nebi pojedu, ker je preveč izbirčen in ga moram včasih prav prisilit, da poskusi da potem vidi, da je okusno potem pa še malo poje in nič več. Od Stelle je pa čisto odvisno kakšn dan ima včasih poje včasih pa ne pa si kar zalogo dela ampak zdaj ko pa vidi, jesit svoje male pa tudi ona je, ker vidi da je pa mogoče res užitno.

Prav zanimivo jih je gledati :)
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #5 : ponedeljek 30 maj, 2011, 15:29:00 15:29 »

Enodnevni piscancek je tisti, ki je pravkar iz jajca padel, puhast in rumen. Ce kje najdes cele podgane, vzemi tri tedne stare oz. srednje velike. Misi obvezno odrasle, ostale, manjse misi so lahko samo kot priboljsek in nikakor ne kot samostojen obrok - niso dovolj razvite zato v njih ni dovolj kalcija. Bolj zgodaj jim predstavis cel plen, bolj vrjetno je, da bodo jedli. Navadno se zacne s prvim dohranjevanjem nekje pri treh, stirih tednih. Mladici so prilagodljivi, zato jim je pametno predstavit kakor se da velik raznolik repertoar hrane.

Podgane, misi, piscancke jim lahko das kar cele. Lahko se z njimi malo igras - vleces misko naokrog, da jo lahko mulci lovijo in ni vrag da bo kaksen od njih zagrizel kot se spodobi. Pomaga tudi, ce mis ni ravno ledeno mrzla ampak saj nekje na sobni temperaturi, ceprav mojim recimo je ze cisto vseeno, se stepejo tudi za zmrznjenega piscancka ce je treba.  :)
Sveze srce piscancev, prasica, jagnjeta je tudi zelo dobra stvar, polno taurina in meso je zelo zvecljivo - dobro razmiga celjust  :D
Evidentirano

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
Re: Prehrana mladicev in mladih dihurjev
« Odgovor #6 : ponedeljek 30 maj, 2011, 17:06:47 17:06 »

Bom kar z miškami začela in pa notranjimi organi, s podganami bom pa malo počakala. Kar se tiče mišk a jih moram jaz ubit in kako naj to nardim, ali se dajo dobit že mrtve?

To bo ful zanimivo  :D
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : ponedeljek 30 maj, 2011, 17:19:46 17:19 »

Dobis ze mrtve, zmrznjene. Imajo jih tisti, ki jih gojijo za kace. In das sveda cele.

Enodnevne piske das tudi naceloma cele, ce ne bodo takoj pogruntali v cem je stos (ker imajo ze perje, pa jih lahko moti), jim prerezes trebuh in das take.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : ponedeljek 30 maj, 2011, 20:15:19 20:15 »

Ok  :thnx: sem že mislala, da jih bom mogla jaz ubiti   :)
Evidentirano
Strani: [1]   Gor