Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Higiena  (Prebrano 1797 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
Higiena
« : sreda 15 oktober, 2008, 14:24:37 14:24 »

Kako pogosto vi menjavate posteljnino? Jaz jima tedensko operem vrečo v kateri spita vsak dan, na približno 14 dni pa operem komplet opremo iz kletke + očistim celo kletko. Pogosto Felix spi tudi v postelji. Kljub temu pa ima pogosto mastno dlako, na predelu proti repu pa ga srbi (to sklepam po tem kako se nastavlja ko ga čoham) in tu pa tam vidim tudi kaj prhljaja.
Hkrati s tem (mastna dlaka) večinoma pride tudi pogostejše "izpuhanje"  :P (včeraj me je iz neznanega razloga ene trikrat razveselil, tudi med njegovim spanjem), občasno pa tudi z iztrebkom spusti ta vonj. Sicer bi ta tema verjetno bolj spadala pod temo o hormonih ampak nisem prepričana za kaj gre. Sploh če še povežem vse skupaj z umazanijo v ušesih  :blik:
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
Re: Higiena
« Odgovor #1 : sreda 15 oktober, 2008, 18:27:23 18:27 »

Sašo se zaenkrat še ne "masti" tako da mu operem zadeve ko vidim da so malo take- ne čiste ampak ne pa še umazane- če me razumeš :think: :angel:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #2 : sreda 15 oktober, 2008, 18:49:18 18:49 »

Jaz jim komplet vsa lezisca zamenjam tednesko, ce je pa potrebno, pa posamezen kos prej.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
    • Moje fotografije
« Odgovor #3 : sreda 15 oktober, 2008, 18:59:48 18:59 »

No, midva sva vseeno šla k veterinarju na pregled. Garij nima, dobila sva kapljice za ušesa in ko to porabiva imava ponovn pregled. Za vse ostale nevšečnosti (vonj, srbeča in mastna koža) pa še nismo našli vzroka. Zdaj bomo počakali če je vse skupaj od ušes, drugače bom dobila še šampon  :think: Možne razlage za vse skupaj (z veterinarjeve strani) so alergije (hranjen je s piščancem, briketi felidae, pasto gimpet -multivitamine in malt soft; thrive priboljški  :huh:) ali pa kakšne spremembe v okolju, da bi vse to bilo vzrok psihičnega stanja. Mene s temi razlagami ni ravno najbolj prepričal, sploh pa nisem navdušena nad umivanjem z raznimi šamponi. Tudi v okolju se ni kaj spremenilo, pravzaprav se še več ukvarjam z njim kot sem se prej, saj se več učim v sobi (včeraj je med biologijo eno uro spal v mojem naročju, če ga ne vzamem gor bojkotira stranišče  :supid:), spi pa itak pri meni v postelji.  :angel:
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : sreda 15 oktober, 2008, 19:01:44 19:01 »

Moj nasvet ostaja enak - da preverite nivo estrogena v krvi ...
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #5 : sreda 15 oktober, 2008, 19:06:58 19:06 »

To je ta sprememba! Preveč si z njim ROTFL ROTFL Oz. se ne smeš v pričo njega biologijo učit :blik: Mogoče misli da preučuješ kako drugo žival in ga boš zamenjala :drool: ROTFL Malo heca ;)
Saj bo vse v redu :yes:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
    • Moje fotografije
« Odgovor #6 : sreda 15 oktober, 2008, 19:10:24 19:10 »

Hja, bom na naslednjem pregledu bolj odločna. Zdaj sem samo predlagala da bi vzeli kri in pogledali kaj se kaj dogaja, pa me ni resno vzel. Da baje zato ker je kastriran ne more bit hormonska motnja. Kri pa na navadni kliniki lahko vzamejo ne? Ni kakih posebnih postopkov, ki jih naši veterinarji za pse in mačke ne bi poznali ne?  
Evidentirano
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : sreda 15 oktober, 2008, 22:26:11 22:26 »

Da baje zato ker je kastriran ne more bit hormonska motnja.

Pri katerem KRETENU si pa bila?! :wall: :wall: :wall:

Pri nas kri jemljemo pod splosno anestezijo (s hlapnim anestetikom). Smo presodili, da je posotpek na ta nacin najmanj stresen in skodljiv za zival in se brez tezav lahko odvzame dovolj veliko kolicino krvi. Za pregled koncentracije hormonov se potem kri posljena v laboratorij na Dunaj.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
    • Moje fotografije
« Odgovor #8 : četrtek 06 november, 2008, 20:09:02 20:09 »

Torej, kri smo dali. za dlako in ušesa pa sva dobila naslednja navodila: ušesa moram čistit z neko raztopino, za začetek dnevno, kasneje vedno bolj redkeje. za dlako pa naj zaenkrat v hrano dodajam omega 3 maščobne kisline in ostale stvari za dlako, če bo kaj vplivalo. Če pa se bomo odločili za nadaljne raziskave mu bojo ponovno vzeli kri in vzorce poslali na podrobnejšo analizo v kak tuj laboratorij. Bomo videli kaj bo, zaenkrat bova malo stran od veterinarjev in jedla samo meso. Če so slučajno krivi briketi oz. prehrana.
Evidentirano
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : četrtek 06 november, 2008, 22:54:14 22:54 »

Sem ti napisala v temi o krvnih izvidih ... Moj predlog ostaja enak.
Evidentirano

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #10 : torek 21 april, 2009, 13:52:38 13:52 »

mene pa zanima, če se po sterilizaciji kaj popravi vonj samice? Namreč zelo smrdi, pa čistimo wc vsak dan, posteljino pa vsak teden.
Evidentirano

iris94

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 704
  • I love my ferrets
    • moj album
« Odgovor #11 : torek 21 april, 2009, 13:57:07 13:57 »

Po sterilizaciji samički se vonj spremeni,vsaj meni se zdi tak.Bo pa bolje,da vprašaš Majo.
Evidentirano
I LOVE ANIMALS

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #12 : torek 21 april, 2009, 14:11:40 14:11 »

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da se tudi samički vonj po kastraciji zelo spremeni in postane manj zaznaven. Vendar traja nekaj tednov (pribl. mesec).
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #13 : torek 21 april, 2009, 16:19:01 16:19 »

aha, super-hvala za odgovore  :D
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
« Odgovor #14 : ponedeljek 09 november, 2009, 19:53:45 19:53 »

Eno vprasanje glede vonja se imam ... se mi zdi da Kami disi po medu ... ko gre mimo, najprej njen vonj (pac nekastrirana se je), pol pa po medu ... pa to zdaj par dni ...
Evidentirano
Strani: [1] 2 3   Gor