Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 3 [4]   Dol

Avtor Tema: Izkušnje z rejci dihurjev in nakupom  (Prebrano 20643 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Odg: Izkušnje z rejci dihurjev in nakupom
« Odgovor #45 : petek 27 julij, 2012, 00:03:27 00:03 »

Ni vse v tem, kako fajn je clovek. Bi rekla da je veliko bolj pomembno s kaksno kvaliteto dihurjev se dela.
Vzreditelj je lahko krasen, ampak ko vzreja dihurje za barvo in dolzino dlake, je fino biti previden.

Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #46 : petek 27 julij, 2012, 00:08:49 00:08 »

No seveda tudi to,...
Izgled, barva, preteklost, predniki... itd. :) Nisem rekla da to ni pomembno ;) :D

Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #47 : ponedeljek 05 oktober, 2015, 23:33:47 23:33 »

Nasa Smrkca sta stara slabih pet mesecev. Zaenkrat lahko napisem, da sem z obema dihurjema (zelo) zadovoljna.
Kar se tice njunih vzrediteljev:
- Moja izkusnja z Livio Szabo (Nostrofuretti kennel) je super. Gusztav je bil 2x cepljen proti p.k., 1x proti steklini, cipiran, ima potni list, 3x je bil tretiran proti parazitom (notr. + zunanjim). Je zdrav - potrjeno tudi tukaj. Super socializiran, lep, velik, vajen vsega kar si lahko zamislis,- od hrane, do ljudi in psov. Enako je bilo z ostalimi mladici (iz treh razlicnih legel), ki sem jih imela pri Livii priliko videti in z odraslimi (1 samica in mislim, da en samec). Tudi punci s Hrvaske, ki sta po mojem priporocilu tam vzeli vsaka enega samcka imata enako izkusnjo kot jaz. Morda je bila le Livia malo manj "sitna", ker je slo za pet dihurje.
 Zakaj sem se kljub vsemu kar je bilo o njej recenega vseeno odlocila zanjo? Ker mi jo je priporocila Krizstina iz Thronos Rokke, ker mi je bil dihur vsec in ker je bila "sitna". Ni bilo tisto ... dam denar in peljem dihurja, ampak jo je zanimalo kar precej stvari. Glede na to, da bo Gusztav za vzrejo, ji je bilo zelo pomembno tudi kaj jaz zelim od vzreje in s kaksno samico bom parila. Zaenkrat sem zadovoljna tudi s tega vidika in pricakujem njeno pomoc. Vsec mi je, ker ve kaj hoce od dolocene linije in ker sodeluje z dvema vzrediteljicama (Krisztina iz Thronos Rokke in Marianne iz Milkyway), ki imata meni vsecne dihurje.

- Drdra je iz Diamond Ring kennel. Zame perfect dihur, za koga drugega nocna mora  ::) Vzela sem jo tocno in samo zato, ker mi je bila vsec. Kaksen hibrid je, mi je Ibolya povedala sele potem, ko sem bila ze 100 % odlocena, da jo vzamem, oz. sem se odlocala med dvema samicama (glede na mojo kilometrino z dihurji in vsem ostalim mi to ni nek faktor, sem prepricana, da lahko shendlam vse, oz. imam tak odnos z dihuji, da jim pustim, da sami izberejo koliko stika z ljudmi zelijo). Ibolya sicer meni deluje fajn - jo ful zanima kaj se z Drdro dogaja, na zacetku jo je tudi ful skrbelo, ce bo slo ... problem je, ker ne razume in ne govori/pise anglesko. Sporazumevanje je prakticno na meji mogocega ... :P Tamala je zdrava, nima parazaitov, je cepljena proti steklini, cipirana, ni pa bila cepljena proti kugi (minus, kar se mene tice). O karakterju je brezveze razglabljat, ker pac ni "klasicen" dihur. Poleg tega sem jo vzela pri treh mesecih in pol, kar je za hibrida precej pozno. Punca, ki ima njeno sestrico (vzela jo je pri osmih tednih), dela z njo vse mogoce, med ostalim ji dihurka tudi spi za vratom. Da ne bo pomote, Drdra ni nek podivjan hudic, ki se ga ne da hendlat (komot se jo da prijet, mi pa ne pride na misel, da bi roko vtikala k njej v kletko), prej kot vse ostalo je skrajno previdna in nezaupljiva.

Toliko zaenkrat ...
« Zadnja sprememba: ponedeljek 05 oktober, 2015, 23:54:15 23:54 maja01 »
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #48 : sreda 07 oktober, 2015, 22:56:40 22:56 »

:hyper: Kako luštnooo! Komaj čakam, da ju srečam tudi v živo.  :smitten:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #49 : sobota 30 julij, 2016, 15:33:23 15:33 »

Slabo leto je naokoli in lahko napisem se malo vec.

Z obema dihurckoma sem jaz osebno zelo zadovoljna.
Za Gusztava se vedno velja kar sem napisala - odlicno socializiran mladic, primerno veterinarsko oskrbljen, ustreza temu za kar je bil kupljen (za vzrejo) in jaz osebno imam z njegovo vzrediteljico dobre izkusnje in fer odnos. Letos sem od nje vzela se enega dihurja - tokrat samico. Kar se mene tice, je bilo spet vse kar mora biti, je bil pa v tokratni "rundi" en primer okuzbe s paraziti (Frida je negativna in se nekaj ostalih mladicev, ki so sli na HR, tudi). Tudi Frida je super socializirana, je sicer hiperaktivna - na to sem bila opozorjena - ampak to je to. Grize, tako kot je za mladice v tej starosti normalno, samo v igri in ima mero.

Kar se tice pa druge vzrediteljice - se je pa komunikacija z njene strani zakljucila enkrat spomladi. Res da ne govori anglesko, ampak na sporocila mi ze nekaj mesecev ne odgovarja sploh (tematika je razlicna - od vprasanja, ce ima letos namen imeti kaksno leglo, do tega, da jo prosim, ce mi poslje Drdrin rodovnik, pa samo sporocil, da je Drdra ok). Za dihurko velja enako kot lani - zame je super zverinica, za koga drugega bi bila nocna mora. V vzreji je ne mislim uporabit, ceprav imam vzrejno pogodbo.
Je pa zgodba s to vzrediteljico najverjetneje zakljucena (skoda, nekateri njeni dihurji so bili res super - v vzrejnem smislu), ker je oddala vse svoje zivali.
« Zadnja sprememba: sobota 30 julij, 2016, 17:26:14 17:26 maja01 »
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.
Strani: 1 2 3 [4]   Gor