Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Dol

Avtor Tema: Čili in Pupa  (Prebrano 24117 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Pš1

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.785
    • Psena Kovacic Art
Re: Čili in Pupa
« Odgovor #30 : nedelja 04 december, 2011, 07:01:28 07:01 »

Bravo vsem!  :happy64:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #31 : četrtek 08 december, 2011, 22:26:56 22:26 »

Tale dva sta tako zelo brez kondicije, da je ze kar groteskno. Pupca sicer itak se ni cisto prepricana, da bi prav zelo skakala in norela, ceprav je bilo danes kar ok, Cili je pa, ko ga das ven iz kletke kot na fedrih  :hyper:, ampak kaj, ko po treh krogih zacne sopsti kot kaksen buldog sredi poletja. In potem ga poskusas umirit, da ga ne bi ravno kap zadela.  :smiley-shocked034:
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #32 : petek 09 december, 2011, 10:00:31 10:00 »

Jaz bi bila tudi na fedrih, če bi po enem letu lahko malo šla ven iz kletke. :smitten: :D
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #33 : petek 09 december, 2011, 10:54:30 10:54 »

Je kaj napredka pri odnosu do ljudi? :)
Evidentirano

Pš1

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.785
    • Psena Kovacic Art
« Odgovor #34 : petek 09 december, 2011, 15:45:53 15:45 »

Pogumno naprej!  :superman:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #35 : petek 09 december, 2011, 19:47:35 19:47 »

Ja, precej. Nista sicer se za roko jima pred nos vtikat, se da pa oba previdno prijet in ce sta z necim zamotena, tudi bozat.
Samicka je se zadrzana, samcek bi se pa igral, samo je eno tele brez obcutka za svoje zobe. Zato ga se malo "sparam" pri igri, oz. se igramo na drug nacin.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #36 : petek 09 december, 2011, 20:43:12 20:43 »

Čili

Evidentirano

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #37 : petek 09 december, 2011, 22:18:31 22:18 »

Maja kako ti je to uspelo. In to v tako kratkem času. Jaz si brez paste tudi približno ne upam prijet v roke moje ˝male grize˝ .
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #38 : sobota 10 december, 2011, 00:12:55 00:12 »

Kul, saj pocasi pa bo  :jupi:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #39 : sobota 10 december, 2011, 00:19:48 00:19 »

žiži, moj drugi dihur je bila najbolj grizoci dihur od vseh kar sem jih imela priliko spoznat.Ce sem prezivela Tidro, potem lahko vse.  ;)
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 642
« Odgovor #40 : sobota 10 december, 2011, 14:12:54 14:12 »

Brez zamere, tole bo off topic...

žiži, moj drugi dihur je bila najbolj grizoci dihur od vseh kar sem jih imela priliko spoznat.Ce sem prezivela Tidro, potem lahko vse.  ;)
Da bi le imela možnost spoznati Bučko  ;)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #41 : sobota 10 december, 2011, 14:58:54 14:58 »

Ni fora v tem, da dihurja 1x srecas in se delas blazno pametnega, igras heroja in mu tlacis prste pred gobec. Stvar je pac v pristopu in izgradnji odnosa in sem prepricana, da bi po nekaj casa skupnega bivanja cisto lepo funkcionirali.

Ce imam z dihurjem, ki grize, opravka toliko, da ga srecam, ce ga dobimo v ambulanto, ... potem pac ne rinem vanj vec kot je potrebno in kot vidim, da mu ustreza. Res je tudi, da znam presodit kdaj in katerega dihurja v ambulanti (ali pa kje drugje) lahko varno "hendlam", ce ga moram in kdaj si pri tem pomagam z brisaco ali rokavicami. Ker mi zaradi tega, da nekega dihurja pred op. zaspimo, ali da se karkoli z njim pocne, res ni v interesu pokasirat ugriza samo zato, da lahko recem, da sem ga prijela z golo roko. Res je pa tudi, da je takih dihurjev, bilo do sedaj bore malo, verjetno lahko vse take, od teh, ki so sli cez moje roke, prestejem na prste.
Ce gre pa za dihurja, ki je pri meni v varstvu/je moj/ga dobim na socializacijo/..., je pa pristop seveda popolnoma drugacen. Izgradnja takega odnosa zahteva nekaj casa v katerem se jaz prilagajam dihurju, toliko, da vidi, da nisem neka groznja, po drugi strani pa tudi, da pac ne bo moj sef, da se ga ne bojim. Pristop je individualen, odvisen od posamezne zivali in tudi cas v katerem se odnos izgradi, je razlicno dolg. Pri nekaterih traja nekaj dni, v povprecju se cas meri v tednih, pri kaksnem pa lahko tudi dlje. Odvisno od tega kaksne so pretekle izkusnje dihurja z ljudmi je odvisno tudi, do kaksne stopnje se bo (merjeno v nekem "normalnem casovnem obdobju") ta odnos razvil (z mano). Do zdaj nisem imela z nobenim resnega problema, vsaj ne takega, da ne bi funkcioniral z mano. Drugo je kako potem funkcionira z drugimi ljudmi. Tisto je drugo. Zdaj, ce gre za dihurja, ki bo iskal nov dom, potem pri tistih malo bolj kompliciranih iscemo nove lastnike z izkusnjami. Tak res delikaten do sedaj je bil samo Jupi. Jack, Zax in Phoenix tudi niso bili ravno za vsakega kar se karakterja tice, ampak so imeli bistveno manj kompliciran odnos do ljudi. Nina je vedela v kaj se spusca, povedala sem ji tudi, da bo napredek - ce bo, majhen in da bo dolgo trajalo, da se bo stanje kam premaknilo. Pri njem sem bila pripravljena tudi na to, da ostane pri meni. Mislim, saj sem pri vsakem zacasniku, ampak ostali so bili "oddajljivi", Jupi pa v tisti skupini, ko lahko primerenga cloveka isces z lupo.

In pri vseh dihurjih, ki so sli cez moje roke na tak ali drugacen nacin, je bila Tidra res najbolj komplicirana. Seveda je bil faktor tudi to, da sta bila z Gulotom (ki je bil cisto nasprotje) moj drugi in tretji dihur. Seveda to ni trajalo v nedogled, prva dva meseca sem pa hodila okorg v gojzarjih in s popolnoma poklanimi rokami. Tako zares, do kosti.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #42 : torek 20 december, 2011, 00:15:32 00:15 »

Danes sta bila Pupa in Čili prvic zares spuscena skupaj in bosta iskala skupen dom. Kletka je zaenkrat se pregrajena, ampak se v prihodnjih dneh selita v skupno, dvonadstropno domovanje.

Čili nabira kondicijo in postaja pravzaprav "neunicljiv". Res daje vtis, da mora nadoknaditi vse za nazaj. Ko je spuscen ves cas brzi naokrog, non stop gaga, se za prehranjevanje nima casa. Vsake toliko casa pade v skledo z vodo (dobesedno pade notri), to pa so vsi postanki, ki jih opravi. Pupa se pocasi seli izpod hladilnika pod kavc in v njegovo okolico. To pomeni, da skace naokrog po dnevni sobi, dirja skozi tunelcke, ce pa se ji zdi, da je kaksna nevarnost (in vedno je), pa odbrzi pod kavc.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #43 : torek 20 december, 2011, 00:32:07 00:32 »

:smitten:
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #44 : torek 20 december, 2011, 11:17:20 11:17 »

Krasno.  :hearts:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!
Strani: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Gor