Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Lomljivi brki  (Prebrano 865 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
Lomljivi brki
« : ponedeljek 20 oktober, 2008, 18:19:46 18:19 »

Včeraj sem opazila, da so se Bibi na eni strani brki malo skrajšali, beri: ''zlomili'' :scared: Dlaka je drugače lepo svetleča, kakci so tudi normalne barve, normalno je in pije, nori, skratka vse je isto kot prej, razen brki so zlomljeni... Je to mogoče kak znak za bolezen? :agh: :blik: Brala sem namreč, da bi se naj lomili ob pričetku kokcidioze pa me je zdaj kar malo strah :agh: :( Drugače, kot sem napisala, je čisto normalna kot prej...
« Zadnja sprememba: ponedeljek 20 oktober, 2008, 18:22:36 18:22 ursika_ursi »
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
Re: Lomljivi brki
« Odgovor #1 : ponedeljek 20 oktober, 2008, 18:44:53 18:44 »

Mislim da se pač kdaj tudi sami odlomijo in zrastejo na novo (tako je zdaj pri moji Bubi). Najprej so se ji zlomili na eni strani, nato pa še na drugi... Zdaj pa opažam da ji rastejo novi (mogoče je to tudi povezano z menjavo dlake :think:).
Je mene tudi malo stisnilo, ko sem to opazila pa me je Maja pomirila, da se to pač dogaja! :D
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #2 : ponedeljek 20 oktober, 2008, 18:45:54 18:45 »

Nimam pojma :think: mogoče je to res povezano z odpadanjem dlake, ampak me je vseeno zaskrbelo :/
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #3 : ponedeljek 20 oktober, 2008, 20:01:55 20:01 »

Mi smo pri Loren imeli isti problem. Se je pa pri njej to pojavilo hkrati z zlomom enega čekana (verjetno udarec ob norenju, par dni je imela blago oteklino)  :think: Ampak se ji je lepo saniralo, brki pa so tudi zrastli nazaj. Je pa bila nekaj časa....smešna  :rolleyes:
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : ponedeljek 20 oktober, 2008, 21:35:03 21:35 »

Samo zlomljeni brki - ce je vs eostalo, z dlako vred ok, niso noben klinicni znak. Pac, vsake toliko casa se polomijo oz. izpadajo bolj intenzivno. Lahko bi bili edino zadnji znaki, da je nekaj bilo narobe. Tako kot npr. pri nohtih, oz. krempljih, kjer se sele po dolocenem casu pokaze, da je bilo kaj narobe.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #5 : torek 21 oktober, 2008, 00:25:50 00:25 »

Ostalo je vse vredu, samo zaradi brkov me je malo zaskrbelo :angel:
Evidentirano

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
« Odgovor #6 : petek 24 oktober, 2008, 10:35:07 10:35 »

Samo zlomljeni brki - ce je vs eostalo, z dlako vred ok, niso noben klinicni znak. Pac, vsake toliko casa se polomijo oz. izpadajo bolj intenzivno. Lahko bi bili edino zadnji znaki, da je nekaj bilo narobe. Tako kot npr. pri nohtih, oz. krempljih, kjer se sele po dolocenem casu pokaze, da je bilo kaj narobe.
m.

Pa sem le našla temo o brčicah ::) nekaj dni nazaj sem opazila na visečki kakšne tri brčice(beri-cele, ne zlomljene) ...sem se kar malo ustrašila :P vendar bi po zgornjih besedah sodeč lahko šlo za posledice ECE-ja... :think: možno? :huh:
Evidentirano
Strani: [1]   Gor