Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3   Dol

Avtor Tema: Čiščenje ušesk  (Prebrano 2676 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
Čiščenje ušesk
« : četrtek 23 oktober, 2008, 16:56:18 16:56 »

Že nekaj časa sem se odločala, da morava Saškotu očistit ušeska in sem se danes odločila to tudi naredit. Ampak :supid: :think: Kako naj to izvedem? :think:
Ga je fant držal v naročju, sedela sva na tleh, mu držal pasto, jaz pa sem mu poskusila malo fiksirat glavo in ušesek, da bi mu lahko s palčko očistila ušesek....  :/ Ni nam ravno uspelo zato ker:
1. ko je lizal pasto, je seveda premikal celo glavo levo in desno- pač je treba lizat malo z desne in malo z leve strani :supid: čeprav mu jo držiš direkt naravnost.... :think:
2. ušeska je čisto "potegnil notri"- kar izginila so LOL čeprav občasno sploh niso tako majhna (ko se nekaj zanimivega dogaja ROTFL LOL)
3. začel je ritensko lezt stran iz naročja in nikakor ga s 4 rokami nisva uspela fiksirat....
4. nisva si ga upala preveč na trdo prijet in bojim se, da mu ne bi s palčko poškodovala sluhovod ali bobniča ali kaj podobnega :huh:

Nekaj malega smo očistili, ampak bi mu morala definitivno še malo, ker ima kar precej umazana (verjetno tudi zaradi zadnjič ko je celo glavo zaril v zemljo ko je kopal kot zmešan LOL ROTFL).

V glavnem.... Ali bi lahko prilepili gor kako sliko kako točno izgleda sestava ušeska pri dihurju- tako kot so tiste slike od človeških ušes, pa če lahko malo bolj podrobno opišete celoten postopek, ker se moram naučit to delat, in to tako, da ne bo poškodb.... Z umazanimi ušesi, pa pač ne more naokoli po svetu hodit!!!! Kako bi pa to izgledalo?!? ROTFL ROTFL LOL :cheese:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Re: Čiščenje ušesk
« Odgovor #1 : četrtek 23 oktober, 2008, 17:24:52 17:24 »

Jaz se čiščenja ušes lotim kar sama. Na začetku sem rabila nekoga da mi je pomagal, sedaj sem se pa že naučila prave tehnike.  .:)
Vsedem se tako da imam kolena pokrčena pred seboj. Z levo roko primem dihurja za gubo in ga pritisnem ob kolena. Če imaš dodaten par rok je zadeva toliko lažja, ker lahko eden drži dihurja za gubo in mu podpira zadnji del, drugi pa čisti s paličico. Na začetku se malce upirata, ampak se sčasoma sprijaznita z usodo. Moraš pa paziti, da ga res močno držiš, ker je zelo nevarno če premakne glavo medtem ko je v sluhovodu palička. Ko čistiš pazi, da ne greš pregloboko in da kljub temu očistiš vse zavoje kjer se nabira maslo.
Za vsako očiščeno uho jima dam za polizati malo paste in spet smo vsi prijatelji. :cheese:
« Zadnja sprememba: četrtek 23 oktober, 2008, 17:28:46 17:28 Jana »
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Dubmaus.

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 374
« Odgovor #2 : četrtek 23 oktober, 2008, 17:29:38 17:29 »

Točno tako delam tudi jaz.  :yes: in se obnese..čim ti primeš dihurja močno, se slej kot prej uda. Pa veš da je Vladimir res največja zgaga, ampak ko je pa treba čistit ušeska je pa treba, brez pogojev..  :yes: ravno danes sem mu jih uspešno očistila. So bila kar precej umazana, bo treba kmalu povprašat za garje...
Evidentirano
A righteous man regardeth the life of his beast but the tender mercies of the wicked are cruel.

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
ciscenje uses
« Odgovor #3 : sobota 27 december, 2008, 15:59:36 15:59 »

Še eno vprašanje imam... :ashamed:
Nisem odpirala nove teme... bom kar tu vprašala...
Zanima me, če kdo ve, če bi bile primerne za čiščenje ušes kapljice Essentials ear cleaner? (drugače so za mačke)

LP
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : sobota 27 december, 2008, 20:59:33 20:59 »

Lahko jih uporabis, ampak ne prepogosto. Moje priporocilo je, da preden scistis usesa peljes Dinka k veterinarju, da vzame bris. V nasprotnem primeru je verjetnost, da bo bris lazno negativen na garje, vecja. Ce si usesa cistila danes, potem bos morala z veterinarjem pocakati kaksnih 10-14 dni, da se usesa zapackajo in garje, ce so ... razmnozijo.
Preden ne izkljucite garij, ti tudi odsvetujem cepljenja, dokler pa ni cepljen proti pasji kugi (2x), pa ti odsetujem tudi vse sprehode ven.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Otto.

• Gost
« Odgovor #5 : ponedeljek 05 januar, 2009, 20:39:57 20:39 »

Jaz in moja mami sve videle v zoooticu prave prav posebne kapljice za useske.pa se pise da so posebne tudiza :ferret:in za zajca in druge zivali.jaz recem da so tiste vredi.drugac pa ne vem  :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : ponedeljek 05 januar, 2009, 21:00:56 21:00 »

Jaz nisem ravno pristas pretirane uporabe sredstev za ciscenje uses. Naredijo ob prepogosti uporabi vec skode kot koristi. Po mojem mnenju je najbolj uporaben preparat Clorexyderm Otto.
Evidentirano

mirjana

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 105
« Odgovor #7 : sobota 21 februar, 2009, 10:34:42 10:34 »

Rada bi vprašala kako zgeda ta preparat in kje se ga dobi .Morda se vam zdi neumno a če iščem nekaj kar ne vem kako zgleda sem ful nora in ne najdem,trgovci pa tako pa tako ne vejo kaj imajo in te debelo gledajo . Maja lepo prosim za
sliko ,če ni težko.
Evidentirano
mirjana

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : sobota 21 februar, 2009, 10:42:46 10:42 »

Takole izgleda ta preparat:

Slika je s strani http://www.veterinarnipece.cz/clorexyderm-oto-icf-150ml-3403.html .

Če se ne motim prodajajo to samo v veterinarskih ambulantah in klinikah.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

mirjana

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : sobota 21 februar, 2009, 10:46:12 10:46 »

Hvala to je bilo pa res ekspres in tudi v ambulanto bom šla iskat.
lep pozdrav in imejte se fajn :ferret:
Evidentirano
mirjana

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #10 : sobota 21 februar, 2009, 18:55:46 18:55 »

Imajo/imeli so ga tudi v Mr. Petu.

Pa ne uporabljaj ga prepogosto.
m.
Evidentirano

iris94

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 704
  • I love my ferrets
    • moj album
« Odgovor #11 : nedelja 22 februar, 2009, 17:44:27 17:44 »

Jaz sicer na uporabljam tega za čiščenje ušesk,ampak enega drugega pa se mi zdi čist okej.
Kupi se pa lahko v zootic-u pa še dragi ni.
Evidentirano
I LOVE ANIMALS

mirjana

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : ponedeljek 23 februar, 2009, 08:57:15 08:57 »

In kaj uporabljaš ti
Evidentirano
mirjana

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #13 : torek 09 februar, 2010, 13:23:23 13:23 »

Jaz pa kar ne zberem poguma za čiščenje ušesk...  :/ Sem videla zadnjič dr. Račnika, in je bil tako grob (vsaj meni se je zdelo)  :scared:
Bi ti bila zelo hvaležna, Maja, če si boš slučajno uspela vzeti čas za kakšen čajček, da mi pokažeš...  :hm:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #14 : torek 09 februar, 2010, 13:31:15 13:31 »

Najbrž se ti je samo tako zdelo. Je pa res, da je potrebno dihurja zares močno držati oz. ga fiksirati, da ne bi ob nepravem trenutku trznil z glavo.
Evidentirano
Strani: [1] 2 3   Gor