Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3 4 ... 12   Dol

Avtor Tema: Zelena legvanka Zofka  (Prebrano 25295 krat)

0 Uporabnikov in 3 gostov spremljajo to temo.

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
Odg: Zelena legvanka Zofka
« Odgovor #15 : četrtek 28 junij, 2012, 12:51:01 12:51 »

Čisto nič mestna gospa torej.  :cheese: Kaj pa ji daješ kaj za jest? Če rabiš še tretjega dobavitelja, bi moja mati verjetno s ponosom kaj prispevala.  :)
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.008
« Odgovor #16 : četrtek 28 junij, 2012, 13:24:19 13:24 »

Trenutno smo še na (omejeni) "tržnični" dobavi in nekaj balkonske. Danes dobim prvo pošiljko "domače pridelave".  8)

Glavnino zaenkrat predstavlja: radič, ohrovt, endivja, stročji fižol
Poleg tega malo mešam: bučke, kumarce, jabolka, listje redkve, peteršilj, jabolko, melona, šparglji
Dobila pa je že tudi (bolj za dodatek in raznovrstnost): redkvice, gobice, papriko, malino

Danes bojda dobim domačo rukolo, blitvo, korenje, pastinak, radič, bom pa videla zvečer, kakšne dobrote vse so naši grofični nabrali  :jupi:

Kaj pa raste pri vas? Mogoče se seliva na ZS, da se zmeniva natančno kaj bi rabili in koliko?

Sicer Zofi ne poje veliko, poje 1/4 tistega, kar ji pripravim, ampak ker želim, da ima izbiro in pisano hrano, nekaj koškov tega, pa malo tega in malo tistega, hitro postane cel krožnik "solate".
Evidentirano
I don't need anger management - I just need people to stop pissing me off! (NA)

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #17 : četrtek 28 junij, 2012, 17:02:49 17:02 »

A lahk mene tud posvojiš? :drool:
Samo jaz sem omnivore, tako da bi zraven  še kak fajn sočen zrezek... :angel: :fiii:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #18 : četrtek 28 junij, 2012, 19:58:06 19:58 »

A lahk mene tud posvojiš? :drool:
Samo jaz sem omnivore, tako da bi zraven  še kak fajn sočen zrezek... :angel: :fiii:

+1  :drool:
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #19 : sobota 30 junij, 2012, 18:43:31 18:43 »

Hehehe, če vaju bodo zavrgli, lahko  :D

Drugače pa smo trenutno založeni z lucerno, regratom, korenčkom, blitvo, dobili smo tudi nekaj radiča, cvetove bučk, stročji fižol, domačo marelico. Cevtove bučk tako obožuje, da sploh ni pomembno, da gre hrana iz moje roke in da jo zraven božam.  :smitten: Samo, da ona lahko je cvet. Sem premišljevala zadnje dni, da mi je v bistvu res škoda, da 3/4 hrane stran vržem, da mi je žal, da uničim toliko rastlin, če ni potrebe. Ampak sem jo danes opazovala, kako je jedla, in sem si premislila. Ko ji prinesem svežo hrano, namreč kar zaplava, se vrže v kup zelenjave in brska za tistim, kar ji najbolj diši. Prve dni je bolj previdno jemala s krožnika, zdaj se pa res prav vrže.  :D Zanimiva žival.
Evidentirano

Pš1

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.785
    • Psena Kovacic Art
« Odgovor #20 : sobota 30 junij, 2012, 20:31:44 20:31 »

Če rabiš še tretjega dobavitelja, bi moja mati verjetno s ponosom kaj prispevala.  :)
Ewa meni kaj prinesi  :cheese:.

Pridna, ziher me Zofi vabi na kosilo :drool:? Da ne boš proč metala.
« Zadnja sprememba: nedelja 01 julij, 2012, 10:14:48 10:14 Pš1 »
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #21 : sobota 30 junij, 2012, 21:41:08 21:41 »

Hkhm, mislim, da ti njeni ostanki ne bi več zgledali tako okusno.  LOL Bejba namreč vse potaca in pomendra ter razmeče naokoli tisto, kar ji ni všeč. Bom enkrat naredila fotko, kako zgledajo ostanki bujne solatke.  :D Drugače pa priznam, da ji tudi jst med rezanjem pajsnem kakšno redkvico, košček bučke, kumare, jabolka, marelice... Vsa stvar namreč ne samo lepo zgleda, ampak tudi mamljivo diši.  :fiii:

Včeraj se je naša grofična prvič iztrebila v svoj bazenček.  :jupi: Ne vem zakaj sem tako neskončno vesela, ampak sem. To hkrati namreč tudi pomeni, da ga uporablja (do sedaj nisem bila sigurna, če sploh ve, da ima vodo za kopanje tudi na voljo, ker je rob precej visok).

Ta trenutek pa madam ni najbolj srečna, ker sem jo strpala v transporter, saj smo ji ravnokar naredili plezalnico. 8) Slike so za prvo silo, trenutno se še razkužuje vse skupaj, potem posesam, pomijem in Zofka bo živela v okolju malo bližje primernemu.
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #22 : sobota 30 junij, 2012, 21:41:47 21:41 »

Pa še ena pocukrana  :P
Evidentirano

albin

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 472
  • Manja&Božo
« Odgovor #23 : sobota 30 junij, 2012, 23:42:23 23:42 »

Tole pa so krepeljci  :cheese:
Evidentirano
.....Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.... 8)

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #24 : sobota 30 junij, 2012, 23:54:34 23:54 »

Kaksna legenda je tale Zofija. Upam da ji bo v novem domu tudi tako fajn. Pa cedne kremplejce ima :D
A se jih kaj strize ali morajo biti tako dolgi da lahko pleza?
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #25 : nedelja 01 julij, 2012, 07:23:39 07:23 »

Kremplje se bojda striže, ampak še nisva tam  :D

p.s. Masa, si videla ZS?
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #26 : nedelja 01 julij, 2012, 07:55:06 07:55 »

Sem šla pogledat, če je že uporabila plezalo (čeprav še ni sonca in vročine, ki bi spodbudila njeno aktivnost) - splezala je po najdaljšem deblu in se ustalila na srednji polici pri oknu. Zanimivo pa je, da se je punca v 10ih dneh, kar je pri meni, očitno navadila rutine in moj drugi vstop v sobo in puščena odprta vrata so zgleda signal, da se pripravlja hrana.  :idea: Ko sem vstopila, se je dvignila iz ležečega položaja, me z zanimanjem opazovala in premerila ter se začela oblizovat  :drool:  (odpirat usta in stegovat jezik). Potem je prišla najprej do enega roba police in pogledala proti mestu, kjer ji puščam hrano, in nato do drugega roba in preverila, če je mogoče kaj tam.  Ko ni bilo nič očitnega, je pogledala proti meni z nagnjeno glavo, me še enkrat premerila in se nato postavila v pozo za sončenje. summer

Zdaj, ko ima možnost plezanja, ji bom hrano pustila na različnih koncih (in višinah), me zanima, če bo iskala najokusnejšo hrano ali se bo lotila najbližje.
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #27 : torek 03 julij, 2012, 11:20:46 11:20 »

Tale malecka je čist tu mač aktivna  ::) Ko se segreje, leti gor in dol po vejah, skače na police, gre jest na najvišjo polico in nato se spusti do hrane na tleh, potem se gre malo skopat in spet do hrane na srednji polici. Pa malo počiva in še enkrat - dol in gor in vmes malo pojest. Včasih s tako "ihto" leti, da se ji moram umaknit, če ne želim bit spraskana, ker ona pač pleza, kdor je na poti, si je sam kriv  :P
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #28 : torek 03 julij, 2012, 11:38:04 11:38 »

Tole vreme ji odgovarja. Vsem ostalim je prevroče, ona pa uživa.  summer  :)

Ji je pa res lepo pri tebi.  :)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #29 : sreda 04 julij, 2012, 19:29:48 19:29 »

Danes smo dobili novo pošiljko hrane domače pridelave (hvala, Ewa  :hug:). Sem ji pripravila za nekaj dni vnaprej in seveda se nisem mogla upret  :embarassed:, da ji ne bi že danes nabasala celega krožnička svežih dobrot. Hudič mali je zavohal hrano takoj, ko sem se pojavila na vratih in pridirkal na polico (in pri tem seveda sesul vso jutranjo, "staro" hrano po tleh).  Čeprav je danes že dobila svoj obilen obrok, je zmazala krožniček v parih minutah. Vsekakor prej, kot sem se jst spomnila, da bi lahko posnela in preden sem naštimala telefon, da je snemal, ampak konec pojedine mi je pa le uspelo ujeti (na začetku sem s čudno stvarjo preblizu stala in je nehala jest, ko sem se odmaknila, je nadaljevala):

http://www.youtube.com/watch?v=WNFeCnqIASA&feature=youtu.be

Protestna nota: tile obroki čist preveč nesramno dišijo in se mi sline cedijo  :P
Evidentirano
Strani: 1 [2] 3 4 ... 12   Gor