Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Društvo - vaše želje in pričakovanja  (Prebrano 3935 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Društvo - vaše želje in pričakovanja
« : ponedeljek 27 oktober, 2008, 20:39:54 20:39 »

Torej, zanima me (nas) se, kaksne so vase zelje oz. pricakovanja glede drustva. "Nekaj" :rolleyes: LOL idej in ciljev je postavljenih, vecina jih je opisanih tudi v statutu, ki bo objavljen takoj, ko uredimo formalnosti, bi pa rada slisala se vaso stran.

Kot je prebrati v pravilih oz. temi o namenu tega foruma so nameni in cilji drustva (tudi):
->  ozaveščanje in informiranje javnosti o belih dihurjih, njihovih potrebah in oskrbi
->  medsebojno nudenje pomoči in izmenjava teoretičnih in praktičnih informacij (izkušenj)
->  spodbujati pozitivno komunikacijo in dvigovati entuziazem ter zanimanje za bele dihurje
->  prizadevanje za strokovno etične, poštene odnose na področju oskrbe, nege, vzgoje in vzreje, kjer ima absolutno prednost kvaliteta in optimalni načini vzreje z vidika dobrobiti in kvalitete življenja živali
->  stalno opozarjanje na morebitne nepravilnost in zlorabe hobija in s tem povezano sodelovanje z novinarji, inšpekcijskimi službami in ustreznimi državnimi zakonodajnimi organi za področje živali ter drugimi sorodnimi organizacijami ali osebami
->  poskrbeti za zavržene ali osirotele bele dihurje in jim najti primeren dom
->  spodbujati in dvigovati ekološko in etično osveščenost, še posebej na področju vseh malih živali

To zelimo doseci predvsem z:
-> organiziranjem rednih srecanj (mesecna, dvomesecna), ki bodo deloma druzabnega znacaja, deloma informativnega (npr. predavanja na doloceno temo)
-> izdajo se "glasilo" (v elektronski obliki), ki ga bodo prejemali vsi clani
-> prenovo in obogatitvijo spletne strani
-> poskusali bomo vplivati na trgovce z malimi zivalmi in rejce dihurjev in jih informirati vsaj o osnovnih potrebah dihurjev
-> poskusali bomo dobiti kaksne popuste na posamezne artikle, oz. splosne popuste v trgovinah za male zivali
...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
Re: Društvo - vaše želje in pričakovanja
« Odgovor #1 : ponedeljek 27 oktober, 2008, 20:52:07 20:52 »

Največja želja je spoznati čimveč stvari o dihurčkih, izmenjavanje izkušenj, pomoč zavrženim dihurčkom, ozaveščanje ljudi o teh ljubkih zverinicah, druženje itd.  :D
Evidentirano

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
« Odgovor #2 : ponedeljek 27 oktober, 2008, 21:14:49 21:14 »

Meni se zdi super, bistvo je pokrito - t.j. da se mi cim vec naucimo, med seboj delimo informacije in si pomagamo; hkrati pa delamo na tem, da ozavescamo javnost, poskusamo preprecevati zlorabljanje in interveniramo pri slabih razmerah pri trgovcih.  :yes:

BRAVO Maja!!! HVALA za ves trud!!!
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #3 : ponedeljek 27 oktober, 2008, 21:30:37 21:30 »

Se strinjam :yes: Bistvo je kvaliteta življenja  :ferret: in živali nasploh- da smo njihov glas! Same se pač ne morejo zagovarjati :huh:  :yes: :cheese: Če pa iz tega zraste še kaj več, pa tudi ne bo nič narobe.... V glavnem se pa itak potem sproti vidi kaj je še potrebno :yes:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #4 : torek 04 november, 2008, 22:12:00 22:12 »

defiinitivno bi bilo kul za tiste, ki imajo  le 1 dihurčka- da imajo tudi tisti dihurčki playtime urice z drugimi dihurčki na kakšnih mesečnih srečanjih.
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #5 : torek 04 november, 2008, 23:16:06 23:16 »

To bi znal biti problem zaradi raznoraznih virusov, ki morda pri kakem dihurju niso očitni oz. ni simptomov... Npr. Majini dihurčki so prenašalci koronavirusa (virus, ki povzroča ECE - to pa ni ravno lepa zadevica)... Sem tudi jaz imela že majhno paniko v našem domu, ko so se dihurčki družili (kasneje so se pri dihurki, ki je bila pri meni na obisku pokazali simptomi ECE-ja!!)... In jaz vem, da se bom še nekaj časa izogibala vsakakršnemu druženju! ;)
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #6 : sreda 05 november, 2008, 00:47:18 00:47 »

To je seveda mozno in zagotovo se bo dogajalo, ampak je povsem stvar medsebojnega dogovora lastnikov. Poleg moznosti za razno razne okuzbe je potrebno namrec vedeti, da so taka srecanja precej bolj zabavna za lastnike, dihurji, se posebno tisti, ki dihurske druzbe niso navajeni, pa znajo imeti s tem kar precejsnje probleme (v smislu "nerazumevanja", agresije, ...).
m.
Evidentirano

Cookie

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 215
« Odgovor #7 : nedelja 16 november, 2008, 11:17:23 11:17 »

Upam, da bodo sestanki od vikendih, saj imam šolo med tednom in ne morem priti iz tujine, pa še šolo imamo do poznih popoldanskih ur. :mez: Sicer sem pa za, da bi se dihurčki malo družili medsebojno. :)
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #8 : petek 08 maj, 2009, 20:44:40 20:44 »

Bi bilo možno zvedeti tudi kakšne ugodnosti imaš kot član društva, poleg obveznosti, ki so v statutu in tako naprej.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #9 : petek 08 maj, 2009, 21:22:43 21:22 »

Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #10 : petek 08 maj, 2009, 22:14:43 22:14 »

Malo me zafrkava internet ...
Hotela sem se dopisati, da na ugodnostih za clane delamo, dogovori za popuste za hrano so v koncni fazi (na pasji.net cakam samo se, da crt nekaj sprogramira), z Alerjem je tudi dogovorjeno, Jana jih ravno kontaktira glede tega, da posljejo banner in ce lahko popuste ze koristimo, jaz moram se enkrat kontaktirati hov-hov.si s katerimi je vse dogovrjeno - ravno tako cakam banner. Na Eaglepacku so ocitno neresni, ker ne odgovarjajo na maile, kljub temu, da je bilo telefonsko dogovorjeno, da odgovor dobimo.
Zaenkrat toliko, se bomo sigurno se kje poskusili kaj dogovoriti, ampak je pac tako kot v vseh drustvih, da je v tej zacetni fazi en kup enega dela in projektov, tistih, ki aktivno kaj pocnemo pa bolj malo.
Kot je napisano tudi v statutu, pa je seveda prvi namen drustva informiranje ljudi in delovanje predvsem v korist dihurjev. Ugodnosti za clane so sekundarne (bodo pa, upam, da cim vec), pac nekaj kar lahko dobimo na racun tega, da smo organizirani. Ko bo spletna stran prenovljena, bo se kaksna moznost vec za razne kompenzacije in podobno. mislim, da nekih hudih obveznosti za clane v statutu ni zapisanih, predvsem je tam zaobjet celoten koncept in smernice nasega delovanja. To, da kot clan ne delujes v nasprotju s temeljnimi nacli drustva, je pa menda logicno (upam). Placilo clanarine pa je pac eden od virov s katerimi se drustvene dejavnosti financira, bo pa seveda potrebno izpeljati se kaksen projekt (poleg majic) in "izumiti" se kaksen nacin pridobivanja financ. Sploh glede na izjemen poskok stvila dihurjev v zadnjih dveh, treh letih in vse posledice tega, ki se malo ze kazejo, v vecji meri pa se sledijo. 
Ce ima kdo kaksne konkretne predloge ali zelje glede ugodnosti za clane - smo odprti za ideje.
Lp, m.
Evidentirano
Strani: [1]   Gor