Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Dihurček Rio - bruhanje in zavračanje briketirane hrane  (Prebrano 2565 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

gerjeviceva

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2
Dihurček Rio - bruhanje in zavračanje briketirane hrane
« : sobota 07 januar, 2017, 19:27:59 19:27 »

Pozdravljeni.

Med vami sem bolj kot ne nova in imam naslednji primer. Dihurčka Riota smo posvojili meseca Oktobra (2,5 leti).. pri prejšnji lastnici je jedel brikete vedno ko je bil lačen, in od kar je pri nama sva opazila z mojim, da nekako našo hrano zavrača. (prve dneve je jedel vso hrano, ki sva mu jo dajala) .. Stopila sem v kontakt z prejšnjo lastnico, da mi pove kakšne brikete mu je dajala, in tako sva kupila vse iste ki mu jih je ona dajala (en paket hrane še čakava, saj sva jih zelo teško dobila) .. torej, ker briketov ni želel jesti sva pričela z mesom - piščančje meso, kuhano in popečeno, odvisno kako smo mi jedli, tako je dobil tudi on, kost je pojedel celo, torej kar je bilo mesa gor je vse pojedel - .. bili smo tudi na pregledu pri veterinarju in so nam povedali, da ne vidijo problema, edino če bi slučajno bruhal mu naj dajeva še pasto z vitamini (sva jo tudi nabavila - od začetka jo je imel rad, zdaj 2 dneva pa sploh zavrača, mogoče 2x poliže in to je tudi to ) ..

Danes in včeraj zvečer je bruhal, ampak kadar je bruhal se je naspal in potem normalno pojedel meso, in je bilo super. Vsak dan ga hraniva z mesom ker nič drugega ne želi .. svežo vodo ima vedno na voljo na 3 mestih, tako da vedno pije ko se zbudi. Tudi ko se zbudi in ko sliši, da je nekdo v kuhinji pri pultu pride tam in prosi za hrano, kadar je lačen.

Nevema več kaj bi naredila  :/ trudima se po najboljših močeh, da bi mu bilo lepo.. ima kdo kakšno idejo kaj narediti??  :_( da bi se vozili do Ljubljane je zelo dolga pot, saj smo iz drugega konca Slovenije :/
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
Odg: Dihurček Rio - bruhanje in zavračanje briketirane hrane
« Odgovor #1 : sreda 18 januar, 2017, 08:44:11 08:44 »

Živijo in dobrodošla! Z zgolj mesno prehrano pri dihurjih ni prav nič narobe, zelo pa je treba paziti, da dobi vse, kar potrebuje. Poleg tega jih lahko navadiš na vse vrste hrane, samo "siliti" jih moraš dovolj dolgo :) Prosim, pridi na FB stran Zverinice, kjer aktivno sodeluje več članov foruma in dihurskih izvedencev in ti bomo s skupnimi močmi znali bolj pomagati.
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!
Strani: [1]   Gor