Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Jura - operacija bradavice  (Prebrano 1143 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
Jura - operacija bradavice
« : ponedeljek 15 september, 2008, 12:04:02 12:04 »

Jura je pred enih mesec pa pol na prednji taci "vzgojil" neko zadevo koja je zgledala kot da bi ga picil komar. Poteklo je nekaj casa, ta se zadeva spremenila v bradavico - sli mo k vetu ki je priporocil da enkrat dnevno damo gor jodno otopino in pocakamo se mal. Zadeva je v mesec dni zrasla do impresivne velikosti in sva pretekli teden narocila Juru na operacijo.

Danas ob 15ih ma zakazan poseg. Jaz umirem od strahu radi anestezije, ne skrbi me rezanje, ne postoperativna nega, samo ta vrazja anestezija. Upam da bo vse okej. Prosim, imajte nas v mislih danes  :yes: tenkju  :)

pripnem fotke zvecer.
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
Re: Jura - operacija bradavice
« Odgovor #1 : ponedeljek 15 september, 2008, 12:20:15 12:20 »

boga Jurica. Držimo pesti, da bo vse OK!!!
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #2 : ponedeljek 15 september, 2008, 13:30:13 13:30 »

Tudi pri nas držimo pesti in tačke.  ;)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #3 : ponedeljek 15 september, 2008, 18:21:05 18:21 »

Same here :yes: Saj bo vse OK. :)
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #4 : ponedeljek 15 september, 2008, 19:32:32 19:32 »

hvala vam svima na pestima i tackicama :) proslo je super. kasneje napisem report
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #5 : ponedeljek 15 september, 2008, 22:17:55 22:17 »

poseg je trajal priblizno enih pol ure. narejen je pod lokalno anestezijo ker je nas vet procenil da je mal rizicno inzulinomicnem dihurju ki ma dosti niszko razino glukoze in resno velik trebuh (ni znano ali je to posledica terapije ali pa neki drugega - jutri bova naredila UZV) rizicno davat ful anestezijo. tko je Jura dobil lokalno anestezijo, malt pasto v gobec in se super obnesel. dobil je 3 sive in injekcijo antibiotika. jutri greva na kontrolo sivov in se en antibiotik, ostalo terapijo (enih 7-10 antibioticnih injekcij ki joh boma davala vsak den) bova dobila takeout :) - nesla jih bova domov in jih bom dajala jaz. mamo tukaj malo fotodokumentacije.

ta zadeva je zgledala ovak :

instalirala sva lezaljko ki sva jo dobila na poklon in prirocni wc narejen od poklopca kutije adidaski v transporter

nas prvi kavez ki sva ga kupila za Juro in njegovo sestrico Jurico pred 5 let sam uredila v oporaviliste :) Jura ne sme koristit stenge in platforme enih 2 dni in je ta mali kavez idealen.

vet mu je "oblekel" rdeco carapico ampak jo je zelo kreativni Jura sezul na poto domov.
ko sam prisla s njim domov in ga vidla me skoro kap.
jedva sam nasla hanzaplaste in mu zakelila enega. ni bil srecen. sezul ga je za par ur.
pa sam mu dela novega. mam ih dovolj da se moremo gret take igrice :) ;)

ovo sta sivi

bolnicarka Moogie precekirala je Jureka

bogi pogled (mrzi me ker taj hanzaplast ne more zet dol)

Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #6 : ponedeljek 15 september, 2008, 22:44:00 22:44 »

Revček...Samo, da je vse dobr... :))
Pa una viseča mreža je pa super (Totally ferret)...Ko bi vsaj v Slo imeli tudi take...Ker jih ni (mehkih seveda) je pa potrebno doma šivati :cheese:
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : ponedeljek 15 september, 2008, 23:28:00 23:28 »

Zdej pa pacientka lepo crkljat in razvajat se nadaljnih par dni.

Ce boste delali UZ, poglejte vse. Vse bezgavke, preverite vranico (dosti mozno, da je to to, sploh po obliki dihurja - ce je, jo malo pazite pri manipulaciji z dihurjem), jetra poglejte, ce se kaj vidi na adrenalkah in pankreasu, pa ledvica. Ko je enkrat pod sondo, se splaca naredii kompleten check up.
m.

p.s. za mrezo TF bi bilo papametno vprasat pri uvozniku za TF (Aler d.o.o.) - ce bo kdo hodil mimo BTCja, ce ne, bom jaz mail poslala.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #8 : sreda 17 september, 2008, 22:55:01 22:55 »

Danes smo Jureka preselili z oporavilista v gajbo k njegovemu haremu - Jurici, Bony in Moogie. Dobil je tretjo injekcijo antibiotika in sva mu brez problemov zamenila hanzaplast na nogici. Rana zgledi ful bolje, sivi lepo zarascajo, rdecilo se povleklo in je nateklina zmanjsana. Je kot zmajcek, ful spi, ampak oziroma na to da je tukaj zacela zima (jutranje temperature so okol 5 stopinj) ne cudi me to :) fala vsemna pozivitni energiji ki sta jo sibali v nas smer ;)

UZV-ja bova opravila ko bomo vadili sive
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #9 : sreda 17 september, 2008, 22:59:49 22:59 »

No super, samo da je vse OK. ;) :jupi:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #10 : nedelja 21 september, 2008, 21:32:42 21:32 »

Samo, da gre na bolje.

Jaz sem šla v Aler povprašala za mrežo in jo niso imeli. Je pa nekaj omenila, da bodo dobavili.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #11 : torek 23 september, 2008, 21:05:47 21:05 »

mali update na Jureka : sivi so mo super zarasli, za 2 dni nas caka skidanje. se navek mu menjamo hanzaplast, zdi se mi da mu ni potreben, ampak lepse spim ko vem da ga ima gor.
novi problem ki se rodil par dni nazaj je neka cudna sprememba na kozi na vrato (siji) - zgledi mi kot da bi bila posledica injekcije, neke vrsti kozne nekroze koja se pojavlja obcasno pri injekcijama antibiotika i slicnih
bova probala ugotovit v cetrtek kaj je.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #12 : sreda 24 september, 2008, 22:36:24 22:36 »

Kje pa ima to? Posljes sliko? Je dobil enroxil? Ga tja pikas z ivermectinom?
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #13 : četrtek 25 september, 2008, 12:51:36 12:51 »

posljem slikco zvecer. ma ga na sijo na mestima kje je dobival injekcije in sam 1000% zihr da mu je tale od zadnje injekcije ki mo jo nisem dala jaz, ampak nekdo pri vetu.
bili smo na vadjeno sivi in sam pozabla rec vetu, res nisem normalna, pukla sam kot pop-corn :(
sivi so okej, opravili smo UZV in je pokazal da ma povecano jetro in povecano slezeno. ostalo je vse oke, ni tekocine v trebusni votlini in thoraxu, ni nobenih vidljivih tumorjev.
Evidentirano
Strani: [1]   Gor