Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2   Dol

Avtor Tema: Napad psa na Rudyja  (Prebrano 1203 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

urša

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 89
Napad psa na Rudyja
« : nedelja 24 marec, 2013, 22:10:22 22:10 »

Danes zvečer nam je na sprehodu Rudyja napadel spuščen pes manjše rasti. Zgrabil ga je za hrbet, pred medenico. Na koži se mu poznajo čekani, ni pa pregriznjeno. Rudyja je močno bolelo, tudi hoditi ni mogel in je vlekel tačke za sabo, ni se mogel postaviti na zadnje noge, se je pa z njimi odrival. Moj ga je prinesel na rokah domov, pa ga je Rudy od bolečine še nekajkrat ugriznil. Takoj smo ga peljali v celjsko dežurno veterinarsko ambulanto, kjer so ga rentgensko slikali (pod narkozo) in mu dali injekcijo proti bolečinam. Zlomljeno nima nič, ker me je najbolj skrbelo, da mu je zdrobil medenico, ne vidi pa se, kako je s hrbtenjačo... Pustili smo ga v inkubatorju na toplem, da se je zbudil, zdaj pa sva ga po dobrih dveh urah prinesla domov. Je pil, jedel, se je zvlekel lulat in potem še kakat.V transporter sem mu dala toplo oblogo.
Veterinar nam je svetoval, naj ga jutri pripeljemo po še eno injekcijo proti bolečinam in naj kakšne tri do pet dni opazujemo, kako je z njegovim iztrebljanjem.
Maja, kaj še lahko naredim?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Odg: Napad psa na Rudyja
« Odgovor #1 : nedelja 24 marec, 2013, 23:43:24 23:43 »

Se zmeraj ne hodi?
Poskusi za jutrisnji pregled dobiti Ano Kocevar, pa naj se magari se posvetuje z veterinarji z VF.

Lastnik psa je znan? Napad ste prijavili na policijo?
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Pš1

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.785
    • Psena Kovacic Art
« Odgovor #2 : ponedeljek 25 marec, 2013, 06:59:20 06:59 »

Urša, stiskamo tačke za Rudyja, da ni kaj resnega.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #3 : ponedeljek 25 marec, 2013, 09:14:13 09:14 »

O groza! :scared: Tudi mi tiščimo skupaj pesti in tačke.
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #4 : ponedeljek 25 marec, 2013, 11:05:31 11:05 »

Boscek. :( Tiscimo pesti da ni nic resnega.  :lipsealed:

Pa ce se le da, dajte prijavit. :hm:
Evidentirano

urša

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : ponedeljek 25 marec, 2013, 15:20:19 15:20 »

Maja, Ane Kočevar že nekaj časa ni na Veterinarski kliniki. Rudy drugače gre sam lulat in kakat in jesti, se odriva z zadnjimi tačkami, nima pa moči, da bi se nanje postavil. Kaka normalno. Danes sem govorila z veterinarko pri Zvitorepki, kamor hodim drugače in mi bo dala sirup proti bolečinam ter antibiotik za vsak slučaj, da se mu ne bi vnelo od ugriza. Me je pa danes tako lizal po obrazu, kot da ve, da bi naredili vse, da mu pomagamo. Mu paše spati na topli oblogi, tako da ga pustimo, da ne obremenjuje preveč tačk.
Ja, sem mojega prepričala, da sva šla na policijo in naredila prijavo, lastnika psa ne poznava, poznava pa tipa, ki je bil s tem lastnikom. No, zapisnik so naredili vodnik policijskih psov in baje potem gredo iskat storilca, psa vpišejo v register nevarnih psov, lastnika pa oglobijo.
Dost mi je tega v Celju, da sprejmemo odlok, da morajo biti psi privezani, pa ni nikogar, ki bi lastnike sankcioniral, če jih ne in je sprehod igra živcev, ker samo čakaš, od kod bo prižgal kakšen neprivezan pes. Res je večina lastnikov takih,  da ko jih opozorim, psa brez pripomb privežejjo, so pa tudi arogantni frajerji, ki poveja, da mi pes še ni nič naredil in zakaj bi ga morali privezat.
Evidentirano

bojans

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
    • From Ashes
« Odgovor #6 : ponedeljek 25 marec, 2013, 15:51:25 15:51 »

:scared: Pa saj to ni res.. ubogi Rudy.. želimo mu čim prejšnje okrevanje.
Evidentirano

Porto Riko

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 265
« Odgovor #7 : ponedeljek 25 marec, 2013, 17:16:46 17:16 »

Tudi mi drzimo tacke da bo z Rudijem vse vredu.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : ponedeljek 25 marec, 2013, 20:01:20 20:01 »

Samo za info - Ana Kocevar po novem dela v Topolsici (pri Matkotu), prej nisem vedela, da je menjala sluzbo. ;)
Evidentirano

frajla

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 268
« Odgovor #9 : ponedeljek 25 marec, 2013, 20:10:40 20:10 »

Saj bo.Mora bit.Držimo tace.
« Zadnja sprememba: ponedeljek 25 marec, 2013, 20:14:45 20:14 frajla »
Evidentirano

jasmina

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 429
« Odgovor #10 : ponedeljek 25 marec, 2013, 22:00:45 22:00 »

Joj bogi :( Držimo pesti za hitro okrevanje!
Evidentirano
It is not part of a true culture to tame tigers, any more than it is to make sheep ferocious. (Henry David)

urša

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : petek 05 april, 2013, 18:00:44 18:00 »

Vsem, ki ste stiskali tačke za Rudyja :thnx:, naj sporočim, da nismo zgubili upanja, da ga bomo spravili na noge in mislim, da ima tudi Rudy tako močno voljo, da bo ponovno shodil. Okrevanje je bilo počasno, bil je še štiri dni na analgetikih in antibiotiku, na levi bedrci se mu je ob odtisu zoba izoblikoval hematom. Za kakanje se je uspel sam postaviti v grbico, pri hranjenju smo mu zadnje noge pomagali podstaviti. Edini problem je bilo lulanje, ker ni dvignil trebuščka in je vlekel mokro črto za sabo, tako da smo ga umivali in brisali. Sem mu pa ogromno masirala in razmigovala tako zadnje tačke kot hrbet in mali je užival :drool:, kot da je glavni turist - na hrbtu, s prekrižanimi sprednjimi tačkami in zadnjimi dvignjenimi do glave je držal tudi po celo uro, potem se je obrnil na bok - in potem še na trebuh - da je pokazal, kaj mu paše. Potem sem ga testirala, ali so noge v redu - z ruto sem mu dvignila zadek :idea:, da ni s celo težo pritiskal na noge in mali je hodil! Tačk sicer ni postavljal čisto kot je treba, a sva  vajo ponavljala tako, da mi je kapljalo iz čela.
Je pa tako cartljiv, kot ni bil še nikoli in mi to cartljanje vsi z veseljem izkoriščamo! :drool:

In danes - DANES JE PO VSEH ŠTIRIH SAM ŽE PREHODIL 3 METRE :hyper:! Yes, mislim, da bomo zmagali!
Pa še to - policija je lastnika izsledila v eni uri, lastnik se je prišel naslednji dan opravičit, prav tako je prišel tudi ta teden pogledat, kako je z Rudyjem :).
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #12 : petek 05 april, 2013, 18:09:07 18:09 »

Super!

Upam pa, da je lastnik psa tudi kril stroske zdravljenja in bil delezen kazni za spuscenega psa in bil vsaj opozorjen, ce ze pes ni dobil statusa nevarnega psa zaradi napada na zival.
Evidentirano

urša

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #13 : petek 05 april, 2013, 18:15:13 18:15 »

Ja, policist je bil zelo korekten, je namreč vodnik službenih psov in je povedal, da lastniku grozi kazen med 80 do 400 evri in vpis v register nevarnih psov. Je lastnik ugotovil, da je pes res nepredvidljiv :idea:... No, škoda, da šele zdaj, ker smo bili doma poleg Rudyja vsi totalno traumirani in znervirani, sploh, ko nismo vedeli, kaj in koliko je prizadet in ko smo čakali, ali se bo lahko iztrebil, ali ga bo treba dati uspavati.
Lastnik je že na začetku rekel, da bo kril stroške veterinarja.
Evidentirano

koshir

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 67
« Odgovor #14 : petek 05 april, 2013, 20:43:35 20:43 »

si sploh ne morem prdstvaljati kaj preživljate  :scared: :_(
da ti tkole dihurčka iz malomarnosti poškodujejo je tud svinjarija brez primere, lastnik bi si kar zaslužil kakšno okol ***
upajmo da se bo mali "smrado" zmazal in brez trajnih poškodb.  :angel:
Evidentirano
Strani: [1] 2   Gor