Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Zelo vlažen gobček  (Prebrano 608 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

MissB

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 30
Zelo vlažen gobček
« : nedelja 07 april, 2013, 14:55:17 14:55 »

Pozdravljeni!

Najprej se opravičujem, če je podobna tema že bila kdaj odprta. Sem nahitro prebrskala forum, pa nisem našla kaj podobnega xD Problem je sledeč - naša Puffy ima zelo vlažen gobček. Sem si že na raznih spletnih straneh prebrala, da je vlažen gobček normalen, vendar se mi njen zdi veliko bolj vlažen kot po navadi. Ko sem jo vzela iz kletke je stresla glavo in me poškropila. Sprva sem mislila, da je malo prej pač pila vodo, potem sem jo pa opazovala še kaki 2 uri in je stanje bilo enako. Pretekli 2 uri se je normalno igrala in tekala naokoli. Jesti je sicer nisem videla, ampak skledica je bolj prazna, kot je bila. Ali je možno, da je prišlo do kakšne okužbe? Zdaj že dober teden dobiva tudi tisto gimpet pasto za mačke. Nisem ji je dala čisto vsak dan, ko pa sem ji, pa sem ji dala približno 3-4cm. Je možno da to slabo vpliva na njo?

Lp
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Odg: Zelo vlažen gobček
« Odgovor #1 : nedelja 07 april, 2013, 17:44:19 17:44 »

Preglej ji gobec za poskodbe. Lahko da se ji je kaj zataknilo ali pa sI je odkrusila kaksen zob.

Toliko paste vsak dan je veliko. Poskusi uporabiti alternativne priboljske. Posuseno meso, razredcen rumenjak ali lososovo olje v brizgi/kapalki...
Evidentirano

MissB

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : nedelja 07 april, 2013, 22:34:33 22:34 »

Glede priboljškov smo poskusili že skoraj vse, pa ni jedla še nič. Tudi meso, kot glavni obrok, zavrača. Edino kar ima rada je ta pasta in briketi, ki jih kupimo v trgovini za male živali. Bom ji še pregledala gobček. Hvala!
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : nedelja 07 april, 2013, 23:29:58 23:29 »

Tudi, ce je pasta edini priboljsek, ki ga je, so take kolicine prevelike. 1 cm dnevno, ali manj, je vrh glave dovolj.

Kar se tice gobcka - ima vlazen gobcek (usta) ali smrcek?
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

MissB

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : torek 09 april, 2013, 16:32:30 16:32 »

Smo zreducirali pasto. Drugače pa ima vlažen smrček.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : torek 09 april, 2013, 16:49:57 16:49 »

Je dihurka sicer normalno zivahna? Ima kaksen izcedek iz oci? Je imel kdo od domacih (ali teh s katerimi se druzite) gripo pred kratkim? Tudi kaj kiha/kaslja?
Evidentirano

MissB

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : torek 09 april, 2013, 18:53:27 18:53 »

Je živahna kot vedno. Oči sem ji že pregledala pa ni nobenega izcedka videt. Smo sicer bili vsi malo bolani, ampak ničhe ni imel gripe (je pa res, da nihče ni bil pri zdravniku, da bi to kdo potrdil... tako da je možno, da je kdo od nas imel tudi gripo). Drugače pa ne kašlja, kihne pa občasno. Ampak to je pomoje bolj zato, ker pač voha in raziskuje, pa naleti na kak košček prahu. Mogoče sem prehitro zagnala paniko. Skrbi me, ker je to naš prvi dihur, in dejansko ne vem kako vlažen smrček morajo imeti. Je pa absolutno bolj vlažen kot je bil prej. Ko sem jo pobrisala, se je na robčku videla sled. Ali je to normalno?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : torek 09 april, 2013, 23:02:31 23:02 »

Ce ni v vedenju nobenih sprememb, ce je normalno jesca, igriva in zivahna kot normalno, ne kiha, ne kaslja in ni nobenih drugih odklonov, potem ni nic hudega. Smrcek je, tako kot pri psih, lahko bolj suh, lahko pa tudi malce bolj vlazen. Dokler ni res suh - ni nic narobe in dokler ne tece iz njega (ce bi teklo, bi vedela o cem govorim, pa se kaksni drug znaki bi bili), tudi ne. Lahko je kljub vsemu kaksna blazja infekcija, tako kot pri nas prehlad, ampak kot receno, nic takega, da bi te moralo skrbeti.
Evidentirano

MissB

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : sreda 10 april, 2013, 23:45:29 23:45 »

Hvala! :)
Evidentirano
Strani: [1]   Gor