Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Dihur in vonji  (Prebrano 1535 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 306
Dihur in vonji
« : nedelja 02 junij, 2013, 12:11:59 12:11 »

:?: nekaj časa me že srbi tole vprašanje: ali obstaja vonj (aromaterapija/eterično olje/parfum), ki ga dihurji ne marajo?
Mačke, recimo, odvrača vonj citrusov, pse vonj mete...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Odg: Dihur in vonji
« Odgovor #1 : nedelja 02 junij, 2013, 12:29:09 12:29 »

Vse kar je intenzivno jim je vsaj motece glede na to, da je voh njihov primarni cut.

Enako velja za ostale zivali. Jaz ne bi mogla ravno trditi, da macke citrusi in pse meta odvraca ... Ce zlijes etericno olje nekam, definitvno ja. Meta kot rastlina ali citrusi kot sadezi, pa ne.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : nedelja 02 junij, 2013, 12:42:50 12:42 »

Bolj sem imela v mislih te razne dišeče sveče, osvežilce prostora & stuff... Zato več ne uporabljam limoninih vonjev doma, da Bello ne obremenjujem. Za meto & pse sem pa nekje prebrala, vsaj mislim ...  :?: No, padlo mi je na pamet, ker smo imeli doma debato o tem, pa o odganjanju kmarjev, mravelj in ostalega, pa sem rekla dejmo vprašat :)

By the way: učinkovit in naraven način odganjanja komarjev je pest melisinih listov (svežih seveda), ki jih podrgneš po koži - lepo dišiš, komarke pa odganja  :nod: mravljice pa baje ne marajo kave in cimeta ;)
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #3 : nedelja 02 junij, 2013, 13:49:36 13:49 »

Jaz redno uporabljam eterična olja, med drugim tudi za odišavljanje prostora. Pazim pa predvsem, ko eterična olja med seboj mešam, da vonj ni preoster ali dražljiv in seveda na količino olja, ki ga nakapljam v izparilnik. Do sedaj naše Wini to ni motilo. Uprabljam pa veliko različnih vonjav (limona, brin, cedra, pomaranča,...veliko jih tudi med seboj mešam), zaenkrat problemov še ni bilo  :think:
Evidentirano

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : nedelja 02 junij, 2013, 14:25:28 14:25 »

Dobro vedeti! Hvala obema  :thnx:
Evidentirano

mayya0

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 37
« Odgovor #5 : ponedeljek 03 november, 2014, 17:43:31 17:43 »

Na vikendu imamo kutino, pa sem tri odtrgala in jih dala v sobo, kjer imam svojo smradko :) moram rect, da  se je sploh ne vonja vec (ceprav meni ni nikoli smrdela). Soba ima prav svez naraven vonj po kutinah, super so! Pomoje veliko bolje kot kaksne umetne vonjave :)
Evidentirano
Strani: [1]   Gor