Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: umetno jezero-past za živali  (Prebrano 1455 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
umetno jezero-past za živali
« : sobota 17 avgust, 2013, 15:55:38 15:55 »

Pozdravljeni,

nisem vedela kako naj zacnem temo, pa sem jo dala kar v naslov. In sicer bi prosila vse tiste, ki veste kaj je potrebno storiti, v opisanem primeru, da mi pomagate.

Gre za sledeč problem: Živim v Mariboru in se večkrat odpravim na sprehod do Trikotne jase, ki se nahaja nad hotelom Areh. Vsak dan se tja vije neskoncno število pohodnikov, ki pa se z večine odločajo za dostop iz druge smeri kot jaz in ne vidijo prizorov (oz. si zatiskajo oci, oz. jim je enostavno vseeno), ki se vsakodnevno odvijajo v velikem umetnem jezeru, namenjenemu črpanju vode za zasneževanje.
Tla jezera so plastična, tako da žival, ki želi piti vodo (da sploh ne pomislim, kako je moglo biti sedaj, ko je bila suša) nima nikakršne možnosti, da bi se iz jezera rešila, ko ji spodrsne. Ker se jezero nahaja v neposredni bližini obširnega gozda, si lahko mislite, koliko divjih živali tukaj izgubi življenje, gre za pravo morijo! Pred dvema dnevoma je noter plaval srnjak, zadnjič lisica, zajec itd.
Enostavno nimam besed! Naše prelepo zeleno pohorje... Če si seveda človek!

Seveda nima smisla, da samo opisujem in gajam, in ker tudi sama tega več ne morem opazovat in me grabi jeza, vas prosim za nasvet in pomoč. Kako lahko ukrepam?
Hvala!
Lp
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Odg: umetno jezero-past za živali
« Odgovor #1 : sobota 17 avgust, 2013, 18:50:21 18:50 »

Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
Odg: umetno jezero-past za živali
« Odgovor #2 : nedelja 18 avgust, 2013, 07:07:05 07:07 »

Hvala za pomoc. Morda se eno (butasto) vprasanje. V posredovani temi, se lahko jezero prijavi "/.../zaradi suma onesnaževanja in zastrupljanja okolja."
Na kaj pa bi se lahko nanasa ta prijava? Sprasujem zato, ker ne vem, ce je "samo" pogin zivali dovolj velik razlog, da se kaj spremeni.
Bom pa seveda poskusila.
Hvala
Lp
Evidentirano
Strani: [1]   Gor