Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol

Avtor Tema: Srček KAI...  (Prebrano 12338 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.008
Odg: Srček KAI...
« Odgovor #30 : ponedeljek 17 marec, 2014, 14:14:06 14:14 »

Kaiju se je stanje toliko poboljšalo, da sta v zadnjih dveh tednih začela smrdota spet skupaj spat (prej se je on odmikal od nje in razen, kadar se mu je Keyla prislinila med spanjem, ni želel bii zraven nje), večinoma spi v visečki (ne več na tleh zavit v dekico), zadnji teden pa ga občasno tudi vidim, da ali odreagira na Keylino teženje za igro ali pa jo celo on provocira  :jupi: (če ne teži meni  :P ). Tudi med raziskovanjem ni več tako zelo okoren in se spravlja tudi v "višino" (podnapisi: hoja ni več tako zelo opotekajoča, ne zadržuje se več samo na tleh, se potrudi splezat na kako zadevo, ki je 10 cm nad tlemi).

Cela zmaga je bila plenična poleg wc-ja v kletki, ker seniorčku ni potrebno več plezat v wc, če se ne počuti tako (čeprav ga še vedno dobim, kako se kobaca vanj ali iz njega).

Glukoza je super, celo rep je dobil nekaj več dlakic, dlaka na splošno je postala mehkejša in malce (!) gostejša, garij pa se še nismo popolnoma znebili. Ampak delamo na tem. Počasi, a vztrajno  8)

V glavnem, včasih moram kar dvakrat pogledat, koga imam pod nogami in kdo mi v resnici teži :cheese:
Evidentirano
I don't need anger management - I just need people to stop pissing me off! (NA)

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #31 : ponedeljek 17 marec, 2014, 14:44:25 14:44 »

Malo akcije  8)
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #32 : ponedeljek 17 marec, 2014, 14:50:22 14:50 »

:smitten:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #33 : ponedeljek 17 marec, 2014, 22:40:06 22:40 »

Super! Ful vesela!
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

smile

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 179
« Odgovor #34 : torek 18 marec, 2014, 09:07:41 09:07 »

Kakšen čudež naredi pozornost in naša skrb za živauce.

Pridna super!
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #35 : ponedeljek 31 marec, 2014, 21:48:28 21:48 »

Naš Kaiči se ta teden spet slabše počuti  :/ Zadnje nogice mu malo nagajajo, niso več tako stabilne. Teža je še vedno 1150g, smo pa ta trenutek brez glukometra, ker so šle baterije. Smo dobili še enega, pa so tudi pri tistem šle baterije zgleda...  :supid: Malo sem živčna, ker ne vem, kaj se dogaja z njegovo glukozo (bomo uredili čim prej, seveda). Zdaj spita v ločenih kletkah, ker tudi tako lažje sledim, kdo koliko poje (Kai ima izredno slabe zobe in imam občutek, da so mu briketi preveč) in lula/kaka. Poleg tega lahko Kaia zaprem, če vidim, da mu bejba preveč teži oziroma bi rad imel mir, ona pa nori in skače, ter gre potem v svojo kletko. Kaijeva kletka je praktično ves čas odprta, ker je zunaj na kratke intervale - 10 minut aktivnosti/obhoda, nato gre spat za nekaj časa, pa spet malo zunaj itd. Zaprt je samo takrat, ko me ni oziroma, ko vidim, da je Keyla predivja.

V glavnem - skrbi me zanj...  :/
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #36 : torek 01 april, 2014, 22:32:47 22:32 »

Mi smo bili pri veterinarju. Naredili so biokemijo - vse bp  :hyper: Vet celo pravi, da glede na njegove težave in od takrat, ko ga je nazadnje videl, je mali v dobrem stanju.  :cute: Težava so njegovi zobje, ki so res katastrofalni, in seveda vnetje dlesni. Zdaj so jih sčistili in nama dali antibiotike za domov. Če bodo prijeli, potem naj bi bolečina vsaj v večjem delu šla papa in Kai naj bi bil spet živahen  :nod: Pa še res dobro so spucali ostanek garij, s katerimi se mi borimo že dva meseca.  :rolleyes: Smrda je takoj, ko sva prišla domov preveril celo stanovanje, če vse še stoji tam, kjer mora, šel veselo papcat, nato še malo težit meni (za priboljške  :cheese: ) in nato pančkat. Zdaj pa spet navdušeno raca naokoli.  :wub:
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #37 : ponedeljek 14 april, 2014, 21:50:33 21:50 »

Kai je spet vsak dan bolje. Spet postaja huligan  :evilgrin: in s Keylo imata kratke "izbruhe" igre z veliko gaganja (seveda, pred jst najdem fotoaparat in preden se mi uspe namestit in fotkat, je vse že mimo...).
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #38 : sreda 30 april, 2014, 18:10:09 18:10 »

Najprej treba mal delat...  :kviht:
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #39 : sreda 30 april, 2014, 18:11:51 18:11 »

...potem se malo družimo...  :kiss:
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #40 : sreda 30 april, 2014, 18:12:47 18:12 »

... in na koncu odnesemo domov težko prisluženo nagrado.  8)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #41 : sreda 30 april, 2014, 19:54:30 19:54 »

:jupi: :buw:
Lubcek ...  :buw:
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #42 : ponedeljek 19 maj, 2014, 20:32:36 20:32 »

Ni ga žura čez papirnato vrečko  :P
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #43 : ponedeljek 19 maj, 2014, 20:56:21 20:56 »

Tole malo sralo še vedno vsak dan napreduje  :smitten: Zdaj je dobil toliko mišične mase, da nima več izrazito hruškaste postave, ampak je po obliki podoben  :ferret:  :cheese: Pa pravi mali huligan je postal, krade vse, kar doseže, upira se, noče v kletko, noče spat, noče biti nič pri miru. Postal je že tako hiter, da je začel ovinke polagat  LOOOL Ko zasliši, da kakšna vrečka zašumi (ker buh pomagi, če bi spustil kak priboljšek), ga tako zanese okoli ovinka, da mu rito naokoli zadriča in ga skoraj prevrne  :flag:

S Keylo ju puščam vedno večkrat skupaj spat, ločim ju samo še, ko smo res aktivni čez dan in je fant hudo utrujen. Takrat ga dam spat (ker sam pač ne bo šel, pa še potem mi visi na kletki, saj se bogemu revežu dogaja nedopustna krivica) in Keylo v njeno kletko, da mu ne najeda.

Velika sprememba je tudi pri uporabi wc-ja. Medtem, ko je prej malo pozabil, kam se gre lulat, in sem imela celo stanovanje prekrito s pleničnimi, zdaj zaštarta z drugega konca stanovanja, leti proti wc-ju, prav na hitro skoči vanj, se polula in leti razgrajat dalje. Še vedno imam na večih koncih plenične, ampak to bolj zato, ker je treba markirat, če pride kaka druga žival na obisk.  Ali pa samo vonj po drug živali. :rolleyes:

Papcamo račje župice, surovega meska za čiščenje zob, kuhanega meska nad katerim se je fina rita začela zmrdovat, brikete in priboljške (posušeno meso, seveda). V župicah malo menjamo piščančka, malo kunca, malo drobovine, malo divjačine (ne maramo),... Mislim, da si zaslužim pohvalo, ker v življenju nisem toliko kuhala, kolikor zanj preživim za štedilnikom  :nod:
Evidentirano

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 306
« Odgovor #44 : ponedeljek 19 maj, 2014, 23:16:13 23:16 »

:car: :car:

popolnoma prav imaš, vsaka čast! :hearts: :hearts: :hearts:
Evidentirano
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor