Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3]   Dol

Avtor Tema: ugrizne rane  (Prebrano 1911 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Lolly

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 206
Re: ugrizne rane
« Odgovor #30 : petek 18 junij, 2010, 16:13:25 16:13 »

Za sončne opekline in površinske rane je tudi meni ušeč, za malo bolj globoke pa ne tako zelo, vem iz lastnih izkušenj.  :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #31 : petek 18 junij, 2010, 22:33:10 22:33 »

Se pravi namažem z ognjičem in povijem?

Za kaksno rano gre in kaj bi povijala?
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #32 : sobota 19 junij, 2010, 15:13:20 15:13 »

Blink je v igri, ko se spozabi, zelo grob in je Bobku naredil kar fajn krasto... Sem povila, ampak sem tudi takoj dala dol, ker bi si tako ali tako sam spravil dol. Namazala pa sem z ognjičem.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #33 : sobota 19 junij, 2010, 15:25:49 15:25 »

Povila ... LOOOL
Razkuzi (jodova tinktura, spitaderm, oz. katerokoli drugo razkuzilo) in se je res fajn luknja namazi (tanko in veckrat dnevno) z ognjicevo kremo, bepantenom (ce bos kupovala bepanten, vzami plus, ker ima notri se klorheksidin, ki je razkuzilo) ali mazilom za rane. To je to.
Obicajno izgleda precej bolj grozno kot se njim zdi. Je pa ugrizne rane fajn razkuzit, zaradi tega, ker imajo v gobcu "ni da ni".

Pac, mladi samci so zoprni do amena in pri igri (ja, je igra) nimajo ravno mere. Ce so od "zrtve" se mocnejsi in tezji, pa ...

Jaz svojih niti ne locujem (nazadnje Skrat in Tito lani), razen v primerih, ko se res "pocijo". Ampak to je za nekaj minut, najvec en "play session", toliko, da se strasti pomirijo. Precej striktno pa posredujem, ce se mi kdo (dihur, macek) spravi na Taz. Saj naceloma se brani sama, ampak, ce se nekdo, ki je vec kot enkrat tezji od nje uleze nanjo in se jo odloci zvecit, pac ne more kaj dosti.

Mogoce, ce je res tako siten, ga edino, ko so v kletkah, imjeta v loceni kletki, toliko, da imata ta stara dva mir vsaj ko spijo.
m.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #34 : sobota 19 junij, 2010, 15:30:01 15:30 »

Izjema so kaksne RES konkretne rane, empak te nastanejo obicajno pri ugrizu kaksne druge zivali (pes, macek, ...), eventuelno med dvema gonecima nekastriranima samcema (ti se lahko zelo konkretno potolcejo). Tiste so potrebne kirurske oskrbe (odstranitev odmrlega in prevec poskodovanega tkiva, ciscenje, sivanje, drenaza, ...), sistemskih antibiotikov in obicajno tudi analgetikov. Ampak kot pravim, pri obicajnih pretepih to ni potrbno.
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #35 : sobota 19 junij, 2010, 15:43:06 15:43 »

Bom poslikala, da vidiš. Meni se zdi kar hudo, zato je Bobek zdaj ločen od obeh. Mali se takoj priklopi na njegovo gubo, če ju dam skupaj. Še zadnjič, ko so bili v kletki, je Blink držal njegovo gubo v gobcu (ni ga naskakoval, ker sta nepremično stala, Bobek obrnjan naprej, Blink ˝pravokotno nanj˝, ob strani). Včeraj sem jih spustila vse skupaj ven, ampak je Bobek tako jokal in cvilil, ko ga je mali vlačil in cotal, da sem se odločila, da Bobka par dni spuščam samo z Bibo ven. Saj ima full rad Blinka, se rad igra z njim, ampak ga trenutno (po moje) res boli in se mi zdi bolje, da se rana zaceli.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #36 : sobota 19 junij, 2010, 15:54:33 15:54 »

Tole so "nase" lanske bojne rane. Najprej je imel Skrat povsem prezvecen hrbet, ko je pa malo zrasel, je pa ugotovil, da ful "pali", ce Titota vedno ugrizne na isto mesto. Tisto je bilo res ogabno, ker je imel mesto za usesom povsem razgrizeno (Skrat je prav nastudiral gib, da je v eno luknjo prav zahakljal zob), tako da tam sem se pa malo bala, da bo treba kaksen antibiotik dat. Titotov hrbet je bil na v tistem casu tako obdelan, da se je krasta potem luscila dol se nekaj mesecev ... Tako da sem ju takrat nekaj casa tudi locevala kadar me ni bilo doma. Ko se je s podobnimi (in ostalimi) stosi spravil pa se na Neota in Taz, sem imela pa njega in njegovih jajc poln kufer in smo ga pac kastrirali.  :P

Skratov hrbet:

Titotovo "priuho" (poleg tega je imel hrbet v podobnem stanju kot Skrat, ampak nimam poslikanega):

Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #37 : sobota 19 junij, 2010, 16:10:43 16:10 »

Ce se ti zdi, da ga boli in ce mali takoj zastarta nanj (in tega ne mores preprecit s preusmerjanjem pozornosti), ko sta spuscena, ju pac imej locena toliko casa, da se Bobku vsaj malo poceli.
Kot receno pa razkuzi in mazi s katero od zgoraj omenjenih krem, ki pospesujejo celjenje. Ognjic je naravni adstringent (zmanjsuje otekline, ustavlja krvavenje, ...) in pospesuje celjenje, podobno deluje bepanten, ki pospesuje celjenje, "verzija" plus ima notri se klorheksidin, ki je, kot receno, razkuzilo in deluje antisepticno. Mazilo za rane (galenski lab. lekarn Ljubljana) ima notri ekstrakt kamilic, ki delujejo protimikrobno in ucinkovine, ki pospesujejo celjenje. Super je tudi en Medexov izdelek, mislim, da se mazilo imenuje Proapin.
Podobnih je se nekaj mazil, jaz obcasno za rane (obicajno je to pri Speli - za njene "hotspote" in kaksno "zlizanino") uporabljam se aloe vera gel, pa eno precej fajn mazilo od Healx (shooter plus cream) in kaksno antibioticno kremo oz. kapljice za oci (bivacyn, tobrex, ciloxan - treba je pa pazit - tudi pri uporabi za oci, da nima notri kortikosteroida).
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #38 : ponedeljek 21 junij, 2010, 14:49:33 14:49 »

Takole pa izgleda moj bošček Bobek... :(

Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #39 : ponedeljek 21 junij, 2010, 15:11:00 15:11 »

Tako kot je napisano zgoraj. Razkuzis (zdaj pac nima vec smisla, to naredis takoj po ugrizu, oz. ko je rana sveza) in mazes z necim, da pospesis celjenje. Saj zdaj je ze zaceljeno, ker je ze lepa krasta.
Kar se tice preprecevanja pa - ko so sami naj bodo loceni. Saj se bo tamali scasoma umiril, ampak pred kastracijo zagotovo ne ...
Evidentirano
Strani: 1 2 [3]   Gor