Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 4   Dol

Avtor Tema: Krajšanje krempljev  (Prebrano 2886 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
Krajšanje krempljev
« : sreda 03 september, 2008, 21:33:46 21:33 »

Ker sem šele od včeraj lastnica dihurčike Bibe in nimam izkušenj z njimi, me zanima sledeče: kako, s čim in kako pogosto ji lahko režem krempeljčke, če jih je sploh treba, glede na to, da je večino časa izven kletke?
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
Re: Krajšanje krempljev
« Odgovor #1 : sreda 03 september, 2008, 23:51:42 23:51 »

upam da bos me razumela na moji sepavi slovenscini ...

mi rabimo ljudsko grickalico, bitno da je ostra in cista (dezinficiramo jo s navadnim alkoholom)
rezemo vsakih 10 - 14 dni

kako ?

polegnes jo v svoje krilo, tako da lezi na hrbto, polozena tko da joj glava gledi v tvoja kolena.
na trebuh joj das malo olja ki ga ma rada, al pa Malt paste, al pa navadnega belega vazelina
dok se ona bavi s tem zadevami oz. uziva v treatu ki ga je dobila, ti rezes krepljcke tko da primis capo, pogledas kako dalec gre rdeca zilica v nohto in porezes oko 1 mm dalje od toga ker boli kot svinja ko zarezes v to al pa preblizu
to napravis s vsim krepljckima - mi ih se malce zraspamo z ne-metalno raspico by Alessandro :) nasi dihurji majo svoj osebni "nail spa"  ;)

navadno kremplji na zadnjih tacah rastejo pocasi od prednjih in se vec zraubajo pri hodanju.

in to je vse :) simple as mickey ili prosto ko pasulj
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #2 : sreda 03 september, 2008, 23:52:39 23:52 »

in ena genialna ilustracija :)

Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #3 : četrtek 04 september, 2008, 00:40:10 00:40 »

Jaz moram mojim kar bol pogosto strišti. Kar vsak teden.
Za striženje uporabljam pa take škarice:

Sem poskusila tud s temu spodaj, samo so meni osebno blazno štoraste :(

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : četrtek 04 september, 2008, 01:29:25 01:29 »

Jaz uporabljam al "grickalico" za nohte ali pa skarijce s prve slike, ki jo je objavila PilotGirl.

Mogoce samo malo pojasnim prvi del Petrinega odgovora ...  ;) Dihurja si polozis v narocje, tako da je s hrbtom naslonjen nate (lezi na hrbtu kot bi sedle v fotelju). Ostalo pa mislim, da ne bo problem razumeti.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #5 : četrtek 04 september, 2008, 08:04:38 08:04 »

Če pa je tvoj dihur preveč divji za tale položaj, ki je opisan zgoraj, pa prosiš nekoga da ti ga drži, medtem ko se ti lotiš krempeljcev.  ::) Jaz moji strižem kremplje kar s človeško ščipalko za nohte, ker je res najbolj praktična. :yes: Ji pa predvsem kremplji na sprednjih tačkah rastejo zelo hitro, tako da jih strižem vsak teden.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #6 : četrtek 04 september, 2008, 09:40:49 09:40 »

aha, hvala za demonstracijo :cheese: meni bo verjetno kdo mogel pomagat, ker je živa kot sam  :evilgrin:
še eno butasto vprašanje- kako veš kdaj so krempeljčki predolgi in primerni za striženje? :think:
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #7 : četrtek 04 september, 2008, 09:44:33 09:44 »

Po občutku. Poglej si tisto sliko, ki jo je prilepila Wish, pa boš dobila približno predstavo o tem.  :)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : četrtek 04 september, 2008, 10:42:59 10:42 »

Tole so "mejni" kremplji. Ni se nujno, da se jih postrize, sem jih pa verjetno v roku parih dni za tem, ko je nastala slika.

Tile kremplji so pa nujno potrebni strizenja ...
http://www.zverinice.com/galerija/dihurcki/zverinice/slides/kuna89.jpg

Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #9 : četrtek 04 september, 2008, 15:55:54 15:55 »

jap, tele paste so zakon!

sem mislila da moj ne bo dal miru, ampak se je tako umiril, da nisem mogla verjet.... čist se zaposlijo, tako da priporočam pasto, pasto in še 1x pasto. potem lahko delaš z njim skoraj vse  ;)
Evidentirano
Takle mamo! ;)

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #10 : petek 12 september, 2008, 21:55:35 21:55 »

O ta pa ma dolge ;) Ti kaj je bilo pa z ušeskom? :(

Je pa tko, recmo Gala, je super navajena, tako da je Benjemin super jo privadil, Buda je pa joj, on pa grize v modrček oz prso :( to sploj ni prijetno. Tako, da zdej takktiziram, da ga na mazem na hrbet in se gre frajer lizat, jaz pa cak cak pa gre ;) Pol je pa jezen, jasno ker vid, da sem ga nafintirala. In se pokaže  :evilgrin: ter vabi k igri.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : petek 12 september, 2008, 22:05:44 22:05 »

Kuna je imela tako uho ze, ko sem jo dobila. Najbrz groba igra v leglu ali pa poseldica grobega vlacenja mladickov naokrog s strani mame. Se zgodi ... Ni imela pa zaradi tega uha nobenih tezav.
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #12 : petek 12 september, 2008, 23:05:48 23:05 »

Se mi je zdelo, da je bilo kaj takega. Sicer sem se bala, da je bila kakšna bivša lastniška grobost (sicer ne vem a si jo posvojila). No sej je prav simpatična. Meni nič ne fali, ma pa moden ušesek ;)

Veš kaj me še zanima, kaj ti namažeš z vezalinom nohtke, kadar uporabljaš grickalico? A vezalin sploh pomaga proti zacesnenju nohtov? Brala sem na netu, da se enim to gorzno rado zacesni, sicer moram potrkati, ne pri Gali niti pri Budi, mi niso nohtki zacveteli. Verjetno je odvisno tudi od vitaminov in mineralov oz. kako prehrano imajo, da nohtki tako radi zacvetijo?

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : sobota 13 september, 2008, 00:15:08 00:15 »

Z vazelinom nisem se poskusila, ker nimam nekih slabih izkusenj z grickalico (je pa res, da je lepo ostra). Bom poskusila to stos pri macku, ki se mu pa vcasih res razcufajo.

Prehrana ima seveda, tako kot pri ljudeh in ostalih zivalih, veliko pri kvaliteti krempljev. Pri nepravilni prehrani se lahko pojavijo deformacije krempljev, lahko se lomijo (kar tako, sami od sebe, ...).
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #14 : sobota 13 september, 2008, 02:17:18 02:17 »

Poskusi vezalin, meni je pomagalo pri naši Mici. Je pa tko, enim je pomagalo enim ne, tako, da je treba probat.
Strani: [1] 2 3 4   Gor