Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Podhranjen dihur?  (Prebrano 669 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

chincha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 245
Podhranjen dihur?
« : petek 20 februar, 2009, 21:48:27 21:48 »

Ravnokar se mi je pridružil nov dihurček :hearts:... (seveda bom še poročala o njem...)

Problem je, da se mi zdi, da ni bil preveč dobro vzdrževan. Hranili so ga le dvakrat do trikrat na dan in to le z mačjimi briketi Hill (baje ga je meso naredil preveč napadalnega :supid:) - sicer vem da so sicer ti ljudje dobri do živali ampak vrjetno jim je mankalo znanja. Celo rekli so, naj se pozanimam koliko pravzaprav sploh lahko poje, glede na to da se je njim (v starosti med 2. in 3. mesecem, imeli so ga le en mesec) kar veliko zredil.

Sedaj ko sem mu dala (ravno prispel je v dom po dolgi vožnji) nekaj briketov TF poje prav vse in mu kar ni dovolj. Starši so mi svetovali, naj mu ne dajem več, ker mu lahko zaradi pretiravanja poči želodec....

Prosim pomoč... naj mu jih dam še ali ne?
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
Re: Podhranjen dihur?
« Odgovor #1 : petek 20 februar, 2009, 22:05:54 22:05 »

Wow, čestitam za novega dihurčka.
Če kaj gledaš Animal planet, oddaje o spca, je veliko govora o tem , da živali lahko poči želodec, ker se preveč najejo kar naenkrat. AMPAK, to so primeri res res prestradanih živali, ki nimajo več niti končka maščobnega tiva in res niso jedli že tedne, mesece.
V tem primeru, ko je bil dihurček 3x na dan hranjen, je pa verjetno samo lačen od dolge poti. Dihurji pa itak veliko jedo. Moj nasvet- ti mu kar ponudi hrano.
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #2 : petek 20 februar, 2009, 22:09:36 22:09 »

Dihur mora imeti brikete ves čas na voljo. Poleg tega mora imeti na razpolago tudi vodo.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

chincha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #3 : petek 20 februar, 2009, 23:20:44 23:20 »

Se tega seveda zavedam, zato sem se bala, da mu nebi morda bilo hudo, ker do sedaj ni tega imel in bi se preveč najedel. Ima pa že skledo briketov in vode tudi dovolj tako da brez skrbi  :cheese: :yes:

Zanima me samo, če je to res da je po mesu še bolj agresiven? Ker oni mu niso zato dajali nič mesa, konzerv pa tudi ne in je živel le od briketov. No, jaz mu nameravam dajati tudi meso seveda, vsak večer... Pa je res zato lahko bolj agresiven?

Aja pa še zanima me kako veš, če je konzerva z mačjo hrano dobra? Koliko procentov vlaknin ima lahko največ in kaj moram še upoštevati poleg vlaknin?

LP
Evidentirano

aella

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 369
  • 1+2+4
« Odgovor #4 : petek 20 februar, 2009, 23:38:00 23:38 »

Zanima me samo, če je to res da je po mesu še bolj agresiven? Ker oni mu niso zato dajali nič mesa, konzerv pa tudi ne in je živel le od briketov. No, jaz mu nameravam dajati tudi meso seveda, vsak večer... Pa je res zato lahko bolj agresiven?

To je nemnost. Kar daj mu meso. Res ni vpliva na obnašanje  8) Tita je meso pa me NIKOLI ni vgriznila - je surovo in kuhano.  :cheese:

Kar se tiče mačje konzerve..jaz je ne dajam. Razen a/d Hill's (to je pa itak za pse in mačke in samo dodatek za dihurje)
Evidentirano
Podgrijana sarma je najbolja! :)

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #5 : sobota 21 februar, 2009, 09:32:46 09:32 »

Zaradi mesa dihur ne bo nič bolj agresiven, bo pa bolj zdrav, saj je meso najprimernejša hrana zanj. Vprašanje pa je, če ga bo jedel, ker nanj ni navajen. Mačje konzerve niso primerna hrana za dihurje in se jih lahko hrani le občasno. Od briketov so zanj najboljši: Orijen (za mačke), Totally Ferret in Felidae (za mačke). Več o konzervirani in briketirani hrani pa si preberi tukaj.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

chincha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : sobota 21 februar, 2009, 11:24:00 11:24 »

hvala za odgovor...

Sicer pa, ali je mogoče da dihur, če je lačen, rata bolj agresiven? Takoj ko sem ga dobila bi me kar pojedel, tako je ugriznil. Sedaj je pa kot mali mucek, le igra se. No mogoče je bil le prestrašen takoj na začetku zaradi menjave okolja. :think:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : sobota 21 februar, 2009, 16:11:36 16:11 »

Daj mu hrane in vode v neomejenih kolicinah in kupi kaj kvalitetenega. Lahko se zgodi, da bo prvi teden bolj kot ne samo jedel, ce je imel res tako slabo oskrbo.
Kot so punce ze napisale, zaradi mesa ne bo nic bolj agresiven, je pa vprasanje, ce ga bo sploh jedel (odvisno koliko je star).
Zakaj je bil na zacetku agresiven - lahko zaradi voznje (sploh, ce je ni bil navajen), zaradi vzneirjenja zaradi novega okolja, vprasanje koliko je bil navajen rokovanja in drugih ljudi.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.
Strani: [1]   Gor