Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3 4   Dol

Avtor Tema: Orijen Cat  (Prebrano 3482 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Orijen Cat
« Odgovor #15 : sreda 29 julij, 2009, 15:42:03 15:42 »

Orijen Cat je tudi v Sloveniji dosegljiv tudi v 6 fresh fish razlicici. Ta sicer za dihurje ni primerna kot osnovna hrana (intenzivnesji vonj, ce so hranjeni s hrano, ki vsebuje veliko rib).
Moji nad novim okusom niso prevec navduseni. Pravzaprav je zares vsec samo MAkisu, ki pa itak je skoraj vse brikete/meso/priboljske, ostali pa se zmrdujejo in brskajo po skledi. Vkljucno z Mini. Kar me je kar malo presenetilo, saj sicer tuno obozujejo, pa tudi kaksen Spelin briket (pasja 6 fresh fish), ki pade iz sklede z veseljem ukradejo.
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

mashy

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 903
« Odgovor #16 : petek 07 avgust, 2009, 20:06:22 20:06 »

Orijen Cat je tudi v Sloveniji dosegljiv tudi v 6 fresh fish razlicici. Ta sicer za dihurje ni primerna kot osnovna hrana (intenzivnesji vonj, ce so hranjeni s hrano, ki vsebuje veliko rib).
Moji nad novim okusom niso prevec navduseni. Pravzaprav je zares vsec samo MAkisu, ki pa itak je skoraj vse brikete/meso/priboljske, ostali pa se zmrdujejo in brskajo po skledi. Vkljucno z Mini. Kar me je kar malo presenetilo, saj sicer tuno obozujejo, pa tudi kaksen Spelin briket (pasja 6 fresh fish), ki pade iz sklede z veseljem ukradejo.
m.

Kako pa se kaže ta vonj? V iztrebku ali tudi v vonju dlake? Sama sem nekaj časa nazaj kupila Orijen fish in ga mešam z drugimi briketi, pa se mi zdi, da je vonj precej močen. Očitno je še vedno preveč Orijen fisha. Je pa Vili navdušen nad tem okusom.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #17 : petek 07 avgust, 2009, 23:38:25 23:38 »

V iztrebkih zagotovo, ce so vecinoma na ribji dieti pa tudi na splosnem vonju. Za primer, Spela je na pasji razlcici fisha ze dobro leto in se jo kar zavoha (mislim, po ribah).
m.
Evidentirano

joe

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 15
« Odgovor #18 : četrtek 27 avgust, 2009, 23:41:39 23:41 »

dali je vonj jak nakon koristenja svih Orijen hrana ili samoizrazito FisH?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #19 : petek 28 avgust, 2009, 02:02:36 02:02 »

Samo fish.
m.
Evidentirano

joe

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 15
« Odgovor #20 : petek 28 avgust, 2009, 12:01:49 12:01 »

koristim TF active. u usporedbi s Orijen cat što je bolje?
dali mješat te dvije međusobno ili samo jednu, ako da koja je bolja? :mez:
ipak je TF specijalna za ferrete, dok Orijen po sastvau od 75% mesnog udjela zvuči jednako dobra hrana..
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #21 : petek 28 avgust, 2009, 12:19:46 12:19 »

koristim TF active. u usporedbi s Orijen cat što je bolje?
dali mješat te dvije međusobno ili samo jednu, ako da koja je bolja? :mez:
ipak je TF specijalna za ferrete, dok Orijen po sastvau od 75% mesnog udjela zvuči jednako dobra hrana..

Orijen Cat je bolj kvalitetna hrana. Najbolje je, da mešaš več različnih znamk hrane. V primeru mešanja TF Active in Orijen Cat, naj bo Orijen v prevladujočem deležu (recimo 3/4).
Jaz svojim mešam Orijen, TF in PON (Power Of Nature). Mešam tako da je 1/2 Orijena, 2/6 TF in 1/6 PON. PON imam je zaenkrat v najmanjšem deležu, ker se še privajata nanj (nista preveč navdušena).
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #22 : petek 28 avgust, 2009, 15:57:10 15:57 »

Sestava Orijena je primernejsa - vecji odstotek proteinov, mascob. Primernejse so same sestavine - manj rastlinskih sestavin, ne vsebuje zitaric, ...

Verjamem, da je TF hrana narejena posebej za dihurje, ampak na kvaliteto in primernost hrane ne vpliva le to, za koga proizvajalec trdi, da je formulirana. Hrane glede na sestavo (razmerje med OH, proteii in ostalimi sestavinami), vhodne sestavine in sam postopek proizvodnje pac sodijo v vec razlicnih kakovostnih razredov.

Razliko v analizi najdes tule: http://www.zverinice.com/forum/index.php/topic,638.0.html, prispevek o tem kaj dolocene sestavine, analiza, ... pomenijo oz. kako se jih bere, pa tukaj.

Jaz osebno vedno uporabljam mesanico vsaj dveh hran. Odkar se dobi Orijen, ta predstavlja vecinski delez (npr. 7 kg Orijen, 2,5 kg PON ali TF), poleg tega pa uporabljam se Power of Nature, Totally Ferret in Felidae. Obcasno pa se kaksno drugo hrano. Poleg tega moji redno dobivajo, tudi mesne obroke.
Evidentirano

Urška

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 124
« Odgovor #23 : sobota 26 september, 2009, 23:37:45 23:37 »

Morda kdo ve, če jo je mogoče dobiti v Novem mestu?

Lahko hranimo le s to hrano, ker vidim, da vas kar nekaj meša še z drugimi?  :ashamed: (pa občasno še kakšen piščanec itd.)
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #24 : sobota 26 september, 2009, 23:45:29 23:45 »

piscanec je lahko kar pogosto ;)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #25 : nedelja 27 september, 2009, 01:07:24 01:07 »

Ne vem, obrni se na zastopnika (info@orijen.si), se mi sicer zdi, da sem nekje (na pesjanarju verjetno) zasledila, tudi NM, ampak nisem prepricana. Sicer se pa priporoca hranjenje z vec razlicnimi znamkami hran - predvsem zaradi raznolikosti, da se dihur navadi na nekaj hran, ce slucajno pride do tega, da neka hrana ni vec dostopna (kar se dogaja).
Evidentirano

natsirocks

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 104
« Odgovor #26 : četrtek 22 oktober, 2009, 19:08:53 19:08 »

Živjo,

naš Samo je, ko je še bil pri prejšnjih lastnikih, jedel hrano posebej za dihurje, kasneje smo jo zamenjali za Almo nature, ki mu je bila sicer dobra, kakec je bil super. Zdaj pa sem doma predlagala, da vzamemo Orijen in kakec ni več tako čvrst kot prej. Orijena poje tudi dosti več kot je prej Almo natura, res mu je očitno tako zelo dober, da kar naprej visi pri posodici :huh:
Je možno, da je za spremembo kakca kriv šok? Ker je do zdaj noči prespal v kletki, sedaj pa ima že par dni svojo sobo in je čez cel dan spuščen. Nagibam pa se tudi k temu, da briketov nisem dolgo uvajala, naredila sem mešanico almo nature + orijen (več je bilo prejšnje hrane), ampak samo en dan (ker več hrane ni bilo) :hm:  :wall:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #27 : četrtek 22 oktober, 2009, 19:31:10 19:31 »

Lahko da je krivo oboje, se posebno zato, ker je Orijen res precej "mocnejsi" in nekatere zivali (enako velja za pse) potrebujejo dlje casa, da se prilagodijo na tako visoko vsebnost proteinov.

m.
Evidentirano

c4ndle.light

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.407
« Odgovor #28 : nedelja 25 oktober, 2009, 08:35:08 08:35 »

Moji je pa precej všeč orijen fish, power of nature natural cat se pa skoraj ne pritakne. Najbolj je pa nora felidae..
V glavnem, zanima me, koliko hrane orijen fish ji lahko dajem  na dan, glede na to, da je bilo prej napisano, da ni preveč primerna za dihurje.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #29 : nedelja 25 oktober, 2009, 08:59:46 08:59 »

glede na to, da je bilo prej napisano, da ni preveč primerna za dihurje.

To je bilo, ce sem prav razumela  :embarassed: bolj misljeno v smislu kasnejsega vonja..... Po ribah je namrec bolj intenziven  :cheese:
Evidentirano
Takle mamo! ;)
Strani: 1 [2] 3 4   Gor