Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17   Dol

Avtor Tema: Cepljenje  (Prebrano 9246 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
cepljenje
« Odgovor #60 : nedelja 28 december, 2008, 13:27:24 13:27 »

Zagotovo proti kugi? Pasji? Ni bila slucajno steklina? Daj mi za vsak slucaj prepisi kar pise na nalepki ... Ja, potrebno ga bo cepit se 1x, ampak prej morate izkljuciti vse parazite.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
cepljenje
« Odgovor #61 : nedelja 28 december, 2008, 16:52:44 16:52 »

Nalepkici sta dve - proti steklini in kugi... Je pa češki potni list, torej je  :ferret: iz Češke... :hm: :think:

LP
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
cepljenje
« Odgovor #62 : nedelja 28 december, 2008, 17:17:52 17:17 »

Saj ce je "trgovinski", ni to nic cudnega. Jih je vecina ...
Ce je bil torej ze cepljen proti kugi, bi ga bilo fajn cimprej ponovno cepit, ampak res prej preglejte usesa. Ce si mu jih zdaj scistila, potem z vsem skupaj pocakaj do po novem letu.
Evidentirano

furi

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 112
Re: Cepljenje
« Odgovor #63 : četrtek 08 januar, 2009, 21:27:59 21:27 »

OJLA
Ali ima kdo podatek, kje v Mariboru je najboljši veterinar za dihurčke? 

JASMINA                                                                                                                                                               
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #64 : četrtek 08 januar, 2009, 23:08:46 23:08 »

Nikjer ... (zal se ne zafrkavam) Najblizji priporocljiv je v Topolsici. Sicer dela ena fajn veterinarka na Veterinarski postaji v Murski Soboti, ampak bo se nekaj mesecev odsotna, ker je na izpopolnjevanju v Nemciji.

Ce jo imate za cepit in jo mislite peljat kamorkoli v MB, potem jim ZABICAJ, naj ji najprej vzamejo BRIS usesa, pogledajo pod mikroskopom, ce ima usesne garje, pregledajo iztrebek (nativni razmaz pod mikroskopom), cepijo naj proti PASJI kugi (s polovicno dozo), ko cepijo, naj dihurja min. eno uro (pa raje dve) zadrzijo v ambulanti in ga GLEDAJO. No, slednje lahko pocnes tudi sama, ampak bodi blizu klinike, najbolje v cakalnici. Anafilakticne reakcije se dogajajo in ce se zgodi, je treba ukrepat takoj. Ce bos na katero koli kliniko prisla z zgornjim spiskom in zahtevami, te bodo sicer nadvse zabodeno gledali, najbrz se kaj pametovali, ce pa ne bos ... pa kdo ve kaj bodo (spet) naredili.

Ce gre za kastracijo - prosim, pelji jo v Toplosico, ali pa se pripelji do Ljubljane. Tako dalec spet ni ... Ce gre za kakrsne koli druge tezave, velja enako.
m.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #65 : petek 09 januar, 2009, 15:54:51 15:54 »

Jaz v kratkem planiram obisk v Lj zaradi kastracije :yes: :)
Evidentirano

furi

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 112
« Odgovor #66 : petek 09 januar, 2009, 16:24:02 16:24 »

OJLA
Hvala Maja za izčrpen odgovor. :happy64: Si me kar prepričala, da se bom pripeljala v Ljubljano za kastracijo. :bye: Furi bo 8 maja stara eno leto. Kdaj je priporočljivo narediti ta poseg? Ali se moram najaviti in na katero tel. številko?
JASMINA
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #67 : petek 09 januar, 2009, 19:46:31 19:46 »

Moja Biba je tudi stara 6 mesecev in bova po vsej verjetnosti šli na kastracijo ob koncu tega meseca oz je odvisno od njenega obnašanja... Je postala kar teritorialna in napadalna, kar prej ni bila nikoli pa še smradce spušča kar pogosto :sick: :sick: :P
Tako da tudi vama priporočam kastracijo ob koncu januarja oz enkrat v februarju.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #68 : sobota 10 januar, 2009, 01:45:28 01:45 »

Jaz priporocam, enkrat med koncem januarja in koncem februarja, kasneje se zna ze zgoditi, da gonitev prehiti vse skupaj (sicer se lahko to zgodi tudi prej, ampak so primeri, ko se zacno gonit tako zgodaj - glede na letni cas, redkejsi).
Za poseg se je potrebno prej narociti, seveda. Telefonska stevilka Ambulante z aptice, kunce, glodavce in plazilce na VF je 01/477 92 51 (ali 48 na koncu).
m.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #69 : četrtek 15 januar, 2009, 19:11:05 19:11 »

Zdaj enkrat bi moja dva morala biti cepljena, pa me spet nekaj zanima  :angel: Rada bi, da bi bila cepljena kolikor je potrebno, pa me zanima kolikokrat še moramo ponoviti.
Loren je bila cepljena:
- steklina: januar 2006 in junij 2007
- pasja kuga: februar in marec 2008
- za september 2007 (11. in 27.) pa ima dva listka - vanguard plus (za oba datuma zelen in moder), ne vem čemu je to namenjeno

Felix pa je bil:
- steklina: 3. november 2007
- pasja kuga: 19. 12. 2007 in 19.1.2008

Za Felixa imam napisano ponovitev za pasjo kugo januarja 2009, za Loren pa nič. Kako naj ju še cepim, da bo čim bolj minimalno ampak da bosta še vedno zaščitena?
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #70 : četrtek 15 januar, 2009, 19:33:33 19:33 »

Hja ... Je komplicirano vprasanje. Okuzba z virusom pasje kuge namrec za dihurja pomeni skoraj 100% smrtnost. Vakcine, ki se pri nas (in povsod drugod razen v ZDA) uporabljajo za zascito niso uradno testirane za dihurje. Kar pomeni, da uradno ne vemo ali jih vakcina zasciti in pri kaksnem titru (konc. protiteles, ki jih imunski sistem sproducira kot odgovor na antigen iz cepiva) so zasciteni (ce sploh). Obstajajo neuradne studije proizvajalcev in podatki (ki niso znanstveno dokazani), ki jih opisujejo lastniki in veterinarji, ki so se s tem obolenjem srecali.
Po eni od tistih studij je odgovor im. sistema dovoljsen ob zacetnem dvokratnem cepljenju, revakcinaciji cez leto dni in nato na dve do tri leta (kar so tudi "sodobna" priporocila za cepljenje kuznih bolezni psov in mack). Drugi zagovarjajo vsakoletno cepljenje, sploh glede na to, da se ne ve kako dobra je zascita in glede na to, da gre za smrtonostni virus.
Jaz sama se pri svojih posluzujem prve formule (prvo leto 2x, revakcinacija cez leto dni in nato na dve - tri leta). Racnik npr. priporoca redno letno cepljenje ...
Kakorkoli, stekline ju, razen, ce res ne mislite hodit cez mejo, jaz ne bi cepila sploh.
m.
Evidentirano

chincha

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 245
« Odgovor #71 : ponedeljek 09 marec, 2009, 15:31:39 15:31 »

Se pravi da se v Sloveniji cepi živalice le proti pasji kugi ali steklini, kaj pa parvovirus? Kaj pravzaprav je to - kako pogosto in kako nevarno je? Ker Tanja iz Celovca da svoje dihurje ceptiti proti kugi in parvovirusu (vsaj tako sem jo jaz razumela).

Citat
DEPENDING ON WHAT VAC WE GIVE - RABIES AND THE DOG-DISTEMPER COMBINATED WITH PARVOVIRUS
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #72 : ponedeljek 09 marec, 2009, 17:00:09 17:00 »

V Sloveniji se uporabljajo obicajne polivalentne pasje vakcine (take s katerimi cepimo pse proti kuznim boleznim), ki imajo poleg antigena pasje kuge notri se antigene za koronavirus, parvovirus, leptospiro, pasji hepatitis, ... Vsi razen antigena za pasjo kugo so za dihurje "neuporabni", saj gre za verzije, ce se tako izrazim, pasjih virusov, ki dihurjem ne povzrocajo nikakrsnih tezav.

Najbolje bi bilo, ce bi dobili monovalentno vakcino (samo proti p.k.), ampak zaradi birokracije to zaenkrat ni mogoce.

Avstrijci uporabljajo podobne vakcine, tako da tudi tisti njihov parvovirus pri dihurjih nima nobene vloge (razen, da lahko povzroci kaksno sr**).
Evidentirano

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
« Odgovor #73 : sobota 04 april, 2009, 21:21:36 21:21 »

mmm...mene pa zanima kaj je s telim novim cepivom proti pasji kugi, ki naj bi bilo boljše? Pa bila bi res hvaležna, če bi  tukaj na forumu sporočili, kdaj bo le-to dostopno  :yes:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #74 : nedelja 05 april, 2009, 20:05:07 20:05 »

Ta teden naj bi ga dobili. Upam.
Evidentirano
Strani: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 17   Gor