Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Dol

Avtor Tema: Cepljenje  (Prebrano 7641 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Cepljenje
« Odgovor #75 : sreda 08 april, 2009, 21:05:06 21:05 »

Cepivo je prislo vceraj, tako da se lahko zmenita za cepljenje.
Lp, m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #76 : četrtek 23 april, 2009, 14:26:14 14:26 »

Se enkrat opozarjam, pasja kuga je 99,9 % smrtna za dihurje. Ne sprehajajte se zunaj z zivalmi, ki nimajo opravljenih potrebnih cepljenj in zavedajte se, da lahko virus prinesete notri tudi vi.

Pa da na bo izgledalo, da samo strasimo, bolezen je v Sloveniji prisotna in pred kratkim so bili potrjeni primeri (in smrt) pri dihurjih.

m.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #77 : četrtek 23 april, 2009, 17:22:09 17:22 »

Jaz moram Loren ponovno cepit (pravzaprav bi že morala bit  :P) ampak je zaradi tega ne mislim vozit v Ljubljano. Cepijo s tem novim cepivom tudi na našem koncu ali samo na VF?
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #78 : četrtek 23 april, 2009, 18:11:43 18:11 »

Pojma nimam s cim cepijo pri vas.
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #79 : petek 22 maj, 2009, 16:13:38 16:13 »

Jza imam pa konkretno vprašanje, je res, da se pri cepljenju proti kugi mora dihurčka čipirati? Jaz sem sicer vprašala zakaj pa, veterinar mi je obrazložil, da zaradi vodenja baze v kateri je vnešen lastnik in dihurček.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #80 : petek 22 maj, 2009, 19:40:54 19:40 »

Niti slucajno.
Cipiranje dihurjev (in mack) in njihov vnos v register je povsem in samo odlocitev lastnika. Cipiranje ni pogojeno z nobenim cepljenjem (kar pomeni, da dihurja lahko samo cepis, samo cipiras, ali oboje), tako kot tudi nobeno cepljenje ni obvezno - je zopet odlocitev lastika, je pa seveda cepljenje proti pasji kugi priporocljivo.
Izjema je seveda, ce zelimo z dihurjem hoditi cez mejo, v tem primeru mora obvezno biti cepljen proti steklini in cipiran (spet ni nujno, da hkrati) in ni nujno, da se ga vnese v Centralni register. Kot receno, enaka pravila veljajo za macke, za pse pa sta tako cepljenje proti steklini in zadnjih nekaj let tudi cipiranje, obvezna.
m.
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #81 : četrtek 04 junij, 2009, 09:30:22 09:30 »

Kako so vaši dihurčki prenesli cepljenje proti pasji kugi? Zdaj sta me že dva veterinarja prestrašila, da je reakcija na cepivo lahko zelo huda.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #82 : četrtek 04 junij, 2009, 20:17:07 20:17 »

Ja, reakcija je lahko zelo huda. Pasja kuga pa je se veliko grsa rec in okuzba pri dihurjih pomeni 99,9% smrtnost.
Ravno zaradi moznosti reakcije na cepivo se uposteva nekaj varnostnih ukrepov - pred cepljenjem se izkljuci okuzbo s kakrsnimi koli paraziti (notranji in zunanji), dihur mora biti ob cepljenju zdrav in po vakcinaciji se priporoca, da ostane nekaj ur na opazovanju. Mi jih praviloma zadrzimo vsaj 4 ure.
m.
Evidentirano

erika

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 81
« Odgovor #83 : nedelja 19 julij, 2009, 12:37:30 12:37 »

Oj!
Jaz sploh nisem vedela, da je treba oz. da je dobro cepit proti pasji kugi, mi je vet. v Grosuplju povedal, seveda sva ga takoj cepila, čez 14 dni pa morava še enkrat.
Sicer sva to opravila en teden po kastraciji, tako da ga veterinar ni nič pregledal, niti ni rekel, da lahko pride do kakšne reakcije in da naj počakava. A bi mu morala za pregled za garje ipd. posebej reči, ali je to storil takrat, ko so ga kastrirali?
Drugače sem zelo zadovoljna z njihovo oskrbo (so pa tudi najbližji NM, ker tukaj ni nikogar, ki bi se kaj spoznal na dihurčke).

V glavnem Mihcu najprej ni bilo nič, je pa mogoče dobil kasneje čez kakšen teden reakcijo na to (ali je bil pa prehlad), ni imel apetita, veliko je spal, smrček je imel suh in topel, tako da sva ga peljala nazaj in je dobil antibiotike za 6 dni, sedaj pa je spet tak kot prej.
Evidentirano

iris94

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 704
  • I love my ferrets
    • moj album
« Odgovor #84 : nedelja 19 julij, 2009, 13:46:11 13:46 »

Če je bil cepljen proti pasji kugi ga moreš pol cepit ćez 1 mesec.
Vsaj mislim tak  :think:
Evidentirano
I LOVE ANIMALS

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #85 : nedelja 19 julij, 2009, 15:15:33 15:15 »

Jap, poskusi se do drugega cepljenja in se kaka 2 tedna po cepljenju izogibat sprehodov.... Za vsak slucaj.. :yes:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #86 : nedelja 19 julij, 2009, 20:11:43 20:11 »

Sicer sva to opravila en teden po kastraciji, tako da ga veterinar ni nič pregledal, niti ni rekel, da lahko pride do kakšne reakcije in da naj počakava. A bi mu morala za pregled za garje ipd. posebej reči, ali je to storil takrat, ko so ga kastrirali?

Tega, ce so ga pred cepljejem pregledali na parazite pa nihce od nas ne more vedeti, bos morala kar veterinarja vprasati ... Vsekakor pa ni dovolj pogled v uho (razen v primeru, da je infestacija z garjami tako mocna, da jih lahko vidis s prostim ocesom), morajo narediti bris in ga pogledati pod mikroskopom.

Ce ste ravnokar koncali antibioticno kuro, je moj nasvet, da s cepljenjem pocakajte vsaj 14 dni od konca terapije in tako kot je napisala Bina - s sprehodi pocakajte do kaksnih 14 dni po drugem cepljenju.
Evidentirano

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
« Odgovor #87 : ponedeljek 20 julij, 2009, 11:25:13 11:25 »

Drug teden, torej nekje med 20. in 25.7. bom peljala dihurčico na cepljenje, ker porabi le pol cepiva, strošek pa je celoten me zanima, ali bo še kdo drug peljal dihurčka na cepljenje (iz Ljubljane), da si razdeliva stroške?
Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #88 : ponedeljek 20 julij, 2009, 15:39:02 15:39 »

Jaz moram peljat svojo na ceplenje, ampak gremo kar na Pobrežje...

LP
Evidentirano

iris94

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 704
  • I love my ferrets
    • moj album
« Odgovor #89 : ponedeljek 20 julij, 2009, 16:01:58 16:01 »

Jaz tudi morm Leota peljat naslednji tedn na cepljene peljat samo jas grem na Pobrežje enako kot Jessy
Evidentirano
I LOVE ANIMALS
Strani: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 17   Gor