Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Dol

Avtor Tema: Cepljenje  (Prebrano 7632 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

erika

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 81
Re: Cepljenje
« Odgovor #90 : ponedeljek 20 julij, 2009, 16:25:16 16:25 »

Ce ste ravnokar koncali antibioticno kuro, je moj nasvet, da s cepljenjem pocakajte vsaj 14 dni od konca terapije in tako kot je napisala Bina - s sprehodi pocakajte do kaksnih 14 dni po drugem cepljenju.
[/quote]

Res hvala za vso pomoč in podporo. koliko se moram še naučit, pa to sam osnovnih reči, hvala ker vas imam :thnx: :thnx: :thnx: :thnx:
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #91 : ponedeljek 20 julij, 2009, 19:32:02 19:32 »

Saj za to pa je forum!!  :cheese: :yes: ::)
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
« Odgovor #92 : torek 21 julij, 2009, 13:50:59 13:50 »

Našo Maci bo potrebno drug teden cepiti, ker bo stara že 5 tednov v petek. Ta teden jo imam še doma, da se malo navadi na vse skupaj, drug teden pa obvezno  :+:.

Klicala sem čisto za info, koliko prej jo moram naročit za cepljenje in mi je  :+: rekel, da ji ob prvem cepljenju vstavijo tudi čip, spet drugi reče da je za čip pri 2 mesecih premala, da je fino da ima vsaj neke 4 mesece.

Kaj je zdaj res?

Čip bo tako ali tako mela, samo če je bolje da ga ima kasneje ji ga bom tudi kasneje dala.

Hvala in lp

Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #93 : torek 21 julij, 2009, 14:10:27 14:10 »

Klicala sem čisto za info, koliko prej jo moram naročit za cepljenje in mi je  :+: rekel, da ji ob prvem cepljenju vstavijo tudi čip, spet drugi reče da je za čip pri 2 mesecih premala, da je fino da ima vsaj neke 4 mesece.

Kaj je zdaj res?

Čip bo tako ali tako mela, samo če je bolje da ga ima kasneje ji ga bom tudi kasneje dala.

Hvala in lp

Odgovori so bili premaknjeni sem.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 642
« Odgovor #94 : sobota 31 oktober, 2009, 13:22:20 13:22 »

Meni pa zaj nekaj glede tega ceplenja za pasjo kugo ni čisto jasno...
 :ferret: sem peljala k živinozdravniku, h kateremu že "celo življenje" vozimo naše živali. Z  :ferret: nima izkušenj, zato se o vsaki stvari, ki mu jo zagnjavim  :), najprej pozanima. Tako je tudi glede tega ceplenja poklical kolege v LJ na Kliniko za male živali, kjer "odsvetujejo" ceplenje za pasjo kugo in to zaradi reakcij na to cepivo... tako da mi je tudi rekel, da če še vseeno želim ceplenje, bi morala  :ferret: peljati h kakšnemu drugemu živinozdravniku.
 :think:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #95 : sobota 31 oktober, 2009, 14:21:44 14:21 »

Ne vem katere kolege in na katero kliniko je klical (bi me pa rs zanimalo, ker je to stvar o kateri bi se bilo z njimi na strokovnem nivoju za pogovoriti), tako da ne vem kaj so mu tocno povedali, k nam (v Ambulanto za ptice, male sesalce in plazilce na VF) zagotovo ne, imamo pa najvec izkusej z dihurji v Sloveniji. Lahko da je klical na VF na kliniko za pse in macke, ce je, nimam pojma kaj so mu tam povedali, nekaj o dihurjih vsake toliko casa na kaksnem kongresu slisijo, izkusenj pa z njimi v praksi nimajo prav veliko. Enako velja za vse ostale privatne klinike.

Dejstvo je, da je pasja kuga pri necepljenih dihurjih v 99,9% smrtna (pri psih, tudi mladih psih, ki so najbolj ogrozeni je potek bolezni blazji in % prezivelih bistveno visji, okrog 20 %). Potek bolezni in smrt sta taki, da verjamem, da je nobeden od nas svojemu ljubljencku ne privosci. In pasja kuga ni neka fiktivna bolezen, ki se dogaja "v nerazvitih drzavah" ali v knjigah, ampak je se kako prisotna tudi pri nas. V urbanem okolju, kjer je precepljena vecina psov, je sicer moznost, da jo dihur dobi, manjsa, ni pa nicna, problem je, ker jo lahko prineses notri tudi ti - na cevljih, ipd.

Reakcije na cepivo se dogajajo in so pogostejse kot npr. reakcije psov ali mack (ceprav se dogajajo tudi tam in tudi niso ravno svetovno cudo zaradi redkosti, pa cepljenja nihce ne odsvetuje), zato se pac ob cepljenju priporocajo doloceni ukrepi, ki zmanjsajo verjetnost reakcije (da je zival pred cepljenjem popolnoma zdrava in prosta parazitov) ter da po cepljenju pri veterinarju ostane nekaj casa in da se uporabi cepivo pri katerem je zaradi nacina "pridelave" moznost reakcije manjsa.

Pri nas je protokol tak, da dihur ostane na opazovanju min. 4 ure, prvo uro po cepljenju dejansko nekdo sedi zraven, ga gleda in ne pocne nic drugega (mi v sali temu recemo "ferret watching"), po tej eni uri pa se zival prestavi v hospital, kjer se jo se vedno nadzoruje. Reakcija, ce je, je namrec zelo burna in je potrebno res odreagirai hitro (protokol za veterinarja je povsem enak kot pri psih in mackah). Do sedaj smo pri priblizno 200 dihurjih (in priblizno 400 cepljenjih) imeli 3 reakcije. Vsi trije so preziveli in so bili po urgentni oskrbi in stabilizaciji popolnoma ok.

Ce katerega koli veterinarja zanimajo tehnicne podrobnosti naj za vec informacij poklice dr. Racnika (01/477 92 51) , ki mu bo postregel z vsemi detajli ...

Jasno je pa, da cepljenje ni obvezno, je priporocljivo in je torej odlocitev posameznega lastnika, ali cepi ali ne. Ce ti kaj pomaga, moji so pocepljeni vsi, po protokolu, ki sem ga napisala ze veckrat, pa sama nisem ravno privrzenec cepljenj in svojih zivali ne cepim proti vsemu proti cemur se jih da. Absolutno pa sem zagovornik cepljenja macjih mladcev proti macji kugi (takoj, ko je mogoce) in cepljenja dihurjev. Vem kaksen je potek bolezni obojega in tega ne privoscim nikomur ...
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #96 : sobota 31 oktober, 2009, 14:28:45 14:28 »

Tudi moja sta cepljena proti pasji kugi in proti steklini in sta oboje prezivela brez reakcij :) Pilgrimcek pa tudi, ceprav ga je veterinarka cepila za oboje naenkrat, ko je imel kar konkretne usesne garje  :rolleyes:
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #97 : nedelja 07 marec, 2010, 17:37:15 17:37 »

Zdaj sem sla prebrat celotno temo se 1x in vidim, da nihce se ni vprasal, ali se lahko hkrati  :ferret: cepi proti pasji kugi in steklini? :huh: Vsaj tukaj nismo tega nikoli napisali, ne spomnim pa se, da bi kje drugje.... :think: Torej, ali lahko ali se to raje odsvetuje?
Evidentirano
Takle mamo! ;)

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #98 : nedelja 07 marec, 2010, 18:18:48 18:18 »

Bina, ravno z jezika si mi vzela to vprašanje :idea:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #99 : nedelja 07 marec, 2010, 19:23:47 19:23 »

Se odsvetuje. Ravno tako kot se odsvetuje pri psih in pri mackah. Vec kot je cepiv (in pripadajocih "pomoznih snovi"), vecja je moznost za nezeljeno alergicno reakcijo, imunski odziv je lahko manjsi od zeljenega in vecja je vrejetnost, da se dihur po cepljenju "usuje", da mu na plano udari kaksna klinicno (se) ne izrazena bolezen, npr. ECE, inzulinom, ali kaj tretjega.

Ce ravno ni nujno (prehod cez mejo), se cepljenje proti steklini itak odsvetuje, ce pa potrebujes cepljenje proti steklini za prehod meje, pa najprej cepi steklino in ko bo dihur pri tebi, cez min. 14 dni se pasjo kugo. Ali boljsa varianta (ce je mogoca), najprej pasjo kugo, potem cez min. 14 dni steklino in ga potem pripelji domov.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #100 : nedelja 07 marec, 2010, 20:56:27 20:56 »

OK  :thnx:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #101 : nedelja 07 marec, 2010, 21:02:39 21:02 »

Moja Kayla in Kojak sta oboje cepljena, pa  mi je ze več veterinarjev tudi to oboje svetovalo  :think:
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #102 : nedelja 07 marec, 2010, 21:05:06 21:05 »

Verjamem. Ker si na ta nacin zagotovijo, da naenkrat placas oboje (ce ne cepis hkrati, si lahko premislis in cepis samo eno, ali pa drugo cepis drugje).
Saj dokler ni reakcije, ni tezava. Ko pa enkrat vidis posledice (pa ne samo pri dihurjih), pa se kaksno stvar preberes, pa ves zakaj ...
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #103 : nedelja 07 marec, 2010, 21:12:19 21:12 »

Seveda sta cepljena, saj sta vendar cez mejo potovala.
Tudi moji so cepljeni proti steklini, ker morajo biti.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #104 : torek 30 marec, 2010, 13:14:48 13:14 »

Skubi se mora naslednji teden se 1x sepit proti pasji kugi.... Ali mora se kdo na cepljenje? Da bi se zmenili za deljenje cepiva :drool:
Evidentirano
Takle mamo! ;)
Strani: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17   Gor