Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Dol

Avtor Tema: Cepljenje  (Prebrano 7644 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 94
Re: Cepljenje
« Odgovor #150 : sobota 28 maj, 2011, 14:07:19 14:07 »

Star je bil 3 mesece in 1 teden, ko je bil prvič cepljen proti pasji kugi, in tudi proti steklini je bil cepljen na isti dan, ali je to sploh možno? Tako piše v potnem listu.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #151 : sobota 28 maj, 2011, 14:45:57 14:45 »

Ja, je mozno, sploh, ce je "trgovinski" dihur.
Ce prav razumem, ste ga potem se enkrat cepili, ko ste ga kupili (mnozina, ne vikanje)?
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #152 : sobota 28 maj, 2011, 15:42:03 15:42 »

Ne nismo ga, peljali smo ga samo na veterinarski pregled in so nam tam rekli, da mora biti cepljen proti pasji kugi čez 1 leto od prvega cepljena.
Sicer pa je "trgovinski" dihur in sem ga dobila kot darilo, ko je mami vprašala od kod prihaja, baje najprej sploh niso hoteli povedati ampak je mami insistirala in so rekli, da ni od tukaj, da je uvožen in se ji je zdelo to vredo pa še cepljen je bil in čipiran in imel potni list. Imam pa tudi pomisleke, da sploh ni bil nevem zakaj, najbolj žalostno je pa to, da sem šele zdaj začela premišljevati o tem. :/
Pa še mladičke dihurčke imam ampak sem prepričana, da si s Stello nista v sorodu, ker je čisto iz drugega konca pa še cepljena ni bila, čeprav je gospod rekel, da je bila proti steklini ampak ni imela dobenih papirjev pa sem jo vseeno vzela, ker sta se mi z ženo zasmilila ostala sta brez službe pa še otroka sta dobila. Stella se mi je pa sploh zasmilila bila je v nenormalno majhni  kletki s slamo in Friskas brigeti in napajalnikom z vodo. Potem pa kot že veš se nam je malo ponesrečilo in je postala breja, cepili pa je potem raje nismo. No zdaj so vsi dihurčki s Stello vred cepljeni in vse je bp.

Malo sem zašla iz teme ampak sem hotla vse napisati in razjasniti.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #153 : sobota 28 maj, 2011, 16:42:07 16:42 »

V tem primeru ti priporocam cepljenje proti pasji kugi. Tistim ceskim/slovaskim nalepkam, kljb stemljom in podpisom veterinarja ni prevec za verjet. Vsi vemo kako te stvari gredo... Pogosto se zgodi tudi, da se stevilka vstavljenega cipa in stevilka v potnem listu ne ujemata. Se je tudi ze dogajalo, da se ni ujemal spol ... Ce ima pa opravljeno samo eno cepljenje proti pasji kugi, ga je pa tako ali tako potrebno cepiti ponovno.

Program cepljenja za dihurje je podoben kot za pse. Mladice (in necepljene odrasle dihurje) se cepi 2x v razmaku meseca dni. Potem se cez leto dni ponovi cepljenje, potem pa naceloma vsako leto (bolje tako kot nikoli vec), oz. po prirejenem protokolu. Vedno se cepi samo zdrave dihurje, pregledani morajo biti proti zunanjim in notranjim parazitom, saj je imunski odziv na cepivo v primeru kakrsne koli bolezni, nezadosten.

Torej morajo biti tudi Stella in vsi mladicki cez mesec dni cepljeni se 1x. Upam, da so bili pred cepljenjem pregledani na tak nacin kot sem ti povedala, da je protokol v nasi ambulanti. Tak ni zato, da kompliciramo, ampak ker je tako prav za dihurje.
Evidentirano

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #154 : sobota 28 maj, 2011, 22:12:37 22:12 »

Predno so jih cepili so bili pregledani po tem protokolu, ki si mi ga opisala in je bilo vse ok. Tam so jih tudi obdržali, da so jih opazovali. Seveda sem se prej vse pozanimala kako bo stvar potekala. Čeprav me je skrbelo ali bo vse potekalo brez problemov ali ne, ampak nisem imela možnosti priti v Lj. zaradi prevoza.

Dobro, Stella in mladički bodo ponovno cepljeni čez 1 mesec, Binčija bom pa tudi peljala takoj naslednji teden na pregled in, če bo vse vredu ga bodo cepili.

Maja najlepša ti hvala za odgovor. :)

Aja pa še nekaj kdaj pa se lahko Stello sterilizira oz. kastrira? Ampak to pa pridem raje k vam v Lj, ker imate največ izkušenj.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #155 : sobota 28 maj, 2011, 22:18:45 22:18 »

Koliko so tamali stari? Naceloma takoj, ko jih popolnoma odstavite - ko ne bo vec mleka. Ker se lahko dokaj hitro zacne spet gonit.
Evidentirano

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #156 : ponedeljek 30 maj, 2011, 17:40:29 17:40 »

Jaz sem pravkar klicala veterinarsko postajo Šoštanj kjer naj bi bil cepljen Binči in sem izvedela, da je bil cepljen samo proti pasji kugi in čepiran za steklino sta pa podpis in štampiljka ponarejena, in še pika na i celo zvedela sem, da je še vedno lastnica dihurja neka Viktorija Žgank iz Škofje vasi 1  :grrr: potem sem pa klicala v Zootic Celje  kjer je bil kupljen in sem jim to vse povedala in so rekli, da me bo poklicala nazaj poslovodinja in še zmeraj čakam, zahtevala sem tudi dvojnik računa, ker sem svojega založila, ampak je ta poslovodkinja na hiter za dve uri skočila ven. Pa še vedno trdijo, da uvažajo dihurje iz Češke uvoznika pa nikakor ne povejo kdo je. Sam to je ziher Matoša :angry: :angry:
Nimam pojma kaj naj nardim, ker sem pa tako jezna.. najrajši bi jih prijavila.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #157 : ponedeljek 30 maj, 2011, 18:46:17 18:46 »

Ce imas pogoje za prijavo, kar prijavi. Uvoznik je pa itak Matosa.
Evidentirano

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #158 : ponedeljek 30 maj, 2011, 18:51:38 18:51 »

No zdaj me je poklicala ta poslovodkinja in je rekla, da je kao slovenski dihurji in ne iz Češke. Rekla je tudi, da je bil cepljen v Celju in, da ji naj pošljem kopiran potni list, da bo preverila, pa sem ji povedala, da sem že jaz preverla pri veterini Šoštanj kjer naj bi bil cepljen in da je cepljen tam ampak ona je še vedno trdila, da je bil v Celju. Potem sem pa klicala v obe veterini v Celju in so rekli, da tam nikoli ni cepil noben Urban Hrušovar. V veterinarskem centru Celje sem dala podatke in so me poklicali nazaj in jim tam piše, da je bil cepljen nič lastnik pa je ta Viktorija Žgank. Popolnoma nič več mi ni jasno. Jutri grem naprej urejat stvari zdaj je že tako prepozno.

Evidentirano

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #159 : ponedeljek 30 maj, 2011, 18:54:38 18:54 »

Ce imas pogoje za prijavo, kar prijavi. Uvoznik je pa itak Matosa.

Imam pogoje, kaj sploh potrebujem, da bo zadeva stekla naprej? Sem že klicala na policijo pa so rekli, da lahko prijavim, ker je kaznivo dejanje pa, da majo tega Matoša že u "delu", drugače pa grem jutri tak na veterinrsko inšpekcijo pa v Zootica.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #160 : ponedeljek 30 maj, 2011, 18:58:54 18:58 »

Najbrz lahko tudi na kaksno zvezo potrosnikov prijavis da zavajajo kupce s podatki ali kaj takega.  :think: Drugace bo pa kdo drug vedel kaj vec. Ce se le da, prijavi. Matoso je itak treba za genitalije s Tromostovja obesit.  :fight25:
Evidentirano

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #161 : ponedeljek 30 maj, 2011, 19:18:42 19:18 »

Tudi s to zvezo potrošnikov bom poskusila. Nardila bom vse kar se da, ker tole je pa res katastrofa in ne bom pri miru sedela.  :thnx:
Drugače se pa glede Matoše čist strinjam s tabo. Sam pazi se me naj  :batine:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #162 : ponedeljek 30 maj, 2011, 19:35:28 19:35 »

Ce imas moznost, mi poskeniraj/pofotkaj vse dokumente, ki jih imas in mi jih poslji na maja@zverinice.com
m.
Evidentirano

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #163 : ponedeljek 30 maj, 2011, 19:57:45 19:57 »

Ok. ti pošljem vse kar piše v potnem listu. Dvojnik računa grem pa iskat jutri, če mi ga bodo sploh hoteli dati ker so že danes komplicirali, da to dolgo traja ker je bil kupljen lansko leto.
Evidentirano

zlopi

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10
  • Kaira
« Odgovor #164 : torek 31 maj, 2011, 09:15:35 09:15 »

... ma že nekaj časa vem za tega Matošo, ampak vsak dan zvem še kaj novega.
Žal tega nisem vedel lani decembra, ko sem za hčerko kupil Kairo pri njem :ashamed:.
Po podatkih v potnem listu je lahko sestrica od tvojega Binča. Rojena naj bi bila 11. maja 2010 in cepljena 17.08.2010 in ravno tako pri Urbanu Hrušovarju, dr. veterine.
Kakorkoli, v petek jo bom peljal na cepljenje proti pasji kugi in podobnem na VF-kliniko, potem pa še nekam na cepljenje proti steklini.
Seveda pa moram urediti tudi lastništvo, kar pa bo malo težje, ker nisem dobil računa, žena Matoše pa mi tudi že obljublja pogodbo od nakupa dalje.
Medtem pa Kaira

in jo te stvari

Lp, zlopi
Evidentirano
Strani: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17   Gor