Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 17   Dol

Avtor Tema: Cepljenje  (Prebrano 7635 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

lovegood

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 44
  • Dihurčki stari 1 mesec
Cepljenje
« : četrtek 04 september, 2008, 22:15:26 22:15 »

Dihurčka dajemo cepiti kolikokrat in kdaj?

Recimo, da ga dobiš pri starosti 8 tednov. Kdaj bi biu primeren čas za cepljenje?

« Zadnja sprememba: četrtek 04 september, 2008, 22:55:46 22:55 Jana »
Evidentirano
love animals

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Re: cepitev
« Odgovor #1 : četrtek 04 september, 2008, 22:55:27 22:55 »

Prvič takoj, drugič čez 1 mesec in tretjič čez eno leto. Nato pa na vsake 2-3 leta. Če sem se zmotila me bo pa Maja popravila.  ;)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Cepljenje
« Odgovor #2 : petek 05 september, 2008, 00:19:07 00:19 »

Nisi se. Govorimo seveda o cepljenju proti pasji kugi. Cepljenja proti steklini, razen, ce ne gre drugace (dihur mora nujno hodit cez mejo), ne priporocam.

Je pa pred prvim cepljenjem potrebno pregledat ali je zival prosta parazitov (notranjih - iztrebek) in ektoparazitov (predvsem usesne garje). V vsakem primeru velja (tudi za kasnejsa cepljenja), da se cepi le zdrave zivali. In jaz jih po 5. letu ne cepim vec. V praksi torej to pomeni, da so cepljeni nekje 3-4x v zivljenju. Ampak to zadnje je moja "formula", ce se vam zdi, jih seveda lahko cepite proti pasji kugi vsako leto (tako kot je vecinoma praksa za ps in macke). O plusih in minsih enkrat drugic, trenutno se komaj tipkam ...  :sleep:
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

lovegood

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 44
  • Dihurčki stari 1 mesec
« Odgovor #3 : sobota 06 september, 2008, 11:20:38 11:20 »

hvala za vajino pomoč in za vse informacije  :))
Evidentirano
love animals

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #4 : četrtek 11 september, 2008, 09:38:27 09:38 »

Glede cepljenja proti pasji kugi- se moreš v Lj prej naročit?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : četrtek 11 september, 2008, 10:16:18 10:16 »

Fajn je, da poklices (01 477 92 51).

Na VF je protokol je tak, da se dihurja za min. eno uro zadrzi v ambulati. Med tem casom se ga temeljito pregleda, naredi pregled na usesne garje in notranje parazite (ce lako s seboj prineses en cimbolj svez iztrebek, bi bilo super). Ce je vse negativno, se ga cepi. Po cepljenju se ga (min.) eno uro podrobno opazuje zaradi morebitne alergicne reakcije. So redke, ampak se dogajajo - sicer te bo veterinar opozoril na to in ti vse razlozil, samo toliko, da ves vnaprej.
m.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #6 : četrtek 11 september, 2008, 11:12:05 11:12 »

Koliko približno pa vse to stane? Da vem koliko poleg vzet...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #7 : četrtek 11 september, 2008, 12:45:12 12:45 »

Mislim, da je cena cepljenja (vse ostalo pase zraven) okrog 27 evrov - tocno cifro je Pilotka nekam napisala, ampak je zdajle ne najdem.
m.
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #8 : četrtek 11 september, 2008, 12:50:20 12:50 »

Moja jih ni imela...hvalabogu!Je bila popolnoma zdrava...Pomoje je temu pripomoglo tudi dejstvo, da je "rejec" (leglo je imel samo letos in jih ne namerava imeti več) študiral tudi veterino in je za leglo malo bolje skrbel! :cheese:
Se pa malo bojim, da ni staknila česa...Še posebej zato, ker se zadnje 5-6 dni malo bolj praska po enem ušesu (pa se bojim, da nima garij)! :/ Cepljena je bila pa že prej! Saj jo lahko peljem samo pregledat za garje in podobne stvari ane?
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #9 : četrtek 11 september, 2008, 13:09:05 13:09 »

Jaz pa nisem imela te sreče  :scared: sem že zmetala ~40€ zaradi garij.... Da ne bo kdo narobe razumel.... Kar je treba je treba, samo kar hitro nanese tole zdravljenje.... Najraje bi Sašota dodatno zavarovala, da zavarovalnica krije stroške zdravljenja :yes: :cheese:

Jutri se gremo cepit proti pasji kugi.... A ga lahko pol že jutri peljem mal ven na sprehod?
Evidentirano
Takle mamo! ;)

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #10 : četrtek 11 september, 2008, 13:12:12 13:12 »

Jaz jo tudi ju3 verjetno peljem cepit v Ljubljano:) ti si se že najavila?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : četrtek 11 september, 2008, 13:24:35 13:24 »

Jutri se gremo cepit proti pasji kugi.... A ga lahko pol že jutri peljem mal ven na sprehod?

Do enega tedna po drugem cepljenju odsvetujem.

Jasno, da lahko peljes tudi samo zaradi tega. Je pa tako, da se klinicni znaki in tudi garje v brisu lahko ne pokazejo kar nekaj casa. Smo imeli primere, ko je bil pri prvem pregledu negativen, cez en mesec, ob drugem cepljenju pa precej pozitiven. In ti hudici so ful trdovratni. Programa terapije se je res treba drzat, ker sicer nisi naredil nic in je treba od zacetka. Namrec zdravila delujejo le na "izvaljene" oblike garij, na jajceca pa ne ... In je zato potrebno terapirati vsaj 2x (nasa praksa je 3x),  razmaku 7, do max 10 dni.

* pri vse ostalo pase zraven (v ceno) je bil misljen pregled, ne zdravljenje morebitnih parazitov.

Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #12 : četrtek 11 september, 2008, 14:53:15 14:53 »

Citat
Do enega tedna po drugem cepljenju odsvetujem.

Ok, potem bomo pa počakal še 1 teden :blik: :/

ursika_ursi- Ja midva sva se že v ponedeljek najavila....  :yes:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #13 : četrtek 11 september, 2008, 15:48:35 15:48 »

Pol pa bova verjetno drug teden šli, sem danes že prepozna, da bi jih poklicala :/
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #14 : petek 12 september, 2008, 23:49:31 23:49 »

Cepljenje proti kugi znaša 27,07€ brez DDVja. Se pravi z DDVjem pride 32,48€. (2x vakcinacija, 2x pregled o zdravstvenem stanju dihurčka in vsakokrat opazovanje 2 uri)

Pa še glede zdravljenja garij, ker me to ful razjeti, ker med ljudmi slišim kok je to nenormalno drago in oh in sploh. gggrrrr
Aplikacija zdravila + zdravilo pride skupaj 7,54€ brez DDVja, se pravi z DDVjem 9,05€. (2x vakcinacija (po protokolu, da je ziher), 2x opazovanje po 2 uri in 2x pregled o zdravstvenem stanju dihurčka)
Če sem prav zastopila, to zdravilo oz. kakor koli že, opravi tudi z glistami in notranjimi zajedalci, če se ne motim. Če se me bo Maja popravila. Tako, da ni več izgovora, da so taki stroški ;)

Glede na to, koliko dela majo in da lepo skrbijo za dihurčke, za moje pojme ni noben denar, ker so res pregledani in ti tudi vse razložijo, prav tako so pripravljeni odgovarjati na vsa vprašanja in skrbi.
Strani: [1] 2 3 ... 17   Gor