Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17   Dol

Avtor Tema: Cepljenje  (Prebrano 7642 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
Re: Cepljenje
« Odgovor #180 : četrtek 16 junij, 2011, 13:16:50 13:16 »

Tukaj mi ni čisto jasno, kaj veterina šoštanj?   
a on  jih cepi za zootik? ali si ti, tja dihurja peljala cepit?

Eno stvar vam povem, da je veterinar v šoštanju prvič videl dihurja v živo lansko leto, ko sem ga jaz tja peljala na cepljenje, pa mi ga ni cepil ker ni vedel koliko cepiva dati  :wall:   Dejansko  ne ve kako z dihurji, in je rekel naj jih drugam peljem, ker on ni ziher.

Zotik pa sploh noče povedat kdo je uvoznik, in sicer uvoznika sem videla, ko sem še v zootiku delala, in vozi jih neka ženska, ki ima živali natrpane v kartonastih škatlah, v škatlah je blo po 10 kuncevna 1x,dimenzije škatle so ble 30cm širina  in ene 50- 60cm dolžine, papagaji natrpani v eni majhni kletki... prav plavali so v lastnem dreku, ravnala je z njimi kot da niso živa bitja. In meni je šefica zabičala da ne smem nič rečti tej ženski, da morem biti tiho.  :angry:       

Smo pa 1x imele z sodelavkami debato, in so trdile da baje matoša ni uvoznik, da majo nekoga drugega, pa še to mi niso zaboga hotle povedat kdo je ta uvoznik.
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 94
« Odgovor #181 : četrtek 16 junij, 2011, 14:37:49 14:37 »

Ta veterinar naj bi za zootic cepil. Sam ga sploh nebi smel, ker je imel Binč takrat ušesne garje ampak takrat še nisem bila najbolj poučena o tem.
Jaz ji pa vozim drugače v Žalec. No zdaj je pri Binču vse kot mora bit, je bil ponovno cepljen :)

Glede zootika pa uvažanja pa sploh nimam besed, ker je katastrofa to kar se dogaja. Jaz še kar čakam na papirje o izvoru (deklaracijo), ker eni mi govorijo tak eni pa drugač.. :angry:
Evidentirano

Grey

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 259
  • Multitool
« Odgovor #182 : četrtek 16 junij, 2011, 14:46:34 14:46 »

ZOO ARA IVAN MATOŠA S.P. je v zadnjih dveh letih skupaj prijavil za 5.600€ bruto prihodkov. in izgubo vsako leto posebej. Jasno je, da mora poslovati brez računa (kar je pri poslovanju z večjimi trgovinami teže ne pa nemogoče) ali pa preko druge firme. Ta druga varjanta bi bila bolj verjetna.
Evidentirano
oskrbnik kosmatih gospodičen von Schaussenberg

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #183 : četrtek 16 junij, 2011, 15:10:55 15:10 »

Čaki mal, jaz težko vrjamem, ker prinas v velenju v zotiku je dihurje cepil veterinar ki dela za zotik, tak majhen je, črne lase ima, mlad, vidla sem na latne uči v službi. pa še baje je iz veterinarske fakuljtete. ker ta njihov veterinar vse dela v skladiščih, tudi kastracije opravlja kar v skladiščih v trgovinah.  Ta vet je manjši od mene. in izgleda zelo čuden + dela po vseh zootic trgovinah.  

Kako zgleda ta veterinar iz šoštanja? ker kolikor jaz vem, dela samo en veterinar v šoštanju + tega da ma ordinacijo za razne živali samo do treh popoldan, potem dela na kmetijah, ker je specializiran za konje,krave itd... sicer ne vem če sem prav napisala specializiran, ker ne vem če to obstaja. ampak vem da je terenski vet. in povrh vsega tega ga vsi hvalijo, tudi jaz sem vozila mačke k njemu, in sem bila zadovolna. Razen za dihurje, tisto je bil čisto mimo  :pinch:
« Zadnja sprememba: četrtek 16 junij, 2011, 15:12:45 15:12 Majci_1 »
Evidentirano

bine

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 94
« Odgovor #184 : četrtek 16 junij, 2011, 15:33:10 15:33 »

Tak temn je. Če čist popravici povem sem ga samo enkrat vidla, in sploh nevem več kako točno izgleda. Midva sma se bolj po mobitelu pogovarjala ker je bil takrat na terenu. Ime pa mu je Urban Hrušovar. Nevem, če sam dela ker men je drug veterinar dal njegovo številko razen če je bil tisto tehnik.
Res nimam pojma.

Vem pa, da sem bila enkrat v Velenju v zootiku pa sem za foro vprašala od kod so dihurji pa so prodajalke glih komi povedale, da uvoznika ne poznajo in da so dihurji iz Češke, in zakaj je to sploh tako pomembno iz kod so..
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #185 : četrtek 16 junij, 2011, 15:47:03 15:47 »

Čaki mal, jaz težko vrjamem, ker prinas v velenju v zotiku je dihurje cepil veterinar ki dela za zotik, tak majhen je, črne lase ima, mlad, vidla sem na latne uči v službi. pa še baje je iz veterinarske fakuljtete. ker ta njihov veterinar vse dela v skladiščih, tudi kastracije opravlja kar v skladiščih v trgovinah.  Ta vet je manjši od mene. in izgleda zelo čuden + dela po vseh zootic trgovinah.

Ta veterinar nima veze z Veterinarsko fakulteto, razen tiste kot vsak, ki v Sloveniji dela kot veterinar. Torej, da je tam studiral (ok,pustimo par izjem, ki imajo zakljucene fakultete drugod po svetu). Sicer ja pa zaposlen v podjetju, ki ima v lasti trgovine Zootic.

Nikjer ni napisano pravilo kaj vse bi moral vet narediti predn gredo zivali v prodajo (ali preden jih cepi). Mislim, ni napisanega protokola v stilu: 1. naredi to in to, 2. odvzemi to in to ... Naredi tisto kar se mu zdi, da naj bi bilo v skaldu z dobro prakso in za posledice jamci s svojim podpisom in stampilkjo. Ce so pa kaksna krsenja zakonov zadaj, pa ... je za to pristojna inspekcija, vsaj veterinarska, ce ne tudi trzni inspektorat. Bi pa kupcu seveda morali povedati od kje izvira zival, po moji logiki - pa ne vem, ce je pravilna, bi morala biti ob vsaki zivali tudi dekleracija, kot pri vsem ostalem blagu, ki je v prometu. Ce se pac ze po vseh drugih plateh zivali smatra kot blago/predmete.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #186 : četrtek 16 junij, 2011, 16:13:41 16:13 »

Tak temn je. Če čist popravici povem sem ga samo enkrat vidla, in sploh nevem več kako točno izgleda. Midva sma se bolj po mobitelu pogovarjala ker je bil takrat na terenu. Ime pa mu je Urban Hrušovar. Nevem, če sam dela ker men je drug veterinar dal njegovo številko razen če je bil tisto tehnik.
Res nimam pojma.

Vem pa, da sem bila enkrat v Velenju v zootiku pa sem za foro vprašala od kod so dihurji pa so prodajalke glih komi povedale, da uvoznika ne poznajo in da so dihurji iz Češke, in zakaj je to sploh tako pomembno iz kod so..

Ja no ta tatemen z črnimi lasmi je za zootik. evo sem ga najdla tega urbana   http://freeweb.siol.net/vetso/osnova.htm          
Ampak ta ni bil človek ki je delal v zotiku, :blik: zaj sem čist zmedena, človek ki dela v zotiku mu sploh ni podoben  :blik:   je pa isto majhen in črni lasi, skoraj da že malo podoben makedoncu.  :huh:         ja te v velenju sploh nočejo povedat kdo je uvoznik, meni niso zaboga htele povedat pa sem delala tam :wall:           

Maja sam povem kaj so meni rekle v zotiku, da baje njihov vet. dela na veterinarki fakulteti, sam jim tak nisem vrjela moj izraz na obrazu je bil tak ------> :blik: Ko mi je to rekla.
« Zadnja sprememba: četrtek 16 junij, 2011, 16:17:24 16:17 Majci_1 »
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #187 : četrtek 16 junij, 2011, 16:27:33 16:27 »

Pa še šefica mi je zagrozila da ne smem govorit okoli kaj vse sem videla v zotiku med delovnim časom.

Potem so pa dobili dihurčka starega ene 6 tedno... ZELO BOLANEGA, veterinarja ni bilo celi teden, niso ga hotele  poklicat, so govorile saj bo že... potem je pa prišel vet. po enim tednom, in malčku ni dal nobenih antibajotikov, ampak neki evseri ali evcerin... ne vem kako se napiše, in mu je tisto mogla sodelavka kapati v gobček na 8h,  mali je res bil komaj pri življenju, takrat sem sem jim svoje povedala, in sodelavki ni to pasalo, in je rekla češ kaj imam jaz za govoriti in pametovati glede dihurja, saj  nimam veterinarske fakultete (šola + faks) narejene in da naj bom tiho! No potem je to povedala šefici, in me je šefica nasledni dan odpustila in mi je isto rekla kaj imam jaz z trgovsko in gostinsko šolo, govoriti in pametovati enega ki ima faks...  a človek nima pojma kako z živalmi  :/
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #188 : četrtek 16 junij, 2011, 16:29:08 16:29 »

:evilblack:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #189 : četrtek 16 junij, 2011, 16:33:27 16:33 »

prav dobesedno je letelo name tako, ti ku si tu dol, nimaš kej govorit za njega ki je tu gor...    :angry:

res je grozno kaj vse doživiš in vidiš pri njih.  :wall:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #190 : četrtek 16 junij, 2011, 18:31:59 18:31 »

Ja no ta tatemen z črnimi lasmi je za zootik. evo sem ga najdla tega urbana   http://freeweb.siol.net/vetso/osnova.htm          
Ampak ta ni bil človek ki je delal v zotiku, :blik: zaj sem čist zmedena, človek ki dela v zotiku mu sploh ni podoben  :blik:   je pa isto majhen in črni lasi, skoraj da že malo podoben makedoncu.  :huh:         ja te v velenju sploh nočejo povedat kdo je uvoznik, meni niso zaboga htele povedat pa sem delala tam :wall: 

Veterinar o katerem govorim jaz (in ti) in je "uradni" veterinar za zivali, ki se prodajajo v Zootic trgovinah nim nobene veze z Urbanom Hrusovarjem.
Evidentirano

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #191 : ponedeljek 28 november, 2011, 21:37:42 21:37 »

Ravno sem prebrala celo temo...ne moram vrjeti, da smo očitno še res kot ena balkanska država, da še takih stvari nimamo pod nazorom. Boge živalce....

Maja, kot vrjetno že veš sem pred enim tednom posvojila dihurčico, staro leto in 5mesecev. Zraven mi je prejšni lastnik priložil evidenčni kartonček od Veterina Gorica d.o.o.. Glede na to, da že na kartončku piše pod pasmo navadni dihur, pomoje niso ravno vešči kar se teh zverinic tiče. No uglavnem, piše da je bila cepljena 31.8.2010 in 1.10.2010 ( malo grdo je napisano ampak kot razberem piše evrigan). Kot nasljedne ceplenje je naveden datum 1.10.2011 ( malo že zamujamo ). Vendar je smrklja pri meni šele en tedn, in še ni navajena. Grize ker se je po vsej vrjetnosti prejšni lastnik igral z njo in nasplošno rokoval, po večini samo v rokavicah. Od grizenja upam, da se nama bo uspelo odvadit.
Zanima me predvsem to ali naj jo vseeno kar pripeljem ali lahko počakam kakšen mesec. Čeprav mislim, da bi bilo res pametno to mojo  :ferret: malo pregledati. Saj nevem niti gdaj je imela nazadnje očiščena ušeska, predvidevam pa lahko vsaj po dolžini nohtkov, da že nekaj časa ne. Nohtkov in ušesk bi se že sama lotila. Ker pa se še ne pustimo prijeti in grizemo kar tako, ker se nam pač ponudi priložnost, je zaenkrat niti še ne poskušam dvigovati. Ampak sve še pri igranju z igračko ter podkupovanjem s pasto ter rahlim božanjem med tem. Počasi se navajamo in učimo besede ne.

Vesela bom kakršnega koli nasveta.

Lp, Tjaša
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #192 : ponedeljek 28 november, 2011, 22:46:45 22:46 »

Vsekakor bi bilo luštno, da jo pelješ na generalni pregled in se potem dogovorite za naprej ;)
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

žiži

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 388
« Odgovor #193 : ponedeljek 28 november, 2011, 22:52:23 22:52 »

To sem imela v mislih. Najbolše, da pokličem kar tja in se zmenim. V transporter se bomo pa že s pomočjo paste spravl :)

Zdej me je pa kr skrbet začel.....  :(
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #194 : ponedeljek 28 november, 2011, 23:13:35 23:13 »

Vsekakor jo pelji na pregled, da pgledajo usesa (skoraj zagotovo ima usesne garje, ki se jih je fajn cimprej znebit), naredijo en splosen pregled in ce bo vs eok, tudi cepijo.
Evidentirano
Strani: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 17   Gor