Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3 4 ... 17   Dol

Avtor Tema: Cepljenje  (Prebrano 7683 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Cepljenje
« Odgovor #15 : sobota 13 september, 2008, 00:36:47 00:36 »

Ivermectin (zdravilo proti garjam) deluje na gliste in se nekaj ostalih golazni, ne deluje pa na trakulje, bolhe in klope.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #16 : sobota 13 september, 2008, 00:43:21 00:43 »

Citat
Koliko približno pa vse to stane? Da vem koliko poleg vzet...

Jaz sem danes plačala 35€ za cepljenje.

Citat
Pa še glede zdravljenja garij, ker me to ful razjeti, ker med ljudmi slišim kok je to nenormalno drago in oh in sploh. gggrrrr
Aplikacija zdravila + zdravilo pride skupaj 7,54€ brez DDVja, se pravi z DDVjem 9,05€. (2x vakcinacija (po protokolu, da je ziher), 2x opazovanje po 2 uri in 2x pregled o zdravstvenem stanju dihurčka)
Če sem prav zastopila, to zdravilo oz. kakor koli že, opravi tudi z glistami in notranjimi zajedalci, če se ne motim. Če se me bo Maja popravila. Tako, da ni več izgovora, da so taki stroški

To ni bilo mišljeno v tem smislu, da slabo poskrbijo zanj! To je letelo na rejce!! Kot sem že napisala- kar je treba je treba- če ne ga sploh ne bi peljala k veterinarju in bi bila ravno tako neodgovorna kot nekateri.... :huh:

Citat
(2x vakcinacija, 2x pregled o zdravstvenem stanju dihurčka in vsakokrat opazovanje 2 uri)

A to potem pomeni, da ko ga čez 1 mesec peljem ponovno (končno je dobil piko v rito :jupi:- proti pasji kugi) da ne bo treba plačat?
Evidentirano
Takle mamo! ;)

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #17 : sobota 13 september, 2008, 03:00:09 03:00 »

To ni bilo mišljeno v tem smislu, da slabo poskrbijo zanj! To je letelo na rejce!! Kot sem že napisala- kar je treba je treba- če ne ga sploh ne bi peljala k veterinarju in bi bila ravno tako neodgovorna kot nekateri.... :huh:
To sploh ni letelo nate, da ne boš narobe razumela. Na določene ljudi, ki si umislijo dihurčk pa pol jim je vse škoda. Sem še v efektu ene gospodične, ki je kupila dihurčka in prišla v zoo trgovino jamrati, da ima stroške pa da kaj rabi voziti za garje, da daš domačo žaubo pa raskužuješ pa je. Potem jo je pa trgovka povprašala kaj pa ostalo a tud kastrirala ne bo, pa je izjavla, da sploh ni tko kot se po forumu govori, da je tko nevarno. Mene je  :angry: pa še bluzla je v vrsti nas je blo pa pet uzadi. Za jest daje pa čapi konzerve (ali pa mačje wiskas) in brikete pasje je rekla, da kar pedigre, da je tud ok. Taki bi dihurja vzela. To sem pla pol v štacunco, ko sve z Budo dala skos ceplenje, sem šla kupiti tiste posladke s suhim meskom.

Citat
A to potem pomeni, da ko ga čez 1 mesec peljem ponovno (končno je dobil piko v rito :jupi:- proti pasji kugi) da ne bo treba plačat?
Ja, ko si ga prvič cepila, ga moraš še čez mesec dni, sej ti je verjetno vet razožil. Postopek je pa zopet isti 2 urci ga pustiš tam. Nič ne plačaš več. Razen, če je pač spet kakšna golazen od garij pa da se je revček spet ukužil. Glede na to, da si mi povedala, da si trikrat mogla biti tam.

Ker meni se ni odločil cepljenja zaradi tega, ker je dobil drugo dozo, kako že reče kot preventivo, tako da čez teden dni priletim na kliniko za prvo vakcinacijo proti kugi, da ga bom lahko na sprehot pa v hosto peljala, ker živim čisto v hosti.

Sam, da smo skos z ušeski a ne Bina?!

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #18 : sobota 13 september, 2008, 10:28:36 10:28 »

Citat
Sam, da smo skos z ušeski a ne Bina?!

Jap, sploh ne veš kako sem vesela, da smo se znbii teh garij! Zdaj moramo samo še malo počakat in gremo VEN!

Pol pa en "piknik" zrihtamo, pa bo cel ŽUR! :jupi:

Sem šla potem včeraj še po evidenčni kartonček v katerga mi bodo zapisali vsa cepljenja in "obdelovanja"  ROTFL :yes: :cheese: Tega še nobena moja žival ni imela.... Je pa res, da nikoli nisem imela kako tako, za hrčke (ipd.) ti pa nikoli ne odprejo kartoteko.

Drugače, za vse tiste ki tudi hočete ta kartonček (ga potem vsakič prinesete sproti s sabo), ga imajo na tisti veterinarski postaji, ki je tik preden zavijete notri v uličico k "naši" kliniki.... In vam ga dajo zastonj.
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #19 : sobota 13 september, 2008, 15:21:32 15:21 »

za hrčke (ipd.) ti pa nikoli ne odprejo kartoteko.

Ti bomo naslednjic pokazali naso kartotecno omaro. Notri so kartoteke zivali, ki hodijo k nam v Ambulanto. To pa so ... budre, kunci, hrcki, skakaci, misi, ...skratka vsi glodavci, razne ptice (od skobcevk do ar), vse vrste plazilcev, dihurji in ostala "eksotika". Vsaka zival ima svojo kartoteko, kjer je notri zapisano kdaj, kaj in koliko je dobila, kaksen poseg oz. preiskave so se opravljale, ... Skratka - hotela sem reci, da imajo tudi hrcki svoje kartoteke.  ::)
Evidentirano

lovegood

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 44
  • Dihurčki stari 1 mesec
« Odgovor #20 : sobota 13 september, 2008, 17:56:07 17:56 »

To sploh ni letelo nate, da ne boš narobe razumela. Na določene ljudi, ki si umislijo dihurčk pa pol jim je vse škoda. Sem še v efektu ene gospodične, ki je kupila dihurčka in prišla v zoo trgovino jamrati, da ima stroške pa da kaj rabi voziti za garje, da daš domačo žaubo pa raskužuješ pa je. Potem jo je pa trgovka povprašala kaj pa ostalo a tud kastrirala ne bo, pa je izjavla, da sploh ni tko kot se po forumu govori, da je tko nevarno. Mene je  :angry: pa še bluzla je v vrsti nas je blo pa pet uzadi. Za jest daje pa čapi konzerve (ali pa mačje wiskas) in brikete pasje je rekla, da kar pedigre, da je tud ok. Taki bi dihurja vzela. To sem pla pol v štacunco, ko sve z Budo dala skos ceplenje, sem šla kupiti tiste posladke s suhim meskom.
groza!!!... glede wiskas še razumem, pa še to bi lohk blo vlk bolš.... ampak PEDIGRE!!!!! :angry: :batine: :wall: ŽENSKO BI JST NAPADU V TEMNI ULICI, PA BI NJEJ DAU MAL PEDIGREJA! PA ČAPI KONZERVE! UBOGEGO ZVERINICO HOČE UBIT! + TEGA DA JE NBO DALA KASTRIRAT?!!! PA PALAČAT TISTIH BOGIH DESET EUROU ZA ZDRAVLJENJE GARIJ! RES BI JO BLO TREBA MAL V ROKE UZET!
« Zadnja sprememba: sobota 13 september, 2008, 18:00:48 18:00 lovegood »
Evidentirano
love animals

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #21 : sobota 13 september, 2008, 18:06:23 18:06 »

To se res dogaja al kaj?  :agh::batine:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #22 : sobota 13 september, 2008, 18:11:01 18:11 »

whiskas, Chapi, Pedigree ... "isto sranje, drugo pakovanje". Zal to se dogaja in zal je to realnost vecine (!) slovenskih (in drugih) dihurjev. Vecina rejcev, od letosnjih famoznih 15ih ali koliko legel je vsaj 10 "gor zraslo" na tak nacin. Ce vas kaj potolazi (mene ne), je situacija enaka na Hrvaskem, v Avstriji, Italiji, ... 

Tukaj ne bomo resili nicesar, v takem primeru je potrebno lastnika opozoriti na licu mesta, oz. ga nekako spravit "v obdelavo" :cheese: na forum, na moj telefon, mail, v Ambulanto na VF, ...

m.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #23 : sobota 13 september, 2008, 18:11:34 18:11 »

Pa dajmo se tukaj pogovarjat o cepljenjih, tole debato bom pa prestavila. ;)
m.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #24 : sobota 13 september, 2008, 19:24:25 19:24 »

Citat
Ti bomo naslednjic pokazali naso kartotecno omaro. Notri so kartoteke zivali, ki hodijo k nam v Ambulanto. To pa so ... budre, kunci, hrcki, skakaci, misi, ...skratka vsi glodavci, razne ptice (od skobcevk do ar), vse vrste plazilcev, dihurji in ostala "eksotika". Vsaka zival ima svojo kartoteko, kjer je notri zapisano kdaj, kaj in koliko je dobila, kaksen poseg oz. preiskave so se opravljale, ... Skratka - hotela sem reci, da imajo tudi hrcki svoje kartoteke. 

Očitno sem bila do zdaj vedno pri napačnih veterinarjih.... Trstenjak ipd. :supid: Samo velik denarja pobral. pa z živalmi delal tako da raje sploh ne omenjam....
Evidentirano
Takle mamo! ;)

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #25 : sobota 13 september, 2008, 19:26:11 19:26 »

Danes sem bla v ''šopingu'' v Tukanotu in mi je gospa prodajalka povedala, da je zdaj baje zakonsko določeno, da je treba vse dihurčke tudi proti steklini cepit...jim je to baje VURS javil.. pa me zanima, če vi kaj veste o tem?
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #26 : sobota 13 september, 2008, 19:33:35 19:33 »

Hm.... :think: Majči, to boste pa pri vas sigurno prvi vedel....?
Evidentirano
Takle mamo! ;)

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #27 : sobota 13 september, 2008, 19:36:30 19:36 »

Baje je ta zakon še čisto na začetku in da so oni morali vse dihurčke, ki so jih imeli, cepit proti steklini..
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #28 : sobota 13 september, 2008, 21:26:38 21:26 »

Ni cisto tako. :) Prodajalci in njihove interpretacije ...  :supid:

Dihurji morajo bit obezno cipirani in cepljeni proti steklini, za vsak prehod meje. Torej, enako velja za vse uvozene zivali. Ne vem, morda je prav posebej za trgovce kaksno posebno dolocilo, da morajo bit cepljeni tudi iz domace reje, ampak resno dvomim, ker tega ne pise v nobene zakonu in pravilniku ki jih jaz poznam. Do pred kratkim je bilo cipiranje mack in dihurjev sicer mogoce, je bilo pa povsem neuporabno, ker se stevilke cipov in podatki o lastniku niso zavedli nikamor. Obstajal je samo centralni register psov, za dihurje in macke pa ne. Edino kar je bilo, lahko je veterinar cifro cipa pac zavedel v kartoteko ... Od pred kratkim (od julija, se mi zdi) pa se macke in dihurje lahko vnasa v centralni register, dostop do katerega imajo na vecini klinik (fax je izjema, pac zaradi dolocenih pravil o cepljenju proti steklini), zavetisc, na VURSU, mejni organi, pa se kdo. Je pa vpis v ta register prostovoljen in samo na zeljo lastnika. Nikakor ni obvezen. Vsi, ki imamo dihurje cipirane od prej (isto velja za macke), moramo sami poskrbet - javit veterinarju, ce hocemo vpis v register. In vsi, ki boste (ce boste) na novo cipirali, morate sami reci, da zelite vpis.
m.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • Photobucket
« Odgovor #29 : nedelja 14 september, 2008, 01:34:09 01:34 »

Ker jaz sem ji rekla, da kolkr jaz vem, ni treba cepit proti steklini, razen če greš čez mejo, ampak je rekla, da je zaj treba cepit vse  :ferret:, tudi če ne gre čez mejo :/
Evidentirano
Strani: 1 [2] 3 4 ... 17   Gor