Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Dol

Avtor Tema: Cepljenje  (Prebrano 7640 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
Re: Cepljenje
« Odgovor #45 : sreda 15 oktober, 2008, 18:22:44 18:22 »

Ne, pasja kuga se plača vsakič. Vsaj tako smo mi danes izvedeli! Tisto velja za garje- plačaš 1x, cepiš 2x :yes: :cheese:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Tjololo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 27
« Odgovor #46 : četrtek 11 december, 2008, 15:03:54 15:03 »

Vprašal bi če je cepljenje res nujno, imel sem 2 mačka brez cepljenj in oba nista imela nikoli problemov je dihur (bolj kužen?) slišal sem, da ima veliko ljudi po cepljenih probleme z zdravjem živalce.
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #47 : četrtek 11 december, 2008, 15:25:11 15:25 »

Verjamem da mačkov nisi cepil proti pasji kugi (kvečjemu proti mačji  :idea:). S tole kužnostjo si najbrž mislil če je dihur bolj dovzeten? :think:

S foruma pesjanar.si sem skopirala tale Majin prispevek, ki govori o pasji kugi:

Citat
Kar se tice cepljenja. Dihurcke je priporocljivo cepiti proti pasji kugi, saj je okuzba neimuniziranih zivali, v vecini primerov (skoraj 100%) smrtna. Smrt zaradi pasje kuge je mucna - v zadnjih stadijih bolezen "udari" predvsem na nevroloski sitem. Seveda pa cepljenje proti pasji kugi predstavlja nevarnost - zaradi reakcij na cepivo. Te so lahko v obliki (takojsnjih - v roku max. parih ur) anafilakticnih reakcij, lahko pa v obliki sistemske oslabitve imunskega sistema, v najslabsih primerih tvegamo tudi okuzbo s pasjo kugo (zelo zelo redko). Cepiva prav za dihurje pri nas ni (in tudi drugje v evropi ne). Americani imajo registrirani dve cepivi proti pasji kugi, s katerima pa jaz osebno ne bi cepila svojih zivali, saj so anafilakticne reakcije precej pogoste - pojavijo se v 10ih odstotkih. Zame je to tveganje preveliko. V Evropi ze dolgo casa za vakciancijo dihurjev uporabljajo pasje cepivo, ki deluje, reakcije pa so redke (lani sem se malo bolj poglobila v zadevo in od vseh ljudi, ki sem jih vprasala, pa nekateri dihurje gojijo ze ohoho let, nihce se ni imel reakcije na cepivo). Priporocljiva je uporaba cim manj valentne vakcine (monovalnetno je nemogoce dobiti), cepi pa se s polovico doze za pse. Vecina ljudi mlade dihurcke cepi 2x, potem jih cepijo se enkrat ali 2x (na 3-4 leta). Po 7 letu jih navadno ne cepijo vec. Ce ima zival kakrsne koli zdravstvene tezave, je ne cepijo. Moji dihurcki so bili do sedaj proti pasji kugi cepljeni po 1x. Kune ne bom vec cepila, ostali trije pa bodo, ce bodo, cepljeni najprej cez leto ali dve. Bomo videli glede na zdravstveno stanje takrat in na titre.

Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Tjololo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #48 : četrtek 11 december, 2008, 15:35:08 15:35 »

Nasplošno mačka nista bila cepljena proti ničemur niti pri vetrinarju, glede pasje kuge je tako, da je redka in nikoli nisem imel psa doma in tudi nikakršnega stika nimam s psi niti ostali člani družine (sploh pa pes more biti bolan kar je malo verjetno, da naletiš na takega psa in tudi vidiš če ima kakšne probleme).
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #49 : četrtek 11 december, 2008, 15:38:24 15:38 »

Virus pasje kuge se nahaja v urinu okuženih živali in ga lahko povsem nevede prineseš na obutvi, torej ni nujno da imaš doma psa ali prihajaš v stik z njimi. Če nameravaš svojega dihurja spuščati v naravi je nevarnost za okužbo še toliko večja.
Moja psička je cepljena proti pasji kugi, pa sta kljub temu cepljena tudi oba moja dihurja. Verjemi da jih nismo cepili zato, ker bi bilo to moderno. :blik:
« Zadnja sprememba: četrtek 11 december, 2008, 15:44:36 15:44 Jana »
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #50 : četrtek 11 december, 2008, 16:34:16 16:34 »

Jaz sem naceloma eden od tistih, ki niso ravno pristasi cepljenj. Mi pa na kraj pameti ne pade, da ne bi imela cepljenih dihurjev (jih pa res cepim tako kot je napisano zgoraj). Trenutno sem malo paranoicna, saj Neo zaradi svojih zdravstvenih tezav se ni cepljen.
Je pa potrebno dihurja pred cepljenjem pogledati na parazite - iztrebek in bris usesa. Verjetnost, da ima vsaj usesne garje, je namrec ogromna ...
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Tjololo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #51 : četrtek 11 december, 2008, 17:09:37 17:09 »

Glede parazitov se strinjam, vendar cepivo mi ne diši ker me ni prepričal, poleg tega sem poklical v vetrinarsko službo in so negotovi namreč menijo, da to ni potrebno ker v sloveniji nimamo primerov pasje kuge oz. mu samo cepivo lahko škodi-sproži alergije itd... če pa seveda hočem mi pa z veseljem ustrežejo.
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #52 : četrtek 11 december, 2008, 17:21:01 17:21 »

... poleg tega sem poklical v vetrinarsko službo in so negotovi...

V katero veterinarsko "službo" si pa poklical. Nimajo namreč vsi veliko izkušenj z dihurji oz. so taki veterinarji kar redki. Tukaj si lahko prebereš katere veterinarje priporočamo.
Evidentirano

Tjololo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #53 : četrtek 11 december, 2008, 17:28:44 17:28 »

Ne spomnim se to je št. 4205640
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #54 : četrtek 11 december, 2008, 17:37:48 17:37 »

Ne spomnim se to je št. 4205640

Če je to v Ljubljani je potem (po številki sodeč) Veterinarska postaja Ljubljana. Pripročam ti Ambulanto za ptice, kunce, glodalce in plazilce, kjer so strokovnjaki za dihurje. 8) Je pa to skoraj sosednja stavba od Veterinarske postaje, v kompleksu Veterinarske fakultete. ;)
Evidentirano

Tjololo

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #55 : četrtek 11 december, 2008, 17:41:21 17:41 »

Si bom zapomnu, tudi kastrirajo tam?
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #56 : četrtek 11 december, 2008, 17:44:18 17:44 »

Vse posege opravljajo. Veliko nas je na forumu, ki svoje dihurčke zaupamo samo njihovim rokam. :yes:

Pa še kontakt:

Veterinarska fakulteta
Ambulanta za ptice, kunce, glodavce in plazilce
Cesta v Mestni log 47, Ljubljana
01/477 92 51
delovni čas: pon - pet (10-14h)
« Zadnja sprememba: četrtek 11 december, 2008, 18:05:51 18:05 Jana »
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #57 : četrtek 11 december, 2008, 19:59:29 19:59 »

Jap, na kraj pameti mi ne pade da bi sli kam drugam :no: Ne zaupam nikomur drugemu, so mi ti  :evilgrin: :ferret: prevec pri srcu, da bi trpeli zaradi neznanja oz. premalo znanja in izkusenj nekaterih....
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #58 : petek 12 december, 2008, 03:52:36 03:52 »

Veterinarska postaja ... Moj komentar  :agh: :agh: :agh: :batine:
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
cepljenje
« Odgovor #59 : nedelja 28 december, 2008, 11:01:53 11:01 »

Proti kugi je bil cepljen novembra (vsaj tako piše v potnem listu), tako da bi ga bilo potrebno zdaj spet cepit, ne?
Kaj bi bilo najboljše naredit....?

LP
Evidentirano
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Gor