Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol

Avtor Tema: Izgubljanje dlake  (Prebrano 3401 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
Re: Izgubljanje dlake
« Odgovor #15 : torek 08 junij, 2010, 21:07:02 21:07 »

Potem Šišmiš ni edini, ki se je zdaj odločil že drugič v tem letu mesit. Huh (vzdih olajšanja) :mez:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #16 : torek 08 junij, 2010, 21:08:34 21:08 »

Ichigo tudi drugic dlako menja. Oziroma to dela izredno pocasi tekom dveh mesecev in pol... Upam, da bo konkretno zamenjal, tale njegova barva res ni za nikamor... :rolleyes:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #17 : torek 08 junij, 2010, 21:13:17 21:13 »

ja, to je menjava dlake.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #18 : torek 08 junij, 2010, 21:28:14 21:28 »

Mene je celotna zadeva sokirala, ker se nikoli ni tako na veliko izgubljala dlake. Danes pa mi je ostal v rokah cel sop in sem se malo prestrasila :-o Dlaka je pa bljak na pogled in dotik- zimasta in "pikasta" :-S Upam, da cimprej zakljuci z menjavo, ker je obupna?!
Evidentirano

c4ndle.light

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.407
« Odgovor #19 : torek 08 junij, 2010, 23:02:13 23:02 »

Pri nas je tudi katastrofa. Rožica jo je že zamenjala, Jupi se pa na veliko skubi. Dlaka je povsod, včeraj sem ga imela kakšnih 5min v naročju in ga čohala in na koncu sem imela v naročju celo kepo dlak. Pa še nekaj veliko kašlja in danes je bruhal, vmes so dlake, pasto mu dajem, a lahko še kaj naredim glede tega?
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #20 : torek 08 junij, 2010, 23:17:32 23:17 »

Furminirat in vazelinit. Pa stanovanje sesat in visecke menjat pogosto, da je cim manj dlak, katere lahko poje. Lahko ga poskusis malo populit, pac osmukas tiste dlake, ki bi itak same odpadle naslednji dan. Pri nas se je to kar fino obneslo.  :)
Evidentirano

c4ndle.light

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #21 : sreda 09 junij, 2010, 01:32:30 01:32 »

Aja, to sem pozabila: ne prenese česanja. Že to je ogromno, da se zdaj pusti čohat po hrbtu...Sesam pa itak 2x na dan,  mogoče bi morala res pogosteje menjat dekice(visečke ne marata preveč). Hvala :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #22 : sreda 09 junij, 2010, 10:13:36 10:13 »

Ne se dat motit, ce ne prenese cesanja. Primes za gubo in sfurminiras. Vmes se bo sicer vrtel, pihal in tezil, ampak je to za njegovo dobro. Ce sem ga jaz takrat, ko je se ful grizel lahko, ga bos tudi ti zdaj. Ce hoces bolj "soft" metodo poiskusit ga pa cesi takrat, ko lize pasto.
Sicer gredo pa kocine zelo fajn ven tudi, ce jih kar pocukas ven. Tiste, ki so imele namen odpast grejo ven, tiste, ki se drzijo, se pa drzijo se naprej.
Evidentirano

c4ndle.light

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #23 : sreda 09 junij, 2010, 10:53:26 10:53 »

Aha, no v redu, potem bom pa tako naredila. Pri Jupiju me je vedno strah, da bi ga s čim preveč vznemirila in da bi se mu kaj zamerilo in ga potem včasih, če se čemu res upira, raje kar pustim
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #24 : četrtek 10 junij, 2010, 01:32:22 01:32 »

Dobro te je streniral  LOL
Ne, resno ... dokler mu ne povzrocas kaksnih pretiranih bolecin (izvzete so kaksne injekcije v primeru, da je pac treba) in dokler se res fuuul ne prestrasi, lahko z njim ravnas kot z ostalimi. Zdaj se te je ja toliko navadil, da mu prav neka travma to ne more biti. Verjetno bo protestiral in bil silno ubog, hud in se kaj zraven, mogoce bos fasala kaksen ljubezenski ugriz, ampak to bi bilo to ... Nekih hudih travm zaradi cesanja ne bi smel imeti.  :P
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #25 : torek 22 junij, 2010, 11:37:52 11:37 »

Biba že dobiva svojo mehko dlakico nazaj :jay: :jupi: :jupi:
Evidentirano

erika

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 81
« Odgovor #26 : sreda 21 julij, 2010, 21:01:58 21:01 »

Uf, sedaj pa mislim, da sem si skor malo oddahnila :car:. Ker mojemu Mihcu na veliko odpada dlaka z repa in ima špicko že skor čist golo, me je danes skor kap ko sem našla šop dlak na kupu. Sicer bo itak moral prvi teden avgusta na cepljenje, sem mislila, da bi takrat vprašala kaj bi lahko bilo, do takrat bom pa tud videla, kaj se bo dogajalo z dlako, pa prav res, je povsod trda žimasta. Revček :ferret:
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #27 : sreda 21 julij, 2010, 21:12:59 21:12 »

To z izgubljanjem dlake na repu je hormonsko. Lahko da se mu bo cel rep oluscil, dlake bodo pa ob naslednji menjavi zrasle nazaj, po slovensko ne vem kako se temu rece, tu gor se imenuje fedthale, v direktnem prevodu "masten rep".
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #28 : sreda 21 julij, 2010, 22:27:24 22:27 »

Rat tail. Naceloma nic zaskrbljujocega, razen, da pac ne izgleda lepo. Se pa pri nekaterih dihurjih, ki imajo vsako sezono rat tail potem lahko pojavi izguba dlake po celem repu (kar je pri kastriranem dihurju ze alarmantno) in po bokih, oz. ostalih delih telesa, kar je pa v vecini primerov znak za hiperestrogenizem.

Lahko rep operes s kaksno od mil proti aknam, ampak nima nekega hudega smisla, ker se lojnice zelo hitro spet zamasijo in je stanje enako.
Evidentirano

erika

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 81
« Odgovor #29 : četrtek 22 julij, 2010, 22:46:58 22:46 »

O revček. Čeprav lani ni mel tega, letos se prvič tako guli, sicer vidim, da ni on nič obremenjen s tem, je tak kot vedno ,samo jaz sem zaskrbljena. Ma to tudi kakšno povezavo s hrano, ki jo uživa?
Evidentirano
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor