Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol

Avtor Tema: Izgubljanje dlake  (Prebrano 3400 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Izgubljanje dlake
« Odgovor #30 : četrtek 22 julij, 2010, 22:53:48 22:53 »

Ne. Lahko - ne nujno - je pa znak stresa.
http://www.peteducation.com/article.cfm?c=11+2074&aid=543
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
« Odgovor #31 : četrtek 22 julij, 2010, 23:16:37 23:16 »

Pri nas je tudi "polno" dlak, tako da jo kar malo počešem vsak dan oz. jo božam in ji gre ven, včasih pa naredim kar tako kot je Maja napisala, med božanjem dlake nežno primem in potegnem, kar misli ven mi ostane v roki. Na repku spodaj je izgubila malce dlak ampak skoraj ni vidno.

Se pa veliko praska in grizlja. Je možno da jo moti dlaka? Itak gre pa tudi k vet. na pregled, ker je leto naokoli.
Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)

anjav

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 143
« Odgovor #32 : ponedeljek 26 julij, 2010, 14:10:08 14:10 »

Jaz sem pa čisto po naključju spoznala tega  :ferret: Miha   :hyper:  :jupi: Moram reči da je res nekaj posebnega,ker nima ušesk :) Je pa tako lep  :cute: :cute:
Tale dlakica na repku,ki mu izpada,pa tudi ni tako opazno. Žal sem ga lahko samo na hitro pogledala in pobožala, ker sem potem mogla it naprej delat. Stranke so bile žejne  :)
Tako da upam,da se bo lastnica Erika kaj javila, pa bi bila zelo vesela, če bi šli kdaj na kakšen dihurski sprehod.
LP
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #33 : sobota 25 junij, 2011, 17:10:07 17:10 »

Ichigo spet (oz. se vedno) menja dlako. :huh:
Enkrat na teden ga s furminatorjem pocesem, tudi osmukam  ga malo, ce da mir, ampak vseeno kocine kar frcijo z njega. Izgleda nekako kot ena vecna menjava kozha... Nikjer ni gol, kozuh ima enakomerno gost po telesu, razen po bokih in zadnjih nogah, kjer je gostejsi (ocitno pocasneje izpada?). Dobiva lososovo olje in enkrat na dva tedna dodaten B kompleks, pa tudi v pasti so Omega 3 in 6. Ful me skrbi, da pozre ogromno dlak, ceprav dobi dnevno malt pasto in parkrat na teden znaten blob vazelina, ker drugace zacne takoj pokasljevat.
Ali lahko se kaj naredim?  :think: Ce ga ne bi pri tem kap zadela od groze in ce ne bi sli na razstavo avgusta, bi ga kar pobrila  :rolleyes:
Evidentirano

nastja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 283
« Odgovor #34 : nedelja 26 junij, 2011, 19:59:30 19:59 »

Naša Siska pa ima ze kaksne 3 tedne gol rep (tako kot je opisano na prejsnjih straneh). Se pa tudi zelo misi, tako da upam da je to povezano...in da ni kaksen stres oz. kar koli drugega.
Smo se pa kar malo prestrasili. Dlaka ji manjka samo na repku, drugje ni gola. Sem pa prebrala tudi link s prejsnje strani.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #35 : nedelja 26 junij, 2011, 21:01:44 21:01 »

Tudi naša Biba je bila podganica čez zimo, zdaj pa ima spet nazaj odlakan rep ;)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #36 : nedelja 26 junij, 2011, 22:21:04 22:21 »

Na katerem koncu repa? Na spiscki (konici) ali gor na bazi?

Masa, kaj pa ce bi poleg furminatorja uporabila se kaj - meni gre podlanka (no, ne meni, ampak mojim mackom in dihurjem :P) ful dobro ven z gumijasto zoomgroom krtaco.
Drugace sem pa opazila eno ful hecno rec - tamajhen furminator pobere ven ful vec dlake kot medium. Nimam pojma v cem je stos, ker sta oba priblizno enako rabljena (tamajhne mogoce se celo bolj), oba priblizno enako skrhana (posamezni zobci) in oba originalna.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #37 : nedelja 26 junij, 2011, 23:52:08 23:52 »

Danes sem ga spet malo osmukala in mu rila po kozuhu, res mu ves cas nova dlaka raste - polno novih temnih kocin ima med podlanko. Pomojem ze nekje od februarja konstantno raste nova dlaka :huh: Pa malo bolj pogosto bo dobival olje, ker ima prhljaj :/ (Mozno tudi zaradi furminatorja? Ceprav ga ful previdno cesem :think: )
Zoomgroom bom pa poiskala. Od Konga je kajne?
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #38 : ponedeljek 27 junij, 2011, 13:28:44 13:28 »

Je mozno, da ima prhljaj od furminatorja, ja.

Zoom Groom je kongov, ja.
Evidentirano

Otto.

• Gost
« Odgovor #39 : nedelja 03 julij, 2011, 18:12:44 18:12 »

Moj Otto, je pa že pred kratkim menjal dlako in mu sedaj izpada! Tudi letijo šopi. Ali je to zaradi tega, ker odkar je dobil uno bolezen,  je samo meso in nima dovolj vitaminov, da mu izpada dlaka ali je res samo linjanje? Saj smo mu dajali pasto in povrh vsega mu dajamo račjo župco s vitamini!
Samo to je problem, da jo zavrne!
Po obnašanju se je tudi zelo spremenil! Sam ta del zgodbe niti ne spada v to kategorijo  :/

Sploh nevem kaj mu je   :hm:
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #40 : nedelja 03 julij, 2011, 19:27:42 19:27 »

Uno bolezen?  :?:

To, da je samo meso (to razumem kot kose mesa brez kosti) je vsekakor slabo.

(Letos je ful cudno leto se mi zdi, meni dva ze tretjic letos menjata dlako.)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #41 : nedelja 03 julij, 2011, 20:26:03 20:26 »

Verjetno samo menja dlako, kar se tega tice je letos res obup.

To, da pa je samo meso (kljub dodanim vitaminom), pa nikakor ni ok. Ali naj poleg samo mesa dobiva tudi notranje organe in kosti, ali pa ga navadite nazaj (poleg mesa) se na brikete.
Evidentirano

Otto.

• Gost
« Odgovor #42 : nedelja 03 julij, 2011, 22:08:42 22:08 »

Uf, upam, da je res samo linjanje. Drugače mu pa dajemo jetrca in jih je.
Mu bomo probali še dati kosti . Samo to, ali se lahko zadavi s kostmi, če bi mu dali? On je resno tako smotan da bi se lahko zadavil s čemerkoli :P
Katere kosti mu pa lahko damo? Piščanja rebra? Pa od peruti?  :?:
Smo ga že probali navadit nazaj na brikete, samo čim jih poje pa bruha, ker ima očitno preslab želodček.

Uno bolezen?  :?:

Ja, neko bolezen je dobil pred kratkim in smo ga morali peljati na urgenco. Sicer nevem ali je res bolezen, ali je nekaj samo pojedel. Izgledal je grozno. In od takrat dalje je zelo občutljiv na to kar je in mu dajemo samo meso in vitamine.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #43 : ponedeljek 04 julij, 2011, 00:08:48 00:08 »

Das mu lahko vse kosti perutnine (puran je mogoce malo problematicen, ker je precej velik), zajca, hrcke, misi, podgane, moske prasicke, skakace...
Z jetri pa kar skopari, se posebej ce mu dodajas vitamine.

Upam, da bo cim prej boljse  :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #44 : ponedeljek 04 julij, 2011, 07:12:43 07:12 »

Jetra ne vec kot 1x na teden ali 1x na 10 dni!

Meso: daste mu lahko celo perutnico, celo bedro (meso lahko malo zarezete za zacetek), vratove, za zacetek bi bila dobra tudi prsnica piscanca (ki je bol hrustanec kot kost). Poleg tega lahko dobi vse kar je napisala Masa, puranjih kosti se res raje izogibajte, so zelo trde in se grdo lomijo. Vse meso in kosti naj bodo surovi.

Poleg tega mu lahko dajete tudi srcke (piscanec, puran, goveji), piscancje zelodcke - to dvoje lahko dobi pogosto, lahko tudi vsak dan zmesano z ostalim mesom, ledvicke in vranice pa nekje 2x na teden.

Nekje do 2x tedensko lahko dobi tudi jajce.

Katere vitamine dobiva? Bi bilo sicer ta hip smiselno, da se naredi eno vitaminsko kuro, ampak z nekim kvalitetnim preparatom.

Kar se tice dlake, dajte ga cesat/krtacit, da bo cimprej zamenjal. Fino bi bilo pa tudi, da das gor kaksno sliko, da vidimo kako ta menjava izgleda.
Evidentirano
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor