Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3 4 ... 7   Dol

Avtor Tema: zobje  (Prebrano 4050 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

aniya

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 470
    • http://www.myspace.com/_aniya_
Re: zobki
« Odgovor #15 : sobota 04 oktober, 2008, 18:32:27 18:32 »

i know :think:
Evidentirano

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #16 : sobota 04 oktober, 2008, 18:50:51 18:50 »

Jaz svojim vseeno dajem take zadevice, seveda ne v velikih količinah in ne vsak dan! Parkrat na teden po 2-3! Se mi zdi za zdaj ta varianta boljša kot umivanje zobkov, saj sem dosti prebrala o tem koliko je stanje zob povezano z drugimi boleznimi in vedno bolj ugotavljajo, da je zdravje zob pri dihurčkih pomembnega faktorja! Male količine tega po mojem mnenju ne škodijo! Seveda pa ni to prava prehrana za njih, kot kak dodatek pa po mojem mnenju lahko tudi to najde mesto v njenem želodčku! :)

Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #17 : ponedeljek 06 oktober, 2008, 01:32:21 01:32 »

Predvsem je "tezava" teh posladkov, da kaj dosti ne delujejo ... Veliko bolj ucinkovito je ciscenje z grizenjem surovega mesa in surovih piscacjih hrustancev in kosti (ne zgrizejo cele kosti, ampak jo le obglodajo, oz. obgrizejo koncne dele).
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #18 : sobota 18 oktober, 2008, 10:57:01 10:57 »

Danes sem Felixu po določenem času spet gledala zobe. Malo slabša slika, ker nisem mogla boljše približat. Na obeh straneh na istem zobu ima tako sivo-zeleno liso. Ko sem ga s prstom tipala je na obeh straneh malo krvavel (kapljica krvi). Zob mu nisem nikoli umivala, ker večinoma je meso in kosti. Apetit ima isti kot prej, brikete je danes navdušeno jedu (sem jima skuhala račjo žup'co pa sta jo malo lizala z mojega prsta  :think:).
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #19 : sobota 18 oktober, 2008, 13:53:02 13:53 »

Zobne obloge + ocitno malo paradontalne bolezni. Enkrat v prihodnosti ga bo treba peljat na ciscenje zob.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
    • Moje fotografije
« Odgovor #20 : sobota 18 oktober, 2008, 14:19:52 14:19 »

Ok, hvala. Itak greva zdaj ko porabiva kapljice na kontrolo, odvzem krvi, se bom pa še za zobe zmenla.
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

bibika20

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 836
  • bibika
« Odgovor #21 : sobota 01 november, 2008, 18:06:19 18:06 »

No pri Boniju smo tudi opazili na zobkih isto kot pri Felixu pa me samo zanima koliko približno stane na VF čiščenje zobkov saj se nameravamo glede tega naslednji teden ali teden kasneje oglasiti tam, da se to očisti! In ali se je potrebno za to prej naročiti? :think:
Evidentirano
Ferrets leave tiny little pawprints on your heart!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #22 : sobota 01 november, 2008, 18:29:02 18:29 »

Ja, se je potrebno. Poklices v ambulanto, poves kaj hoces, potem se pa mi naprej menimo s "podizvajalci" (KKMZ). Zna biti, da bo trajalo, da dobite termin, saj ej ansa zobarca na studijskem dopustu in dela le nujne posege, kako je pa z ostalimi zobarji tam pa ne vem ...
m.
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
    • Moje fotografije
« Odgovor #23 : četrtek 06 november, 2008, 20:03:41 20:03 »

Veterinar je danes pogledal Felixove zobke in povedal, da za čiščenje to še ni nujno. Naj mu jih čistim s tistim naprstnikom. Torej smo šli v trgovino po ščetko in pasto (z okusom piščanca  :jupi:). Ko sem mu začela čistit zobe (nežno) so mu dlesni zakrvavele. Predvidevam da to ni ravno normalen pojav? Ne vem pa če bi ravno takoj šla nazaj, že zdaj jim pamet solit. Že tako sem bila dvakrat v enem mesecu tam važna  :rolleyes:
Evidentirano
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #24 : četrtek 06 november, 2008, 22:53:02 22:53 »

Najbolj normalno to ni ... Je pa po mojem skromnem mnenju tista scetka pregroba za dihurski gobcek. Narena je za pse in eventuelno macke, ki imajo bistveno vecji gobec.

Zal pa tudi vasi veterinarji na vasem koncu o dihurjih nimajo prav veliko pojma (zal iz izkusenj).
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
zobje
« Odgovor #25 : četrtek 06 november, 2008, 23:27:31 23:27 »

Taz se kar naprej skrbi, da nam ni dolgcas. Zdaj se ubadamo z nekim "gobcnim" vnetjem. En kup kamna, verjetno tudi karies in vsaj vnete dlesni (ce ne paradontalna) so seveda posledica dolgotrajne terapije s kortikosteroidi in hranjenjem z mehko hrano (prakticno je bila zadnja dva meseca hranjena po brizgi). Sicer se trudi sama jesti tudi brikete, ampak ocitno jo boli in zato poje premalo - tako sem tudi opazila, da nekaj ne stima. Katastrofa je namrec ratala v tednu dni ali max. dveh. Tudi prej sicer ni imela blescece belega nasmeha (starosti in bolezni primerno), ampak to zdaj je pa dizaster. Zdaj je dva dni na analgetikih in drugi dan (spet) na synuloxu - zal je v gobcu vse prevec bakterij, da bi slo brez in dohranjevanju. Zobarca je ze obvescena, dottore tudi, jutri se gremo pokazat, (najverjetneje) v torek bomo pa obdelovali ... Se zna zgodit, da bo moral kaksen zob ven, ampak to bo zobarca povedala, ko si bo ogledala stanje in ce bo ptrebno se naredila kaksen RTG posnetek.
Eh, ti stari dihurji ...
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
zobje
« Odgovor #26 : četrtek 06 november, 2008, 23:31:21 23:31 »

Srecno Tazzinjo :) Nas tud caka podoben scenario v bliskoj buducnosti.
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

R4

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 278
zobje
« Odgovor #27 : petek 07 november, 2008, 08:48:36 08:48 »

Taz pa res "najde" vse kar leze in gre.
DRŽIMo pesti za Taz!!!
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
zobje
« Odgovor #28 : petek 07 november, 2008, 21:47:01 21:47 »

Zobarca pravi, da stanje ni tako dizastricno kot se je zdelo meni. Ima sicer ful zobnega kamna - na zgornjih zadnjih zobh, ki se sami ne cistijo, pri mehki hrani pa se ta (oz. obloge) samo se nabirajo in ji zato grozno mrdi iz gobca, izgledajo pa dlesni cisto ok. Bolj detajlno bo sicer lahko povedala kako in kaj v torek, ko smo zmenjeni za "obdelavo". Ne pricakuje pa, da bi bilo pod kamnom kaj hujsega (v smislu kariesa). Bolj vprasljiv je eden od zgornjih caninusov (velik spicast zob), ki je odlomljen (ze dolgo ima odkrusen vrh), je pa zdaj zacel spreminjati barvo, kar pomeni, da je mozno, da je zob mrtev. In ena moznost je, da se spodaj kaj dogaja, kar se bo videlo na RTG v torek. Kar verjetno je, da bo moral ven.
m.
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
zobje
« Odgovor #29 : petek 07 november, 2008, 22:11:04 22:11 »

O boga skrbava Tazz, bos ji spravljala Tvorolino :D
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night
Strani: 1 [2] 3 4 ... 7   Gor