Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Dol

Avtor Tema: zobje  (Prebrano 4047 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
zobje
« Odgovor #30 : petek 07 november, 2008, 22:53:35 22:53 »

Sa to ze zdaj pocnem ...  LOL
Ne resno, en zob manj, ni nobena ovira pri hranjenju, macke npr. povsem brez tezav jedo tudi, ce so popolnoma brez zob (v primeru kaksne levkoze, recimo). Sicer pa pri hranjenju - glede na to, da ravno lovit in ubijat jim ni treba, podocniki nimajo neke strasne funkcije, vec dela opravijo zadnji zobje.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: zobje
« Odgovor #31 : torek 11 november, 2008, 19:00:39 19:00 »

Nic nismo naredili, razen dveh RTG posnetkov kjer ni videti nobenih drasticnih sprememb na kaninusu in ugotovili, da pod kamnom ni z ostalimi zobmi in dlesnimi nic narobe, tako da zadeva ni urgentna. Taz je imela namrec spet prenizko glukozo (+ prislo je se do nekih drugih sprememb - ne v zvezi s Taz). Ker ni nic nujnega moramo zdaj najprej videti ali je glukoza nizka zato, ker ne je (kar pomeni, da jo moram naslednjih nekaj dni hranit na 4 ure in merit glukozo) ali pa se je na pankreasu naredilo kaj novega ... Ce/ko bo stabilna, se bomo ukvarjali z zobi.
m.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #32 : ponedeljek 29 junij, 2009, 11:38:20 11:38 »

Danes sem po 1 mesečni pavzi Bibi zopet pregledala njene zobe in odkrila, da ima zgornja dva podočnjaka na koncu oba odkrušena :scared: :agh: Ni mi jasno kdaj bi se to lahko naredilo in kako :blik: :hm: ker rešetk od kletke ne grize oz. niti nima priložnosti, ker kletke že lep čas ne uporabljamo..
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #33 : ponedeljek 29 junij, 2009, 20:55:44 20:55 »

Ah, to ni nic takega, zaradi pozicije sta ta dva zoba namrec na udaru (dobesedno) pri vsakem skoku z visine, udarcu ob kaksno malo trso stvar in vecina dihurjev ima okrusene. Ce se barva zoba ne spreminja, ce ni eksponirana zobna pulpa, ce dihur normalno je, ... ni nobene panike in nikakrsna intervencija ni potrebna.
m.
Evidentirano

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #34 : ponedeljek 29 junij, 2009, 21:33:34 21:33 »

Saj sem predvidevala, da si ju je poškodovala med kakšnim bližnjim srečanjem s steno ali tlemi, ko jo vrže z ovinka :rolleyes: :supid: Drugače normalno je, bom pa spremljala če bosta slučajno spremenila barvo.
Evidentirano

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
« Odgovor #35 : torek 24 november, 2009, 15:16:39 15:16 »

Sem pred parimi dnevi videla, da ima Kami en zgornji zobek odvec ... v bistvu so zobje lepo v vrsti ... en je pa posebej nad temi zobmi ...pac v svoji vrsti ... saj ne vem kako bi opisala, pa saj verjetno veste kaj mislim. Pac, glede na to da je stara ze 4 mesece, verjetno nima vec mlecnih zobkov ane ... pa to ne bo izpadlo... Saj verjetno ni nic narobe to ane ... ali? Ker ovira mislim, da je ta zobek ne ...
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #36 : torek 24 november, 2009, 17:39:47 17:39 »

Izpadel ne bo, je odvec, ni pa nic narobe. Moj Neo ima tudi enega (v spodnji vrsti) odvec
Evidentirano

mirjana

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 105
« Odgovor #37 : ponedeljek 12 april, 2010, 10:22:28 10:22 »

Opazila sem ,da ima Taček na obeh kotnokih kamen oziroma zob je rjavo zelen ,kaj sedaj
Hvala in lep dan z našimi prijatelji
Evidentirano
mirjana

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #38 : ponedeljek 12 april, 2010, 12:06:15 12:06 »

Lahko ga peljes na ciscenje, ampak glede na vse pogovore s stomatologi, ni nujno potrebno. Sicer se pa kamen naredi bolj ali manj vsem dihurjem, ki so starejsi od leta dni in ki so vecinoma na briketirani hrani.
Evidentirano

mirjana

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #39 : ponedeljek 12 april, 2010, 12:11:53 12:11 »

Hvala res imata na izbiro  tf in orijen,a kljub temu dobita zjutraj in zvečer kuro- prsa, tako da je to na 1 teden 2 prsi brez kožice seveda. Bala sem se, da bi ga lahko bolelo ali bi imel kake druge težave, kar mi seveda ne bi bilo prav.
mirjana
« Zadnja sprememba: ponedeljek 12 april, 2010, 12:17:37 12:17 Jana »
Evidentirano
mirjana

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #40 : ponedeljek 12 april, 2010, 15:14:52 15:14 »

Zakaj pa prsi brez kozice in zakaj samo prsa? Gre namrec zato, da je to meso za dihurje (razen v primeru kaksne diete) prepusto. Ce so obzobna tkiva ok in normalne barve, ni nobene hude potrebe po ciscenju. Tezava je namrec v tem, da jih je za ciscenje zobnega kamna potrebno dati v splosno anestezijo (in da se tega NIKOLI ne dela "spotoma", pri kaksnem drugem posegu) in ker res ne gre za kaksno hudo tezavo, se tega prav pogosto ne prakticira, oz. se takrat, ko je indicirano.
Lahko sicer poskusis s ciscenjem zob, jaz zal s tem nikoli nisem imela prav veliko uspeha. nekaj bi zagotovo pripomoglo tudi samo dajanje kaksne encimske zobne paste (zivalske, seveda). Najboljse "cistilo" pa je surovo meso s hrustancem in kostmi.
Evidentirano

mirjana

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #41 : torek 13 april, 2010, 19:03:29 19:03 »

Toraj sem površno prebrala o prehrani,saj sem bila močno prepričana ,da kurja koža ni vredu
in da temno meso ni tako ok kot prsa .Napako bom popravila ,anestezije pa mu res ne bi dajala po nepotrebnem
lepotni izgled zob ni toliko pomemben kot samo zdravje,sem mislila ,da se bo pojavil karies
hvala
    mirjana
Evidentirano
mirjana

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #42 : ponedeljek 26 julij, 2010, 14:58:18 14:58 »

Mene pa zanima kako se obnesejo tiste zobne ščetke, ki se dajo na prst, vem da se uporabljajo tudi pri dojenčkih za masažo dlesni in čiščenje prvih zobk?

Me pa zanima, kako je lahko možno da podočnjak poči po dolžini, se vidi taka črta? Bi bilo to dobro, da bi Budo peljala slikat zobek? Sicer smo preverjali, če se kaj maje ali je kaj dlesen vneta kar koli, niti trohice kamna ali vnetja dlesni. Samo malo me je zaskrbelo, ker na isti način je naši muci potem bilo potrebno zobek odstranit, ker je odmrel, sicer pri njej je do tega prišlo zaradi udarca avtomobila. Pri Budi pa ni bilo nobenega padca ali česar koli.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #43 : ponedeljek 26 julij, 2010, 15:14:51 15:14 »

Naprstna scetka se ne obnese ... Vsaj meni se ni.

Ce te skrbi, pojdi slikat. Brez da se zob vidi, se ne da reci popolnoma nic - lahko je pocen, lahko je poskodovana sklenina in ima potem pac obarvano crto, lahko je ...
Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #44 : ponedeljek 26 julij, 2010, 15:26:15 15:26 »

Se mi je zdelo, lahko je kar koli. Kako pa je privas z naročanjem slikanja? Sicer ni spremembe, da bi ga kaj bolelo, no sej veš kako dihurčki nič ne pokažejo, dokler res ni hudo in ponavadi pozno.
Strani: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Gor