Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2]   Dol

Avtor Tema: Izguba dlake na repu  (Prebrano 1857 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

dihurčica

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 602
Odg: Izguba dlake na repu
« Odgovor #15 : sreda 26 september, 2012, 21:56:31 21:56 »

Naš Neo ima tudi gol repek. Nič kaj veliko se ne da narediti proti temu. Bo zrasla dlaka nazaj, jaz se nebi preveč ubadala s tem. :)
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #16 : sreda 26 september, 2012, 21:59:09 21:59 »

Brez panike :) Z menjavo kozuha se bo tudi rep pokocinil nazaj. Lahko ga s kaksno mehko krtacko in milom za problematicno kozo umijes vsake toliko casa. Ceprav ima rada vodo, kopanja zelo vrjetno ne bo marala :)
Evidentirano

Dteja

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 306
« Odgovor #17 : sreda 26 september, 2012, 22:23:07 22:23 »

:fiii:
hvala, sem pomirjena. Mala raketa mi je spet pospravila dva laka za nohte (trdno zaprta seveda) v svojo zakladnico in šla spat. Pridna je, že ve, da kadar sem ob 21h pr njeni kletki, je čas za spanje in kar sama gre not. <3 Dušica moja  :smitten:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #18 : sreda 26 september, 2012, 22:59:46 22:59 »

Glede na to, da je koza ze cisto crna/plava na dlako tudi zelo dolgo najbrz ne boste cakali.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #19 : petek 21 junij, 2013, 13:45:40 13:45 »

Kar odleglo mi je, zdaj ko sem našla tole temo  :car: Danes sem pri Wini opazila, da ji izpada dlaka po repku in jaz že paniko zganjam.. :embarassed: Vidim pa, da ni nič groznega  :rolleyes:
Evidentirano

kristina

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 9
« Odgovor #20 : ponedeljek 23 september, 2013, 15:09:54 15:09 »

zdravo.prosim za pomoc....spomladi, ko se je nasemu Maxu menjavala dlaka, sem videla, da mu na koncu repka ni zrasla tako lepa dlaka oz, da ima tam bolj redko ( ampak res samo konec repka). skozi poletje se je ta meja dvignila na cca. 4-5 cm. ni cisto gol ampak manj odlakan. z naso veterinarko sem se pogovarjala, kaj bi lahko bilo in tudi, ker veliko berem ta forum, sva nekako sumili na nadledvicno zlezo. dogovorili sva se za implantat, prej pa bi izmerili se, ce nima inzulinoma. no, potem sem brala tu na forumu, da tak repek ne pomeni nujno problema z zlezami, da je lahko tudi cist normalno pri menjavi dlake...Ani, nasi veterinarki (ki je mimogrede fenomenalna veterinarka   :girlpower:)sem potem rekla, kaj ce bi raje preverili, ce sploh rabimo implantat, preden mu ga damo.in je rekla, da se sicer da, so pa te preiskave strasno drage (110-130 eur). se bolj pa bi mi bilo grozno, ce bi ga po nepotrebnem mrcvarili...drugace je cist srecen dihur, igriv, je normalno, star je 3,5 let, kastriran in kmalu ga bo zdelalo zimsko spanje :nod: Maja, kaj ti mislis? ali pa ce ima kdo drug izkusnje s tem?
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #21 : ponedeljek 23 september, 2013, 15:52:48 15:52 »

Možno da ima rat tail ;)
Drugače pa imaš znake za inzulinum napisane na prvi strani teme ;)
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #22 : ponedeljek 23 september, 2013, 16:31:16 16:31 »

Ce dlake ne izgublja po hrbtu nad repom/po straneh, potem je to cisto navaden rat tail :) Lahko mu rep s kaksno mehko krtacko in dezinfekcijskim milom pokrtacis enkrat na dan, kaksen B vitamin ne bo skodil, lahko pa tudi cisto pri miru pustis.
Dlaka bo vrjetno zrasla nazaj z naslednjo menjavo dlake :) Ce rep ostane redko porascen ali gol skozi menjavo dlake in dalj, potem je mogoce razumno pogledati hormone.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #23 : ponedeljek 23 september, 2013, 20:59:09 20:59 »

Jaz predlagam, da se mu vzame kri in izmeri hormone.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

kristina

• golič
  • *
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 9
« Odgovor #24 : torek 24 september, 2013, 19:09:47 19:09 »

Tasha, Masa in Maja, najlepsa hvala za odgovore. bomo po vsej verjetnosti res dali hormone pogledat. pa je res tako drago tole gledanje hormonov :scared: sej pri teh srckih ne gledam na denar, sam tale je pa kr huda...no, v glavnem bomo zrihtal, se enkrat hvala in porocam, ko bomo vedeli kaj novega.
Evidentirano
Strani: 1 [2]   Gor