Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3   Dol

Avtor Tema: Posvajanje dihurja - kako, kaj pricakovati, kaj gre lahko narobe ...  (Prebrano 17825 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

invisible

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 22
Odg: Posvajanje dihurja - kako, kaj pricakovati, kaj gre lahko narobe ...
« Odgovor #15 : sobota 22 avgust, 2009, 20:43:53 20:43 »

Šlo se je za razliko v velikosti. Ker je Manja tako majhna, jo Nina ni upala spustiti zraven... Se pravi, če bi nekdo prišel s samčkom, ki bi bil enako velik kot Lixi, bi ga verjetno dali zraven? Tako nekako predvidevam. Pa še Lixi je tako smotano reagiral, da je ves čas hotel samo grizti, ne vem a je branil teritorij ali ga je bilo pa strah.
« Zadnja sprememba: sobota 22 avgust, 2009, 20:50:37 20:50 invisible »
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #16 : sobota 22 avgust, 2009, 20:44:57 20:44 »

Moja Loren je mala glista (700 g  :cheese:) in ima oba pod kontrolo (Felix 900 g, Fen 1700g). Še lepši primer je recimo moja kobila, islandska, dvakrat manjša od "navadnih" konjev, pa je čredo 8 "navadnih" konjev imela pod kontrolo.  :rolleyes:

Tukaj ne gre za fizično premoč, karakter odtehta  :batine: In če niso res zelo ekstremni primeri se na koncu vedno zmenijo, ne glede na spol, moč, barvo,.....
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #17 : sobota 22 avgust, 2009, 21:06:23 21:06 »

V vecini primerov je "problem" samo v lastnikih, ne v dihurjih. Ti se slej ko prej zmenijo. Ampak kot ze mnogokrat prej, opozarjam, da lahko na zacetku (in se nekaj casa) izgleda zelo grdo in posledicno si veliko ljudi potem takih dihurjev ne upa spuscati skupaj. Vem, sem da(ja)la to cez tudi sama in prvic sem bila s Tanjo non-stop na telefonu in po nekajkrat dnevno na mailih ...
Nemogoce je reci kako bo kdo odreagiral, bi pa rekla, glede na to, da Linux se ni kastriran, da je moznost, da bo slo s samicko lazje cez. Bi pa kastracija pri zdruzevanju vsekakor pomagala in jaz bi ga v tem primeru - iskanja novega doma, kar kastrirala (ce ima ze spuscene testise), ali naj pa to takoj/cimprej naredi novi lastnik.
Vsekakor pa, v vecini primerov, zdruzevanje dveh dihurjev, po moznosti takih, ki sta bila dlje casa sama ali dihurjev od katerih eden misli, da je njegovo poslanstvo to, da dela red na vsetu (ne glede na spol), nikoli ni romanticno ... Dalec od tega. In tudi nemogoce je reci, koliko casa bo trajalo, da se bosta dva dihurja ujela. Lahko gre hitro (nekaj piskanja in gaganja), lahko pa traja vec tednov, tudi mesecev ...
Tako da jaz sem pac mnenja, da ce se nekdo odloci za posvojitev se enag dihurja in zdruzevanje s svojim, ga pac posvoji in se potrudi, da ju spravi skupaj.
Predvsem pa sklepati kako se bo dihur vedel do drugega dihurja na podlagi tega, da je ugriznil cloveka, je ziva traparija. Ce bi se jaz ravnala po tem, zagotovo doma ne bi imela Taz Devil, ki je v prvih treh minutah, ko sem jo prinesla domov, mojemu bivsemu fantu skoraj odgriznila blazinico (to je bil res eden od hujsih ugrizov diurjev kar sem jih sploh kdaj videla in dozivela, tak pravi pitbulovski ...). Pa se je krasno in takoj ujela z vsemi. Se vedno se do (vecine) ljudi vede svojemu imenu primerno, do dihurjev je pa super. Med tem, ko je Tito ravno nasproten ... Do ljudi je super, crkljiv, pravi medvedek, vsakega novega dihurja bi pa najprej najraje ubil (ko jim pokaze kdo je sef, zivijo srecno in zadovoljno in spijo eden cez drugega ...)
Ce zelis, sem naslednjic, ko boste s kaksnim poskusali, lahko zraven in povem svoje mnenje.
m.
« Zadnja sprememba: sobota 22 avgust, 2009, 21:15:19 21:15 maja01 »
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #18 : sobota 22 avgust, 2009, 23:47:09 23:47 »

Med tem, ko je Tito ravno nasproten ... Do ljudi je super, crkljiv, pravi medvedek, vsakega novega dihurja bi pa najprej najraje ubil (ko jim pokaze kdo je sef, zivijo srecno in zadovoljno in spijo eden cez drugega ...)

Baltazar. :) borko-ljubomorko :)

strinjam se z vsem kaj je Maja napisala gor, namrec, jaz sem ena od teh lastniki ki ni imela poguma ko je bil cas da zdruzuje svoje dihurje ki se ne ujemajo in zdaj mam 4 zasebne klane ki jih spuscam locene. trenutno delamo na temu da se nekateri ujamejo. bova videla.

posebej se strinjam z delom v katerem poudarja da je smesno na podlagi reakcije na cloveka soditi kakva bi mogla biti na dihurja. ne mores znat tolk dolgo dok ih ne slozis skupaj.
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #19 : nedelja 23 avgust, 2009, 00:28:22 00:28 »

:) Jaz imam v tem že prakso  :)  Mala malica  :cheese: Ko boste dali toliko čez s tem uvajanjem drug na drugega kot jaz rečte 12 sem jih ze :)
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #20 : nedelja 23 avgust, 2009, 01:05:05 01:05 »

Nasprotno. Dostikrat je zelo dalec od male malice, se pa v vecini primerov da.

Takole lahko izgleda ... Pa nista ravno najgroznejsi primer kar sem jih imela. Zal so nam zacetne komplikacje s taco malo podaljsale vse skupaj, sem zelela, preden sem ju zares zacela dajati skupaj, da se tamalemu rana cisto poceli.

Nina, temo bom ob priliki razdelila ...
m.
« Zadnja sprememba: nedelja 23 avgust, 2009, 01:19:11 01:19 maja01 »
Evidentirano

§Jessy§

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.514
« Odgovor #21 : nedelja 23 avgust, 2009, 08:38:14 08:38 »

Mi smo tudi ob prvem snidenju bili vsi po vrsti čisto ˝presrani˝. Bobek je takrat bil za 2 (pa še malo zraven) Bibiki! K sreči sta se :ferret: full hitro ujela in že prvo noč, ko je Bobek prispel k nam, spala skupaj. Smo imeli res srečo-ni bilo nobenih ran ali vonjav.
Drugače pa jaz od začetka Bobka sploh nisem prijemala brez paste, ker nisem niti slučajno pričakovala, da me bo kar tako naenkrat sprejel, tudi če sem videla, da se do Maše in Matije (prejšnjih lastnikov) full lepo obnaša.

Tako da si magari nabavite gumijaste debele rokavice (da ju boste lahko ločili-tako smo mi naredili) in poskusite!

LP
Evidentirano

invisible

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 22
« Odgovor #22 : nedelja 23 avgust, 2009, 09:44:24 09:44 »

Manja, Marko in Nina se niso odločili za posvojitev, tako da ne bomo nič več poskušali.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #23 : nedelja 23 avgust, 2009, 14:08:38 14:08 »

Nisem mislila z njimi, s komer koli, kdor ga bo pac prisel gledat. Ce boste zeleli, jasno.

Kar se tice posvajanja, ce komurkoli od vpletenih karkoli "ne potegne", oz. se ne pocuti cisto ok, je bolje, da gre zival drugam. Velja tako za tistega, ki oddaja, kot za tistega, ki posvaja. Ker ni fajn ne imeti doma zivali, s katero ti iz takega ali drugacnega razloga ni udobno (zal je pac tako, da jo v tem primeru, cetudi podzavestno, obicajno postavljas na drugo mesto), oz. moras biti pac malo poseben, da se tega lotis in vzeti kaksno stvar v zakup ... Se manj pa je fajn dati zival nekomu, za katerega nisi preprican, da je pravi. Se pravemu je vcasih tezko in verjemite, da si se nekaj casa "presran", ce je vse ok, ce se bodo ujeli kot je treba ...

Ni tale tema nikakrsno krcanje, karanje in kazanje s prstom na kogar koli, samo pac ena od debat, ki bo, upam da, za koga koristna.

Lp, m.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #24 : nedelja 23 avgust, 2009, 21:39:54 21:39 »

Moram samo toliko pripomnit- na moje izkusnje- da kastracija definitivno pomaga!! Je bil Sashko pred kastracijo strasno agresiven! Je Nike in Willyja- predvsem njega, stalno napadal.... Zdaj, ko je bil pa na pocitnicah, je bila pa cisto druga zgodba!  :yes: :cheese:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Manjica

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 156
« Odgovor #25 : nedelja 23 avgust, 2009, 23:24:19 23:24 »

:happy64: :jay: :jupi:!!
Lixi dobil novi domek s polno dihurčki.
Veseli :yes:.
Mi smo se raje odločili drugače, sploh po mojem prvem kontaktu z Lixijem, ko me je v naročju ugriznil do krvi in ni hotel spustiti mojega prsta, da mu je moral potem Ninin fant gobec razpreti :supid: . Manja pa ni kazala ne vem kakšnega zanimanja za so :ferret: in malo za tem novi ugriz brez pravega razloga, Manja še vedno brez zanimanja(mogoče bila tak  :sleep: zaradi prve tako dolge vožnje :think:), bomo sedaj iskali enega že malo bolj socializiranega  :ferret: ali pa  :baby: :ferret:,ki bi ga navadili na nas od začetka in od malega navadili na ne grizenje, o tem so že bili pogovori na poti domov, tako da iskanje novega  :ferret: bandita ostane :happy64: :jupi: :hyper:, no me pa vesli da je Lixi dobil novo  :ferret: družinico.
LP
   M
Evidentirano

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #26 : ponedeljek 24 avgust, 2009, 20:53:43 20:53 »

Jaz bi mogoce vseeno poiskala kakega dihurcka, ki bi bil blizje starosti dihurcice. Sama imam dva dihurcka, ki sta 3,5 leta narazen pa se to kar fajn pozna. Mlajsa bi se se kar naprej igrala, ko ima starejsi ze dovolj in odhlaca spat. tako, da se potem se jaz fajn naigram z mlajso- da se utrujenost nekako poravna. 
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #27 : petek 15 oktober, 2010, 09:48:28 09:48 »

Morda bi bilo bolje tole temo preimenovati v "Združevanje dihurjev", saj lahko nove obiskovalce naslov zmede. Pod tem naslovom pa vsekakor odpreti novo temo, v kateri se nekako na splošno pogovarjamo o morebitnih težavah, s katerimi bi se lahko srečali novi lastniki dihurjev.  :read:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #28 : nedelja 27 oktober, 2013, 14:03:09 14:03 »

Citat
Rizla je nazaj in isce dom. Z njo ni nic narobe.

?? Kako pa to tako hitro?
« Zadnja sprememba: nedelja 27 oktober, 2013, 23:19:25 23:19 maja01 »
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #29 : nedelja 27 oktober, 2013, 14:22:53 14:22 »

Ker sem jaz naredila za en k**c predposvojitveni pogovor ...

Z Lumpom se nista razumela.
Evidentirano
Strani: 1 [2] 3   Gor