Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3]   Dol

Avtor Tema: Posvajanje dihurja - kako, kaj pricakovati, kaj gre lahko narobe ...  (Prebrano 17886 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

tashy198

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 20
Odg: Posvajanje dihurja - kako, kaj pricakovati, kaj gre lahko narobe ...
« Odgovor #30 : nedelja 27 oktober, 2013, 15:55:16 15:55 »

Tako Rizla je ful luskana  :ferret: scartana, igriva, pridna bolj nebi mogla biti... ampak z Lumpom se pa nazalost nista razumela in se je pretepanje samo stopnjevalo in to ne lepo. Zato sva  smo se zaradi varnosti OBEH odlocili da ju raje ne poskusamo vec dajati skup. Mi je res zal, da se ni izslo. Bo pa definitivno bodoci lastnik presrecen z njo!
Evidentirano

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #31 : nedelja 27 oktober, 2013, 16:22:03 16:22 »

Saj sta bila le en teden skupaj. Verjetno je to malce premalo, da bi lahko rekli ali se razumeta ali ne... :hm:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #32 : nedelja 27 oktober, 2013, 16:42:13 16:42 »

Ja, je.
Ampak, ce novi lastniki niso pripravljeni dati cez kaksnega pretepa in cviljenja, potem je to pac najboljsa odlocitev. Jaz lahko samo recem, da mi je prekleto zal, da sem predvidevala, da je nekomu, ki je dihurje ze zdruzeval, to jasno. Tako da od zdaj naprej bo res vsak interesent za katero koli naso zival delezen enake pbravnave, ne glede na to, ali je ze lastnik zivali ali ne. Pac, moja krvida ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

petra55

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 452
« Odgovor #33 : nedelja 27 oktober, 2013, 16:49:41 16:49 »

Jaz bom pa raje tiho, ker sem tudi sama Z******a naše spoznavanje... :(

Držim pesti za Rizlico, da bo čimprej našla topel in ljubeč dom.
Evidentirano

tashy198

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #34 : nedelja 27 oktober, 2013, 17:33:23 17:33 »

Ok kokr js vem smo ze takoj rekli da bo z nami ostala ce se bostaz Lumpom razumela! In glede na izkusnje, ki jih imava sta se z Bebo razumela od prve minute! Ja sta se stepla cvilila ampak nikoli ni blo tako hudo kot tokrat. Saj bi poskusala se naprej ob kaksnem pametnem nasvetu. Pa je bil edini da je brez veze in da naj jo cimprej pripeljeva nazaj! Sicer pa nima veze vec sploh. Ce sva tako narobe ravnala naj se pove koliko skode sva s tem povzrocila!!
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #35 : nedelja 27 oktober, 2013, 17:42:59 17:42 »

Citat
Pac, moja krvida ...

Glede na pristop/odnos do enega in drugega dihurja (ne, da vama dihurka ni bila vsec, ampak, da sta prevec zascitniska do Lumpija in da sta dihurja smatrala kot Lumpi=nas dihur in Rizla=drug dihur) in glede na tole:

Citat
Tomaž se je včeraj po tem pretepu odloču, da nebo ogrožal Lumpijevega zdravja žal.

Nisem imela nobenega pametnega nasveta, razen tega, da jo cimprej pripeljita nazaj. Ne vidim nikakrsnega smisla, da se vztraja pri necem, ce je odlocitev ze padla.
Vem za naslednjic, da res vsakega, ne glede na predhodnje izkusnje, enako temeljito izprasam in da "preigramo" vse moznosti.
Evidentirano

tashy198

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #36 : nedelja 27 oktober, 2013, 18:16:18 18:16 »

Ok vidm da sva midva tagrda zdej! In pa samo nekaj se napisem valda da gledava najprej na Lumpa pa sej je ga imava skoraj 2 leti.  Pa vsak, ki mu njegova zival kaj pomeni bo to razumel!!
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #37 : nedelja 27 oktober, 2013, 23:17:41 23:17 »

Citat
Ker sem jaz naredila za en k**c predposvojitveni pogovor ...
Citat
Pac, moja krvida ...

Jaz ti drugace kot tako, ne znam povedat kdo je kriv.
Nisem naredila tistega kar bi morala in je zato do tega sploh prislo. Ce bi bil posvojitveni razgovor tak kot naj bi bil, se o Rizli sploh ne bi pogovarjali, morda bi vama predlagala Maluja. Ampak, ker sem predvidevala, da so vama, glede na to, da sta se "vpicila" v Rizlo in glede na to, da sta rekla, da se tudi z Bebo najprej nista razumela, stvari jasne, smo se o njej sploh pogovarjali.
Glede na to kako zascitniski odnos imata do Lumpija, je bila to pac napaka.

Stojim za tem, da bi se ju dalo brez vecjih tezav zdruzit, ampak, ce je vajin pristop k stvari tak kakrsen je in ce se je Tomaz po enem pretepu itak odlocil kaj in kako (oz. sta se verjetno oba) ... pac ne vidim nikakrsnega smisla v vztrajanju. In zato sem mnenja, da je bilo najbolje, da jo cimprej pripeljeta nazaj.

Zdaj, ce lahko to razumes brez uzaljenosti - fajn, ce ne zmores, pac bodi uzaljena. Jaz sem pac jezna (predvsem sama nase), ker sem "padla" na to, da sta se tako zelo zagrela vanjo.

Situacija ni nic groznejsa, verjetno se celo manj dramaticna, kot je bila pri Lei in Igiju, ko se je Portoriko ravno tako "vpicil" v Leio (ki je bila se bistveno bolj sitna in histericna kot je Rizla + grizla je), ampak je bil pripravljen za to, da dihurja zdaj srecno zivita eden z drugim, tudi nekaj narediti in vztrajati.

Zal zdruzevaje dihurjev ni vedno gladko in jaz sem (po neumnosti) sklepala, da je nekomu, ki si zeli tocno dolocenega dihurja, to jasno.
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #38 : ponedeljek 28 oktober, 2013, 07:43:21 07:43 »

Po enem tednu so obupali? Jaz sem pretepanj, dretje in cviljenje poslušala 1 leto, je blo treba rane razkuževat in tako naprej... ravno pet minut nazaj je Leky nadrla Mufa :D tako pač je ;) nebo vse takoj srčkano in mi se mamo radi ;)
najbolj pa trpi potem žival, ki se seli sem ter tja ;)
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #39 : nedelja 08 marec, 2015, 20:55:06 20:55 »

Na posnetku je prikazano združevanja dveh skupinic dihurjev (4 + 2). Namenjen je temu, da nekdo, ki tega še ni počel, vidi kaj je še dopustno in normalno in pri čemu se ne posreduje.
Prvih 10 minut je bilo bolj pestrih, pa kljub temu nismo posredovali. No ... razen, če odpiranje oken in zračenje prostora šteje kot posredovanje :D

Hitra obnova: enega nič ne zanima in ga prišleka ne ganeta, ena bejba se je takoj skrila v hobotnico, druga je bila med aktivnimi pretepači v prvih 20 sekundah, trije (samci) so pa aktivno udeleženi.
V resnici ni tako grozno kot se sliši. Sobo so pošteno zasmradili sobo, tudi drekce sva pridno brisali, ni pa noben od dihurjev zares pogrižen - izkupiček je bil dve manjši praski in en izpuljen šop dlake.

Plan za naprej: vsak dan po dve do tri ure združevanja. Ker so sicer nameščeni v dveh skupinicah, je prva skupina (4) spuščena pol ure pred združevanjem, da se malo "zleta", druga pa pol ure potem - da se malo umirita (2). Večerni izhod bo zaenkrat ločen, predvsem zaradi sosedov :P
Zruževanje lahko izgleda tudi manj strašno, a če se zgodi, da se spoznavanje začne tako in ne pustiš, da se "zmenijo", lahko pozabiš, da bodo kadarkoli srečno sobivali en z drugim.

Morda še to ... glede na to, da se je združevala precej velika skupina dihurjev, je bil potreben tudi malo večji prostor. Vse skupaj se je dogajalo v velikem dnevnem prostoru, hodniku in kuhinji (kjer sta obe skupinici tudi do sedaj bili spuščeni - to pomeni, da ni nevtralnega teritorija) v katerem je na voljo dovolj skrivališč (cevi, 2 transporterja, kavc z blazinami in dekami (ne prevec dobra ideja :P), hobotnica in še nekaj drugih posteljic.

https://www.youtube.com/watch?v=B8hnhx3HGuU&feature=youtu.be
« Zadnja sprememba: ponedeljek 09 marec, 2015, 10:17:49 10:17 maja01 »
Evidentirano
Strani: 1 2 [3]   Gor