Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 4   Dol

Avtor Tema: Šampon in parfum za dihurja  (Prebrano 2240 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
Šampon in parfum za dihurja
« : petek 23 oktober, 2009, 10:20:22 10:20 »

Na spletni strani Mr.Peta pod spletno prodajo sem videla, da prodajajo šampon in parfum za dihurje.

Itak sem isti trenutek dobila predsodek o tem - koliko je to sploh dobro za dihurje, prilagam pa linke, če bo morda kdo kaj več vedel o tem in če bo znal po sestavinah kdo povedat,  :read: koliko je to vredu.

Šampon: http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=17018
Parfum: http://trgovina.mrpet.si/article.asp?ArticleID=17019

LP
Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)

Buco

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 192
Re: Šampon in parfum za dihurja
« Odgovor #1 : petek 23 oktober, 2009, 10:22:43 10:22 »

Jaz sem Devina enkrat skopal s šamponom za mlade muce, pomojem je za enkrat ali dvakrat letno šampon ok... Drugače se pa živali itak same umivajo, vonja pa šampon ne prekrije niti za en dan :D

Sanja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 375
« Odgovor #2 : petek 23 oktober, 2009, 10:27:16 10:27 »

No tako tudi sama razmišljam,

šampona ne rabim (če je sila imam suhi šampon) pa tudi vonj ni tak vsiljiv ali napačen da bi ga rabila "prekrivat", mi je pa zanimivo, zgleda so dihurčki postali dobra tržna poteza in bodo zanje prodajali vse, ker se pač spalača in ker ni za dobiti.
Da o parfumu ne govorim, hm?

... ampak me zanima kaj pravijo strokovnjaki/nje ki znaj razbrat sestavine.

P.s.: devin :-) hihihi car
Evidentirano
Vztrajen je treba bit bolj kot dihur, pa rata :-)

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.190
« Odgovor #3 : petek 23 oktober, 2009, 10:42:20 10:42 »

No tako tudi sama razmišljam,

šampona ne rabim (če je sila imam suhi šampon) pa tudi vonj ni tak vsiljiv ali napačen da bi ga rabila "prekrivat", mi je pa zanimivo, zgleda so dihurčki postali dobra tržna poteza in bodo zanje prodajali vse, ker se pač spalača in ker ni za dobiti.
Da o parfumu ne govorim, hm?

... ampak me zanima kaj pravijo strokovnjaki/nje ki znaj razbrat sestavine.

P.s.: devin :-) hihihi car

Jaz uporabljam tole. Potem mi pa dišijo po 2 tedna.
Šampon ma vanilija vonj, parfum pa tudi.
Pa nič jim ne škodi ali pa kej.

Parfum pa ni tak parfum ki je za ljudi. Je bolj voden, kot kakšna dišeča vodica.

Jaz uporabljam pa ni slabo.  :D
Evidentirano
Maja & Nejc   we love ferrets <3

ursika_ursi

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.110
    • Photobucket
« Odgovor #4 : petek 23 oktober, 2009, 11:39:22 11:39 »

Jaz uporabljam točno tale šampon iz Mr. Peta- lepo diši po vaniliji :cheese: Pa Biba se tudi ne pritožuje ::) Dobi zelo puhast kožušček po tem šamponu :buw:
Glede parfuma pa se nisem odločila, se mi zdi, da ga ne rabi- itak lepo diši po šamponu in ker redno menjam njeno posteljnino, po mehčalcu :angel: :D
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #5 : petek 23 oktober, 2009, 11:47:40 11:47 »

Jaz osebno sem mnenja, da se je takim pripravkom najbolje izogibati. Šampon sicer pride prav, vendar ne več kot nekajkrat na leto. Izbrati moramo čimbolj kvaliteten šampon. Ni nujno, da je to šampon izdelan posebej za dihurje, ampak je lahko tudi kateri izmed najkvalitetnejših šamponov za mačke (nikakor ne uporabljamo kakšnega poceni šampona iz supermarketa). Po omenjenem "parfumu" jaz nikakor ne bi posegla, ker dihurju lahko le škoduje. To, da dihur po njem lepo diši, ne naredi ničesar koristnega njegovi dlaki in koži. Poleg vsega dihur to še zaužije med lizanjem kožuha.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : petek 23 oktober, 2009, 12:35:53 12:35 »

Uporabljam to že 3 mesece in njim nič ne škoduje. Nimate vedno vi prav  :)
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : petek 23 oktober, 2009, 12:56:36 12:56 »

Uporabljam to že 3 mesece in njim nič ne škoduje. Nimate vedno vi prav  :)

Saj nisem rekla, da imam prav. To je pač moje mnenje.  :) Odločitev pa je stvar posameznika.
Negativni učinki pa se sigurno ne pokažejo takoj, ampak šele čez nekaj časa. Vsekakor je pred uporabo dobro preveriti sestavine in se pozanimati kakšen učinek ima posamezna sestavina na organizem.  :study:
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #8 : petek 23 oktober, 2009, 14:31:10 14:31 »

necesa pa ne razumem. Zakaj naj bi dihur disal po necem drugem kot po dihurju? Ce rabis nekaj, kar disi, si lahko kupis kletko in not obesis wunderbaum in je  ;)
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : petek 23 oktober, 2009, 14:39:33 14:39 »

necesa pa ne razumem. Zakaj naj bi dihur disal po necem drugem kot po dihurju?

Zato, da bi bolj ugajal človeku. Saj je pri vseh stvareh tako...  :rolleyes:
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #10 : petek 23 oktober, 2009, 14:46:27 14:46 »

Ja, saj vem. Ampak vseeno. Zival je zival. In ima svoj vonj. Saj je lustno jih vsakih nekaj mesecev skopat, da potem disijo kot tropsko sadje pol ure in so vsi puhasti in jezni, ampak vseeno, delati to zato, da dihur lepo disi in je bolj cloveku prijeten, je pa oslarija. To je more mnenje.
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #11 : petek 23 oktober, 2009, 14:48:08 14:48 »

sestavine za šampon  :D

voda,natrijev laurethsulfat,cocamidopropyl betain,natrijev klorid, cocamide DEA, glicarin, polisorbat 20, parfum, leureth 2, prpylene glikol, citronska kislina,salvia officinalis,  ekstrakt, 5-bromo-5-nitro-13-dioksan, fenoksietanol, metilparaben, propilparaben, isobutylparaben, ethyparaben, butilparaben, CI

sestavina za parfum  :)

voda,parfum,etilheksil metoksicinamat, butil methoxydibenzovlmethane, PPG-26.Buteth-26, etilheksil salicilat, PEG-40 hidrogenirano ricinusovo olje,CI 15985
Evidentirano

Majci_1

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : petek 23 oktober, 2009, 14:49:05 14:49 »

Jaz to uporabim samo 1x na mesec  :cheese: Še to včasih ne  :)
Evidentirano

c4ndle.light

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.407
« Odgovor #13 : petek 23 oktober, 2009, 16:01:04 16:01 »

Jaz mojo skopam samo kadar skoplje kakšen rov in se potem valja po njem in je cela blatna :cheese: Drugače pa sem tudi jaz mnenja da kopanje nima nobenega smisla in me njihov( :ferret:) naravni vonj prav nič ne moti. Sem pa slišala, da če dihurja kopaš preveč, lahko začne izločati neko snov, zaradi katere še bolj smrdi-nek obrambni mehanizem pač(najbrž posledica tega, da si hoče povrniti svoj naravni vonj)..nisem pa prepričana, če to vse res drži.

Sploh je pa tako, da je dihur divja žival, ki smo jo "vzeli naravi" in sem mnenja, da se je treba čimbolj truditi, da njegovo bivanje približamo tistemu v naravi in vanj čim manj posegamo s stvarmi, ki so nepotrebne.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #14 : petek 23 oktober, 2009, 16:55:03 16:55 »

Vsekakor s prepogostim kopanjem in uporabo preagresivnih samponov speres s koze izlocke koznih zlez, posledica cesar je, da zleze le se bolj intenzivno producirajo izlocke, kar se odraza v mocnejsem vonju. Preagresivni samponi (se ne nanasa na omenjeni produkt, ker ga ne poznam) pa poleg tega se izsusijo ali drazijo kozo.

Parfum za dihurja pa ... no coment. Glede na to, da je vonj dihurjev najbolj razvit cut, si (ce malo bolj pomislite) verjetno lahko predstvaljate kako mu je ob tem ... Po mojem skromnem mnenju je kopanje nekajkrat letno, oz. po potrebi, kvalitetna prehrana in redno menajanje posteljnine pri kastriranem dihurju povsem dovolj, da je vonj tako malo zaznaven, da ni motec. Kdor ima pa doma nekastrirano zival in ga moti vonj pa naj jo kastrira.
m.

P.s. Beli dihur ni divja zival, nikoli ni bila in vsekakor ni bila vzeta naravi.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.
Strani: [1] 2 3 4   Gor