Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3 4   Dol

Avtor Tema: Kaj vse dihurji pojedo...  (Prebrano 3413 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 642
Re: Kaj vse dihurji pojedo...
« Odgovor #15 : ponedeljek 26 oktober, 2009, 22:43:32 22:43 »

No, smo ugotovili, da tudi S.plan ne gre v promet - kar se tiče  :ferret: (ampak pri 3h mačkonih ni straha, da bo kaj ostalo  ::) ).

Ne vem, če sem se prav izrazila, da ne mara briketov... ampak ni najbolj navdušena... saj jih je (poje zelo malo, posodico ima vedno polno in tudi briketi so sveži, npr. zvečer in dopoldne jih menjam), ampak verjetno zato, ker je lačna in ji gre verjetno tudi bolj v rit sladkor (ne vem, sklepam)...

Naša hrana je pa bila: Ferret complete - že napisano, da ni najbolj kvalitetna, zato sem hotela preizkusit nekaj drugega, pa žal drugega kot Vitakraft-ove nisem dobila, potem pa sem kupila Ferret PRO... prve hrane nimam več, Vitakraftove mi je pa ostalo za kako pest in ko sem naredila kupčke s to in Ferret PRO, je zbirala Vitak., ko pa sem dodala Whiskas, je zbirala W.  :think:
Dobila je pa že tudi meso, purana ali piščanca, ne vem čist točno, prsi, pečene (brez soli, olja) in tudi surove... pa se je tudi bolj afnala okrog tega...  :wall:
Imamo pa tudi pasto, Beapharovo, pojedel pa jo bo pes, ker jo nobena druga žival noče, še bojijo se je  :P (P.S.  :) tiste druge nimajo nikjer, kjer jaz iščem).

Prejle sem jo stehtala - 695g, stara pa je skoraj 5 mesecev... ko sem jo dobila (začetek septembra) je imela okrog 520g... meni se zdi to za mlado žival (pre)malo - to sklepam glede na to, da smo imeli doma že ogromno mladičkov, največ muck itd. in v do 6,7 mes. je vse ful opazno rastlo... Bučka se mi zdi pa že skozi drobčkena... pa rebrce se ji čutijo in okrog riti tudi malo  :_(

Obnaša se pa čisto enako že ves čas... je hiperaktivna, ful divja, pokrade vse "zokne", mamico tudi še vedno "kolje"  :jupi:  :hyper: in tako dalje... vem da je vesela  :ferret: in jo mamo ful lepo, ampak js bi rada da se malo poredi in zraste... ker ko gledam slikce od ostalih, so vsi take bunkice  :happy64: Bučka pa je taka pretrgana  :baby: glista  :mez:

Zaj sem se pa razpisala, a?  ;)
Evidentirano

natsirocks

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 104
« Odgovor #16 : ponedeljek 26 oktober, 2009, 23:36:31 23:36 »

Ja hrano bi bilo sigurno pametno zamenjati s kakšno bolj kvalitetno.
Recimo že pri nas je bila strašanska razlika, ko smo Almo nature zamenjali z Orijen. Samo jo je kot nor, dosti raje kot prejšnjo hrano, kar naenkrat se je začel hitreje in bolj opaženo rediti, kakec je pa iz dneva v dan bolj podoben tistim prejšnjim.
Tako da hitro zamenjat hrano, whiskas ni dober za nobeno žival, za dihurčke, ki so tako zelo občutljivi, pa sploh ne. In ja, moraš biti vztrajna, tudi meni Samo kar naprej leze v posodo, ko pijem mleko, mi krade ogrizke od jabolk, ampak mu to vedno vzamem in konec. Je samo briketke in včasih dobi tudi piščančje meso, ostalo pa pač ni zanj in pika. :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #17 : ponedeljek 26 oktober, 2009, 23:56:44 23:56 »

Hrano vsekakor zamenjaj s kaksno kvalitetnejso. Boljsi izkoristek se pozna na vsem, tako na kvaliteti dlake, kot tudi na rasti in "popolnjenosti" dihurja. Ne da bi jo videla samo na podlagi teze in starosti zelo tezko sodim o tem ali je prelahka, ali je teza prava, saj je razpon velikosti (in posledicno primerne teze) precej velik.

Res je, da se hran, ki so boljse kvalitete ne dobi ravno povsod, ce pa poves od kod si, te lahko malo bolj natancno usmerimo (ce ti nakupovanje v spletnih trgovinah ne disi) - enako velja za pasto.

Mimogrede, ni ti potrebno pretiravati in briketov dnevno menjavati, razen, ce so razmoceni ali kako drugace "kontaminirani". Nekoliko vec pazljivosti je potrebno v poletnih mesecih. Jasno, to seveda velja, ce je kolicna briketov taka, da jo poje v nekem zgednem casu (npr. dva, tri dni). Ko posodo sprazni (oz. notri ostanejo drobtinice), jo pa dobro operi in nasuj sveze. To mora povsem zadostovati. Nasprotno pa mora biti voda menjana vsaj enkrat dnevno (ce je posoda velika), raje veckrat.

Lp, m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #18 : torek 27 oktober, 2009, 09:17:56 09:17 »

Bom naročila Orijen... je pa res, da v trgovinah nimajo neke različne hrane za dihurje... prav žalostno, da v Mr.Pet-u v BTC-ju niso imeli drugega kot Ferret PRO (jaz pa sem prišla ful navdušena, ker sem mislila, kakšno izbiro vsega bom imela  :huh: ), da o ZOOTIC-u ne govorim (tu so pa imeli samo neko čudno hrano, sem jo tudi kupila, se zaj spomnem).

Takšno zalogo hrane, kot jo imam zaj jaz doma  :supid:... prodajala bi jo lahko hehe  LOL
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #19 : torek 27 oktober, 2009, 10:36:11 10:36 »

Ne, da je nimajo v trgovinah - ni izbire hrane za dihurje. Edina uporabna hrana za dihurje, ki se jo pri nas dobi, je Totally Ferret (Aler - hala A)
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #20 : nedelja 13 december, 2009, 14:56:51 14:56 »

Ne bom odpirala nove teme, bom kar tu nadaljevala...
Ali obstaja kakšna varjanta da poredim tole našo  :ferret: ? In mimogrede, Orijena sploh ne mara... bi jo pa rada malo poredila zato, ker se mi zdi da jo je sama kost in koža... meni je zelo presuha, vse kosti ji čutim ko jo primem in mam včasih tudi občutek da ne mara da jo božam ravno zaradi tega (kot da bi jo bolelo ko jo čez kosti)... sploh ne vem kaj je narobe... ma pa hrano in vodo ves čas... taka tečka je za jest  :grrr:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #21 : nedelja 13 december, 2009, 15:26:14 15:26 »

Kaj pa dobiva za jest?
m.
Evidentirano

Petya

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #22 : nedelja 13 december, 2009, 15:49:58 15:49 »

Ferret pro in Orijen, sedaj mamo tudi Vitakraftovo hrano za dihurčke, ki pa glede na sestavine ni najbolj kvalitetna (pa mislim da sem vam že dala enkrat to hrano v "analizo"  :) ) ampak ona zbira to hrano iz mešanice. Meseka ne mara, ne pečenega ne surovega. Ji pa med briketke dam male "kapljice" paste (ki jo zaj obožuje), ker sem jo hotla na finto, ampak ona briketke pusti  :blik:. Kupili smo ji tudi že razne konzervice, brez uspeha. Zaj mi ostanejo še župce. Bi pa ona jedla sladkor, ampak ji ne pustim, edino kar dobi sladkega je čaj (ne da ji ga devam, si ga sama postreže iz skodelice ko si ga pripravim). No pa za predstavo - pest briketkov ima za 3 dni (približno).
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #23 : nedelja 13 december, 2009, 16:15:32 16:15 »

Citat: Petya link=topic=833.msg20891#msg20891 date=126071579javascript:void(0);8
No pa za predstavo - pest briketkov ima za 3 dni (približno).

Razen, če samičke (tako mlade) jedo občutno manj, se meni to zdi *zelo* premalo :think:. Naš Šiškebab vsake 3 ure melje kot zmešan.. Pest briketov za pol dneva - 1 dan. Nom nom nom.   :yam:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #24 : nedelja 13 december, 2009, 16:29:29 16:29 »

Ce jo izbira, jo daj ven ... Dokler bo lahko izbirala in je izbircna, bo seveda izbrala ven samo tisto kar ji je bolj vsec. Bi se enkrat ta teden oglasila, pa bova pogledali tudi kako je s hrano, samo ti se ne morem obljubit kdaj, ker imam malo zabasan urnik, ce ne prej, naslednjo soboto?
Z a/d jem si ze poiskusila (po njem bo sicer najbrz imela mehkejsi iztrebek, je pa energijsko bogat in ko ga enkrat poiskusijo, ga vecina obozuje)? Sicer pa lahko poiskusis z juhicami - morda za zacetek samo razmoci brikete in dodaj kaksno jajce, zlico olja in malo paste. Ce ne bo jedla sama, ji ponudi s prsta, ali iz brizge. Na zacetku jih je potrebno malo prisilit in posilit, ko se uvaja kaksno novotarijo v prehrani, saj je zaradi ustvarjenih preferenc ne smatrajo kot hrano ... prej kot strup  :P :rolleyes:
Evidentirano

Živalca

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 130
« Odgovor #25 : sobota 02 januar, 2010, 20:04:23 20:04 »

Mene pa zanima kako je z krekerji ker jih moja  :ferret: včasih ukrade iz omare in si privošči kakšnega.  :drool: Jaz mislim, da nebi smelo bit kaj narobe, ker navsedanje je to samo pšenica in sol, edino strah me je, da se nebi polj napihnili ko bi se napila vode? Prosim za nasvet. Hvala.
Evidentirano
:jupi:

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #26 : sobota 02 januar, 2010, 20:14:41 20:14 »

klik - popravljena povezava.
« Zadnja sprememba: sobota 02 januar, 2010, 20:32:34 20:32 maja01 »
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #27 : sobota 02 januar, 2010, 20:22:44 20:22 »

Am Maja01, mislim da si pozabila vstavit povezavo....  :huh: :think:
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Živalca

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 130
« Odgovor #28 : nedelja 03 januar, 2010, 19:37:01 19:37 »

torej če prav razumem, če ji dam tu pa tam kakšen kos krekera, ne bo nič narobe?
Evidentirano
:jupi:

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #29 : nedelja 03 januar, 2010, 20:19:17 20:19 »

Tu in tam pomeni max. 1x tedensko (rajsi manjkrta) kolicina velika za en noht, ce ravno moras. Ce pa izbres kaksne druge priboljske, na bazi mesa, pa se toliko bolje.
Evidentirano
Strani: 1 [2] 3 4   Gor