Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Ciscenje zob  (Prebrano 844 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
Ciscenje zob
« : četrtek 29 oktober, 2009, 22:21:15 22:21 »

Ker se tega opravila lotevam ze kar en lep cas, me zanima, kaj ostali uporabljate za to?
Z zobnimi krtackami za otroke imam slabe izkusnje, ker so pac prevelike za mali dihurski gobcek. Zobne krtacke za zivali - tiste gumijaste, ki se jih na prst natakne - so popolnoma neuporabne in precej nevarne za prste. Krtacke za pse in macke, tiste ki so deljene na dva dela so tudi prevelike.
Kaj sploh se lahko uporabim?  :think:

Razmisljala sem o tisti mali okrogli zobni krtaci - izgleda kot obicajna zobra krtacka, samo da so dlacice razporejene v zelo majhen krog...  :think:
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Ciscenje zob
« Odgovor #1 : četrtek 29 oktober, 2009, 22:56:17 22:56 »

Jaz sem obupala nad tem, tako da v ta namen "uporabljam" samo surovo meso in kosti ...
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : četrtek 29 oktober, 2009, 23:48:21 23:48 »

Pri mojih dveh ni dovolj nazalost :/ Lisel se kamen nabira na zobkih.
Kosti pa tudi ignorirata. Vceraj sem narocila tester za BARF, tako da bosta kokosje vratove glodala, pa tudi piscancki pridejo.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #3 : četrtek 29 oktober, 2009, 23:52:16 23:52 »

Jaz z mesom mislim bolj na "naravni" BARF - pokonzumirajo (z mackoma skupaj) namrec celega piscanca, ne samo izbranih "lepih" kosov. Edino kar odstranim je koza, ki je premastna in rebra, ki se mi zdijo prespicasta in nevarna.
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #4 : petek 30 oktober, 2009, 00:07:44 00:07 »

Jaz jima ponavadi ravno zato, da bi tudi vsaj malo kosti pozvecila, s kosti poberem precej mesa, ki ga dobita kasneje ali naslednji dan. Ampak do zdaj sta samo enkrat pogrizla kost, pa se ta je bila 4 dni zakopana pod njuno posteljo.   :P
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #5 : petek 30 oktober, 2009, 00:39:09 00:39 »

Jaz zdaj pri svojih prakticiram tako, da so cez noc v kopalnici (ki so si jo itak prisvojili in mi jo obcasno posodijo na uporabo :P) in namesto briketov dobijo mesni obrok. Obicajno mi uspe ravno prav odmerit, da do jutra pojedo vse, vcasih ostane kaksna kost, ki jim jo pustim, saj najkasneje dopoldan izgine. Kopalnico pa zjutraj lepo in enostavno pocistim. Dokler sem prakticirala vecje kose mesa (ali kosti) cez dan, sem jih tudi potem vlekla od vsepovsod.

Da se vrnm nazaj k prvotni temi, vecina ljudi uporablja tiste otroske. N vem tocno kakse imas ti v mislih s temi okroglimi, ce mislis tiste za zobne aparate, se mi zdijo majhne. Ne vem, morda tiste, ki sicer sodijo k elektricnim krtackam - pa uporabis samo glavo?

Drugace pa sem jaz od mojih samo enkrat Kuni (moji prvi dihurcic) dala cistit zobni kamen. Ostalim se sicer dela, ampak nimajo tezav, razen Taz, ki pa ima katastrofo (pa tudi ni tako zeeeelo grozno) v gobcu tudi zaradi medrola, ki ga dobiva. Zanjo bi sicer ciscenje (in predvsem puljenje enega kaninusa) prislo v postev, ampak smo se skupaj s stomatologinjo odlocili, da ne bomo poceli nicear, sploh ne takega zahtevnega posega (min. ena ura klesaja in mesarije), ker je prevelik riziko glede na njeno stanje. Zdaj ji, ko se mi zdi, da ima dlesni vnete, naredim eno kuro s stomodinom ali cikaflogom in je ok.

Je pa tole s kamnom in zobmi tudi malo odvisno od posameznega dihurja. Npr. Tidra je imela pri sedmih letih precej ok zobe, pac malo orabljene in na zadnjih molarjh nekaj kamna, Gulo je imel take, da bi mu po zobeh prisodil vsaj dve leti vec, Neo ima pa tudi vse neke cudne zobe. In za povrh se enega prevec ...  :cheese:
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : petek 30 oktober, 2009, 00:53:21 00:53 »

Najbrz so tiste za zobni aparat ja :)
Veliki ma ok zobe, Liesl je pa veterinarka ze pri drugem cepljenju malo zobe strgala.

Tole za cez noc bom pa probala :) Mogoce bo pa delovalo :D
Evidentirano

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #7 : petek 30 oktober, 2009, 12:58:10 12:58 »

Kakšne kosti pa ji dajete? Ni to nevarno?  :huh:
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #8 : petek 30 oktober, 2009, 13:50:29 13:50 »

Surove kosti.
Ce so kuhane pa je lahko nevarno, da :)
Evidentirano

LittleDiamond

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 322
« Odgovor #9 : petek 30 oktober, 2009, 16:28:33 16:28 »

Kar tako-od bedrce na primer ali kaj?
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : petek 30 oktober, 2009, 16:41:55 16:41 »

Jaz svojima najveckrat dam piscancjo nogo, tisto bolj majceno, vcasih dobita tudi perutnico. Dobivata pa samo perutnino, dvakrat sem jima dala tudi malo jagnjetine, ampak sta bolj kurja, tako da sem poskuse opustila :)
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : petek 30 oktober, 2009, 16:47:23 16:47 »

Od piscancjih kosti pridejo brez problemov v postev (surove, nikakor ne kuhane/pecene) vse kosti nog in kril ter prsnica. Za vrat (vretenca), bedra, rebra in ostalo "drobnarijo" je pa pametno, da je dihur take prehrane ze navajen. Od zacetka vecina kosti samo obgloda, nekateri se lotijo hrustancnih delov, prav grizejo jih sele, ko se take hrane malo navadijo.

Od mesa moji obcasno dobijo manjse kolicine govedine, konja (ampak ge nocejo jesti vedno), poskusili smo tudi kuncje meso in purana. Od kosti slednje zares niso primerne, ker se, tudi surove, prav grdo lomijo v spice in so pretrde.
« Zadnja sprememba: petek 30 oktober, 2009, 16:48:56 16:48 maja01 »
Evidentirano
Strani: [1]   Gor