Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: koliko in kaj dnevno na jedilniku (surovo meso, briketi...)?  (Prebrano 1218 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

koshir

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 67
koliko in kaj dnevno na jedilniku (surovo meso, briketi...)?
« : petek 17 avgust, 2012, 13:51:06 13:51 »

Nasa zver Taz (ker je res skor isti divjak kot pravi Taz iz risanke) dobi vsak dan surovo meso in pa zmeraj ima polno briketov v skledi (ma pa cca 12-13tednov).
Kar me zanima je ce se dihurji prenazirajo ko imajo prevec vsega (kar se tice surovega mesa),
ce sklepam po tem nasem ko se naje zacne vlect meso v skrivalisce v kletki tako da upam da se pa prej ne nazre do mrtvega (vsaj izgleda ne tko).
Je vredu ce dobi ze cela piscancja krilca (sem mu jih mal razkosal tako da so bile kosti se cele ampak locene manjse in vecje) ker po njegovem grickanju
kosti mu tudi vecje kosti ne delajo nobenih problemov in gre kar cez vse, se sam hrskanje slisi.
Je vredu da dobi vsak dan surovo meso oz. mu vi dajete vsak dan suro meso ? ker najin je vceraj prav hodil v kletko gledat kdaj bo kaj dobil v posodo (kamor dajemo
samo surovo meso), prav zanimivo je bilo gledat ta podvig kako laufa dol po kletki gre ven pogledat in nazaj gor v zgornje nadstropje ce je ze...seveda sem mu
takoj napolnil posdico da se je mastil z piscancjimi prsi.
Ima loceni posodi za suho hrano in mokro.
Za zdaj sem mu od surovega mesa dajal (piscancje prsi, krila, hrbet :: puranje srce, jetra in vranico ) in je vse pojedel brez problema.
Pa glede apetita je tudi pomoje normalno da ima ogromnega, ker poje kar veliko kolicino surovega mesa glede na to kolk je mejhn (najin MainCoon poje isto porcijo s tem da se "zmrduje" pa gricka pocasi, kadar jima dam pisc. prsi)

hvala za odgovore...

LP
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Odg: koliko in kaj dnevno na jedilniku (surovo meso, briketi...)?
« Odgovor #1 : petek 17 avgust, 2012, 14:01:45 14:01 »

Se ne prenazirajo.
Mesa mu daj toliko kot ga poje v eni rundi. ce ga zacne raznasat po skrivaliscih, je prevec.
Brez tezav mu das surovo meso vsak dan, tudi veckrat.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

koshir

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 67
« Odgovor #2 : petek 17 avgust, 2012, 14:42:26 14:42 »

ok.
super, pol bom nastudiru kolk ga zbase in kolk ga nese okol, ponavad mu dam stiri kose (ce so prsa) pa enga ponavad odnese v "brlog" ali pa vse zmaze tko da ga bo treba nastudirat.

LP
Evidentirano

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #3 : petek 17 avgust, 2012, 20:51:27 20:51 »

Ce das nekje do 40 gramov naenkrat, bi moralo biti dovolj se mi zdi.
Moji v enem dnevu pojejo nekje med 70 in 90 grami na dihurja, redko vec.
Evidentirano

Mija

• zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 222
« Odgovor #4 : sobota 18 avgust, 2012, 19:15:04 19:15 »

Moj recept je tudi - briketov neomejeno, me ne moti, če jih skriva, ker ravno ni nevarnosti, da se pokvarijo... Pa še roomba jih vse posesa.

Meso in ostale pokvarljive zadeve pa vedno je iz moje roke in ko si poskusi prvi košček odnesti, končama s hranjenjem. To te predvsem izuči, ko najdeš nekje na najbolj nemogočem mestu skrbno skrit pokvarjen kos mesa poln črvov...  :dizzy:
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #5 : sobota 08 december, 2012, 12:26:50 12:26 »

tina_g: Samo zanima me, kakšno meso ji kaj daješ? Samo kuhano? Ima drugače tudi kaj briketkov na voljo?
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

tina_g

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 32
« Odgovor #6 : sobota 08 december, 2012, 13:40:00 13:40 »

Driska se je sicer umirila, vendar je še vedno na opazovanju. Bomo videli kako bo. Dobila je namočene brikete, ki jih je vse pojedla in skrbela sem za vodo čez noč.

@Andja: Drugače pa dobiva kuhanega piščanca, ki ga ima vedno na voljo, včasih tudi surovega. Redkokdaj purana (2x/leto). Brikete sem ji nehala dajat, ker je meso znosila svojim otrokom (beri: gumijaste igračke) ona pa je jedla samo brikete. Meso pa se je posušil v kotu pri igračkah.
Probala sem tudi z miško, katero je zadavila in jo spet odnesla igračkam :)
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #7 : sobota 08 december, 2012, 14:05:29 14:05 »

Bilo bi dobro, da bi dobila raznovrstno meso in vse možne dele (notranji organi, koža, belo meso, noge ipd) in od različnih vrst živali - če jo hraniš izključno z mesom.

Mi imamo brikete vedno na voljo, najmanj enkrat na teden pa dobita tudi meso (pa račjo župco, konzervico Hill's in tako dalje). Zoprnost z odnašanjem mesa smo rešili tako, da gremo na hodnik, zapremo vsa vrata in mi meso jemljeta po koščkih iz rok. Ko vidim, da jih pričneta odnašati v kot, jima ga vzamem in shranim za naslednji obrok.

Še vedno pa je tudi ta možnost, da po končanem obroku narediš "sken" po skrivališčih in shranjeno meso pač odstraniš.
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #8 : sobota 08 december, 2012, 14:13:41 14:13 »

Ce ji dajes samo meso, potem bos morala vsekakor jedlnik popestriti, ker sicer se bodo zacele razlicen tezave zaradi neuravnotezene prehrane. Obvezno moras poleg mesa (misic) dodajati tudi notranje organe (jetra, vranic, ledvica, ... nekje do 10% obroka, jeter do 2-5%), srce (ki sicer steje pod misicnino, ampak vsebuje tavrin) in kosti in hrustance. Ce organov ne je, ji lahko naredis "smoothie" mix organov+ mesa, lahko dodas tudi brikete ali ne. Ce tudi tega ne je, bi bilo fajn, da vseeno polovico dnevne prehrane dobi brikete, ki so lahko suhi, lahko pa pac v obliki racje zupce/smoothieja.

To, da ima meso na voljo ves cas ni najboljse, bolje bi bilo, da jo v tem primeru hranis 2-4x dnevno in da v tem casu poje kolikor pac poje.
Evidentirano

tina_g

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : sobota 08 december, 2012, 14:22:59 14:22 »

Torej pride v poštev piščanec, puran, zajec, miši... še kaj?
Notranji organi kot kaj: srček, jetrca, želodec.. Pa to od katere živali?
Ali ji lahko dam tudi hrustanec? Nekje sem prebrala da lahko dobijo tudi kosti...

Ma sej, če jo hranim samo z mesom potem ni problema. Odnese par koščkov do igrač, ki jih kasneje poje in se ne posušijo. Čim pa dam kaj drugega zraven, so pa igračke na prvem mestu :)

Kako pa je s surovim mesom? Ali naj bojo notranji organi surovi ali kuhani?
Evidentirano

tina_g

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #10 : sobota 08 december, 2012, 14:24:53 14:24 »

Joooj, kaj pa je narobe če je meso ves čas na voljo? :/
Kakšne težave se pojavijo??
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : sobota 08 december, 2012, 14:35:17 14:35 »

Problem je, da sveze meso, kuhano ali surovo, ni ravno obstojna zadeva in je ful fajn gojisce za razne mikrobe. Ce ga ia ves cas, ga moras vsaj 2x dnevno cisto zamenjat in vsakic oprat posodico.

Meso - v principu vse, najbolj optimalno pa je tisto kar je take velikosti, da bi dihur to lahko tudi zares ujel. Ampak, tudi ce dobiva konjsko meso ali divjacino, ne bo nic narobe. Ne pretiravaj edino z ribami.

Hrustanec in kosti ji v primeru, da ne dobiva briketov, moras dajati. Oboje surovo. Tudi meso in organe lahko dajes surove.

Tukajle najdes se malo bolj obsirno debato o surovem mesu in v ta podforum bom zvecer tudi prestavila debato iz te teme (samo povem, da ne bo kdo iskal ...)
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #12 : sobota 08 december, 2012, 21:47:33 21:47 »

Pa sem vedela, da sem enkrat videla temo o mesu! :supid: Če ne boš ti, bom jaz zjutraj popravila :fiii:
Evidentirano
Strani: [1]   Gor