Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 [2] 3 4   Dol

Avtor Tema: Voda  (Prebrano 2389 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
Re: Voda
« Odgovor #15 : četrtek 04 februar, 2010, 14:32:52 14:32 »

Zalivalka za rože - Roža  :idea: Očitno je zelo pametna.  8)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

MAGGIE

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 64
« Odgovor #16 : četrtek 04 februar, 2010, 16:01:18 16:01 »

Jaz sem imela iste težave s prevračanjem posode, pa sem kupila tisto kovinsko posodo za ptice -tista ki ima obroček ki ga potem privijes na kletko in je notri posodica. Tudi ta obroček je bilo potrebno malce bolj zategniti saj jo je od spodaj potisnila skozi obroček -a to deluje.
Evidentirano

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #17 : četrtek 04 februar, 2010, 16:45:56 16:45 »

V bistvu ni tak problem posodica (zalepila sem jo na tla kletke z izolirnim trakom  8)), ampak dejstvo, da noče pit iz posodice. Iz mojega kozarca ja, iz moje plastenke ja, iz bane ja, iz moje roke ja,... iz posodice pa NE!  :supid:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #18 : četrtek 04 februar, 2010, 18:44:06 18:44 »

Ja Andja, pa kaj pa tebi ni jasno?! JAh tista posodica ni TVOJA!!  LOOOL ROTFL LOOOL
Evidentirano
Takle mamo! ;)

Andja

• moderator - član
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 3.730
« Odgovor #19 : četrtek 04 februar, 2010, 18:47:02 18:47 »

:duck:
Evidentirano
Kar je dano, je v pesku zakopano.... Sulplaaaajz!!!!

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #20 : četrtek 04 februar, 2010, 18:49:43 18:49 »

Mi imamo tiste kovinske, ki se na resetke pritrdijo. Maximus je klavir in lepo mirno pije vodo, Liesl pa plava, vesla, obraca posodo (nisem mislila, da jo bo lahko, ampak jo  :blik: ), tako da je pri njej cisto vseeno, kaj uporabim. Voda gre v vsakem primeru ven...  :rolleyes:
Evidentirano

Ewa

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.219
    • Moje fotografije
« Odgovor #21 : četrtek 04 februar, 2010, 22:29:24 22:29 »

Tako dela pri nas Loren. Gre popraskat po posodici, se zadereš, prileti pogledat kaj se dogaja in piči nazaj praskat.Voda pač mora ven  :rolleyes: Fanta sta pa pridna in lepo pijeta.  :)
Evidentirano
“Let's think the unthinkable, let's do the undoable. Let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all.”
Douglas Adams

Grizli

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 549
  • Grizli
« Odgovor #22 : sobota 27 februar, 2010, 11:53:18 11:53 »

zakon Candle light .. tebi pa se je prižgala lučka ;)

Glede kapljic, ki se jih dodaja v vodo .. videla sem od Marshalla ... ene so proti "vonju" ene pa naj bi bile z nekim dodatkom elektrolitov al ne vem česa (že dolgo od tega), ker naj bi dihurji pili premalo in obstaja nev arnost "dehidracije" .. Maja se ti kej sanja o tem .. ali komu drugemu ... so potrebni kaki vit. v vodi?
Evidentirano
Grizli, *Fedro*, *Sniffy*, Bamboos, Spoon & moja malenkost: Ika

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #23 : sobota 27 februar, 2010, 12:24:17 12:24 »

Od tistih preparatov, ki so proti vonju, noben nima nekekga opaznega ucinka. Razen raznih sprayev, ki pa imajo samo hipen ucinek (kot parfum), bi pa rekla, da dihurjem ravno ne pasejo. Jaz sem ga menda do zdaj uporabila 2x. Enkrat na Jupiju in enkrat na Sismisu (po tem, ko je bil ze skopan).

Kar se tice elektrolitov - pri zdravem  dihurju jih nima nikakrsnega smisla dodajati, pri dihurju, ki je bolan, pa lahko. Logicno, tam je potrebno se vse kaj drugega, med drugim tudi infuzija, ker samo s kapljicami ali praskom v vodi ne resis kaj dosti. Posebno pri kaksni driski in/ali bruhanju.

Enako je z vitaminskimi preparati v taksni ali drugacni obliki - ce ima dihur ustrezno prehrano, vitaminskih dodatkov ne potrebuje. Ce se ze kaj dodaja, je treba vedeti kaj in zakaj in potrebno je izbrati preparat, ki ima "smisel". Kapljice v vodi so obicajno bolj "blazev zegenj" (enako velja za dodajanje zdravil v vodo za pitje kar nekateri veterinarji se vedno prakticirajo). Edina stvar, ki jo jaz v nekaterih primerih dodam v vodo, je kolostrum v prahu (dihurjem, ki imajo drisko). Ampak je potrebno vodo veckrat zamenjati, saj se zelo hitro lahko pokvari. Od vitaminskih (oz. kakrsnih koli ze) dodatkov pa so bolj kot ne uporabna olja z omega mascobnimi kislinami (in jih imajo praviloma radi, vecini pa je dodan vsaj se vitamin e) in kaksni pripravki z b kompleksom (teh iobicajno ne marajo). Za ostale dodatke je potrebna pa kaksna indikacija, oz. je fajn vedeti zakaj jih dodajas. V postev bi tako od preparatov, ki nimajo kaksnih neg. stranskih ucinkov, prisli se glukozamin, hondroitin, MSM in c vitamin (vse, ne samo en preparat) za starejse dihurje, pri tistih, ki imajo tezave s srcem taurin in koencim Q ipd. Ampak pri teh je ze potrebno vedeti v kaksnih kolicinah se dozirajo.

Res je, da vecina dihurjev vec spije, ce imajo na voljo posodo z vodo kot napajalnik. Tekom leta to ni noben problem, lahko pa je poleti. To resis tako, da dihurju, ko je spuscen ponudis vodo iz posodice, da napajalnik zamenjas s posodo v kletki (kar ni resitev za vse), da kupis napajalnik, ki omogoca lazje pitje (sippy ipd.) in da poleg briketov dobiva se kaksno mokro hrano, predvsem meso (kar je itak priporocljivo).
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Živalca

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 130
« Odgovor #24 : nedelja 07 marec, 2010, 22:02:58 22:02 »

Jaz sem naprej uporabljal skledčke, ampak je vse prevrnila ali spraskala ven vodo. Sedaj imam napajalnik in ga pridno uporablja, ne vem pa če dovolj popije, kolko bi blo potrebno, ker ji včasih dam v kuhni skledčko vode in pije 2 min skupaj. Pa ponavadi če imam mokre roke poliže vse kaplice iz roke. Kakšna so vaše izkušnje z napajalniki?
Evidentirano
:jupi:

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #25 : nedelja 07 marec, 2010, 22:30:43 22:30 »

Jaz jih ne uporabljam. Vcasih v transporterju, ampak imam obcutek, da ne popijeta dovolj. Zdaj imata kovinske posode, ki se na resetke pritrdijo.
Vecinoma imajo premajhne kuglice in ne pritece dovolj vode naenkrat.
Evidentirano

Živalca

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 130
« Odgovor #26 : sreda 10 marec, 2010, 08:58:12 08:58 »

To me glih skrbi maša, da ne popije dovolj ker vseskupaj pre dolgo traja.  :huh:
Evidentirano
:jupi:

Nessa

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 159
« Odgovor #27 : sreda 10 marec, 2010, 13:39:58 13:39 »

Sej lahko preveriš koliko je dehidriran/rehidriran z gubo. Jaz dajem V.-ju večkrat pasjo skledo na tla, ker če je vedno na tleh mi jo razlije, če mu pa ne dajem pa popije zelo malo. Že tako guba ni čisto OK, je malo na meji. :/
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #28 : sreda 10 marec, 2010, 14:40:55 14:40 »

No ... moras malo vedet kaksna je normalna dihurjeva koza (in njena elasticnost se s starostjo spreminja), da lahko po tem ocenis. Vsekakor veliko pocasneje skace nazaj kot pri kaksnem psu.

V petshopih, se dobijo posodice, ki se jih pritrdi na kletko.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Nessa

• zverinica
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 159
« Odgovor #29 : sreda 10 marec, 2010, 15:14:35 15:14 »

Aha, OK. :D Samo, da ni kaj narobe, ne skoči ravno takoj nazaj, se jo še vidi v obliki za kakšno sekundo-dve.
Evidentirano
Strani: 1 [2] 3 4   Gor