Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1]   Dol

Avtor Tema: Glivice  (Prebrano 726 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 561
Glivice
« : četrtek 26 november, 2009, 10:58:43 10:58 »

Zaj ze par tednov je imela Kami na glavi majhen predelcek brez dlak. Glede na to, da je nekaj casa lezla iz kletke skozi resetke, smo pac mislili, da zaradi tega ... pred parimi dnevi pa je dobila se en malce vecji del brez dlak ... pa ko si pogledal malo blizje je blo take oranzkaste barve, pa rdece pikice, kot bi bile dlake populjene... Praska se ne ... nikjer v stanovanju, se pa ni mogla poskodovat ... mislim vsaj da ne no ... Smo bili vceraj pri veterinarju, je pogledal, dal vzorec na gojenje glivic, ce ima slucajno glivice ... pa se vzorec koze je vzel pa pregledal za garje al kaj je rekel...
Zanima pa me, ce je ze kdo imel kaj podobnega ... upam da gre veterinarju pac zaupat da je pomislo na vse kar bi lahko bilo narobe ...
Mogoce res panicarim, samo glede na to, da sta ze 2 letosnja albincka imela tezave, me je malo strah  :/
Evidentirano

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Re: Glivice
« Odgovor #1 : četrtek 26 november, 2009, 14:30:55 14:30 »

Mogoce res panicarim, samo glede na to, da sta ze 2 letosnja albincka imela tezave, me je malo strah  :/

BARVA NIMA NIKAKRSNE VEZE S TEM, DA ZIVAL ZBOLI!!!

Obstajajo dolocene tezave, ki so genetske in so lahko vezane tudi na barvo, ampak ne gre za pljucnice, brezdlacna podrocja in gastroenteritise ...

Ne da bi se zadevo videlo, je nemogoce reci, ali gre za glivice ali ne. Veterinar je naredil cisto prav, da je vzorec poslal na preiskavo, saj mikrosporia in trihofiton vedno prideta v postev in ju je potrebno izlocit, ker sta prenosliva tudi na cloveka ali na druge zivali. Seveda gre lahko tudi za odrgnino ali karkoli drugega. Tisto kar je oranzno, so pa izlocki koznih zlez.

Kje pa so ta brezdlacna podrocja (kje na glavi).
m.
« Zadnja sprememba: četrtek 26 november, 2009, 14:34:11 14:34 Jana »
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #2 : četrtek 26 november, 2009, 14:48:59 14:48 »

Ja no, saj je cela bolj rumenkasta, samo pac tam kjer nima dlak je bolj oranzkasto ... Ta podrocja so pa na celu ... med uhami in ocmi ? Joj saj bi ti slikala, samo sem se v sluzbi ...
Saj vem da ni noben kriv da zboli...ni mi jasno kak bi glivice dobla, ker ni prisla v kontakt z nobeno zivaljo... sploh ne takrat, ko smo prvic opazlili to...
Evidentirano

Wishmistress

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.246
  • Mama Tvorica
    • www.tvorovi.com
« Odgovor #3 : četrtek 26 november, 2009, 15:12:06 15:12 »

precej zivih bitja ma glivice ki zivijo na njemu - npr. Malassezia (tale rod mamo tudi mi ljudje). ko se "potrefi" npr stres+nekvalitetna prehrana+ ... + xy = seboroicki dermatitis ... tko je tud pri zivalcah.

in, NE, nima to nobene povezave z albinizmom.

dermatitise in krozno izgubo dlake sta pri nas imela Pyro (dark eyed white), Jurica (sable) in Bony (albino).
Evidentirano
Blessed is the person who is too busy to worry in the daytime and too sleepy to worry at night

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : četrtek 26 november, 2009, 15:13:45 15:13 »

Glivice lahko dobi kjerkoli, lahko jih prineses tudi ti (pri cemer ni nujno, da ima prenasalec kakrsne koli klinicne znake).
m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

Anja

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #5 : četrtek 26 november, 2009, 15:27:03 15:27 »

Aha no, to nisem vedla da se lahko prenesejo... No, jaz upam da se bo to resilo, pa naj bojo glivice, ker rajse mam nekaj da vem kaj je, pa se pozdravi, kot pa da npr nebi vedli kaj je narobe ...
Kami nima nekega stresa v zivljenju ... razen ponoci ko hoce iz kletke pa je pol ure trese ... hrano pa tudi je kvalitetno...

No, saj bomo vidli... uf 15 dni se dolgo zdi  :/
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #6 : četrtek 26 november, 2009, 19:04:08 19:04 »

Jah mogoce je pa ravno to vecji stres, ker zdaj ne more vec ven iz kletke prit.... :/ Drzimo pesti, da se cim prej pozdravi.... ;)
Evidentirano
Takle mamo! ;)
Strani: [1]   Gor