Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: [1] 2 3 ... 7   Dol

Avtor Tema: Briketirana hrana, ki jo priporocamo  (Prebrano 9034 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Briketirana hrana, ki jo priporocamo
« : torek 02 september, 2008, 10:45:22 10:45 »

Hrane, ki so dobavljive na našem tržišču, ki ustrezajo (bolj kot ostale) potrebam dihurjev in ki jih priporočamo.

Na prvem mestu je vsekakor kanadska hrana Orijen (izgovori se oridzen ;)), proizvajalca Champion Petfoods.
Gre za biološko primerna mačjo hrano, ki je sestavljena po principu celega plena in ne vsebuje žitaric. Mesne sestavine so sestavljene kot elementi celega plena, s čimer je močno znižana potreba po sintetičnih dodatkih. Vsebuje 80 % (mišičnega) mesa, ki zagotavlja bogastvo aminokislin brez sintetičnih dodatkov, 15 % notranjih organov (jetra, srce in vampi), ki predstavljajo hranljiv vir vitaminov in mineralov ter 5 % prebavljivih kosti (kosti, kostni mozeg in hrustančevina), ki priskrbijo organizmu ključne minerale brez uporabe dodatkov.
Hrana je dobavljiva v dveh okusih, Cat & Kitten, ki vsebuje visok delež piščanca in purana proste reje, cela jajca in v naravi ujete lokalne ribe ter 6 Fish Cat, pri kateri so edini vir beljakovin ribe in je zato primerna tudi za alergike (za dihurje malce manj kot za mačke), sicer so karakteristike enake kot pri drugem okusu. 

Mačja hrana Power of Nature (različica Natural Cat) je visoko proteinska hrana, ki ne vsebuje žitaric, polnil, nizko kvalitetnih stranskih produktov ter umetnih barvil, arom in konzervansov. Vsebnost beljakovin je kar 80 %, od tega je 95 % beljakovin iz piščančjega mesa. Na voljo je v dveh okusih, Fee's Favourite (piščanec) in Meadowland (piščanec, puran, losos)

Mačja hrana Applaws Vsebuje 80 % mesa. Suha hrana, ki ima visoko vsebnost živalskih beljakovin, ne vsebuje žitaric in le majhen delež ogljikovih hidratov. Na voljo je v treh okusih Kitten (piščanec, zaradi majhnosti briketkov je primernejša za mlade ali starejše dihurje), Adult Cat (piščanec, sestava je enaka kot pri Kitten verziji) in Piščanec, losos.

Mačja hrana Naturea, z visoko vsebnostjo mesa (70 %), brez žitaric, z nizkim odstotkom ogljikovih hidratov. Od mesa vsebuje kunčje in piščančje meso, ter meso lososa in slanika.

Mačja hrana Acana iz linije Acana Regionals je na voljo v treh okusih, Wild Prairie (piščanec), Grassland (jagnjetina, ribe, piščanec, raca) in Pacifica (ribe) Bogata z beljakovinami, z nizko vsebnostjo ogljikovih hidratov in popolnoma brez žitaric. Hrana iz linije Acana Regionals vsebuje 60-65 % mesa in 35-40 % sadja in zelenjave. Ne vsebuje žitaric koruze, pšenice, soje, polnil, stranskih produktov ter umetnih konzervansov.

Mačja hrana Ziwi Peak, vsebuje od 75-90 % mesa po procesu sušenja. Izdelki ZiwiPeak ne vsebujejo žitaric, vsebujejo pa visoko stopnjo beljakovin in so nad 95 % prebavljivi. Hrana ZiwiPeak je izdelana v Novi Zelandiji, je 100 % naravna, zračno sušena in vakumsko pakirana.

Nutrivet Instinct vsebuje 80 % mesa, 20 % sadja in zelenjave ter ne vsebuje žitaric. Hrana je izdelana v Franciji in spada med najkakovostnejše izdelke briketirane hrane za mačke. Dobavljiva je v dveh okusih, Regional Farm Chicken (piščanec) in Wild ten fish (riba).

Mačja hrana N&D Grain Free, z visoko vsebnostjo proteinov iz najkvalitetnejšega mesa (70 % mesa), ki ne vsebuje žitaric. Kot osnovno sestavino uporablja piščančje meso, ovčje meso, meso divje svinje, ribe in jajca. Hrana je na voljo je v štirih okusih - Adult Cat Chicken & Pomegranate (piščanec in granatno jabolko), Adult Cat Boar & Apple (divja svinja in jabolko), Adult Cat Fish & Orange (riba, pomaranča), Adult Cat Lamb & Blueberry (jagnjetina, borovnice).

Porta 21 Grain Free, je bogata z živalskimi beljakovinami in aminokislinami, hkrati pa ima nizko vsebnost ogljikovih hidratov.

Od hran za dihurje, ki se dobijo na našem trgu je "uporabna" le ena hrana in sicer Totally Ferret, ki ga uvaža Aler d.o.o. Vendar pa, ker je tudi na našem tržišču mogoče kupiti veliko kvalitetnješih hran, te hrane ne priporočamo, oz. če jo že uporabljate, jo mešajte s katero od kvalitetnejših hran.

Spremenjen in ažuriran tekst 1. 9. 2013.
m.
« Zadnja sprememba: nedelja 01 september, 2013, 22:32:40 22:32 maja01 »
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 410
  • Dihurčki so zakon!
Re: Briketirana hrana, ki jo priporocamo
« Odgovor #1 : torek 02 september, 2008, 14:44:55 14:44 »

Tole mi bo pa prav prišlo, sploh izgovor, sem skos razmišljala kako se izgovori!

Kaj je možna kakšno skupinsko naročilo Orijen-e?

Pa še eno vprašanje, koliko časa morajo mladi dihurčki jesti kombinacijo: Orien, Totally Ferret baby?
Rada bi ji čim bolj pravilno prehrano zagotovila.

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 2.981
« Odgovor #2 : torek 02 september, 2008, 14:53:37 14:53 »

Orijen lahko naročiš preko spletne strani zooplus.de, kjer je še cenejša kot pri nas (glej link). Splača se ti če naročiš več vreč hkrati oz. da naročiš še kaj drugega za tvoje ljubljenčke, pa se potem tistih 5 evrov poštnine povsem pokrije.

Jaz je sedaj nekaj časa ne bom naročala, ker jo imam še za nekaj mesecev.
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #3 : torek 02 september, 2008, 15:33:57 15:33 »

Orijen lahko naročiš preko spletne strani zooplus.de, kjer je še cenejša kot pri nas (glej link). Splača se ti če naročiš več vreč hkrati oz. da naročiš še kaj drugega za tvoje ljubljenčke, pa se potem tistih 5 evrov poštnine povsem pokrije.

Jaz je sedaj nekaj časa ne bom naročala, ker jo imam še za nekaj mesecev.

Hvala za nasvet! Mesc si pa res imela prav ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #4 : torek 02 september, 2008, 16:15:41 16:15 »

Kako mislis do kdaj? Totally Ferret Baby je do enega leta (tam nekje), potem lahko zamenjas za Active varianto. Orijen je ena sama varianta, za vsa obdobja. Lahko seveda izberes katerokoli drugo kombinacijo hran in v drugem razmerju, meni se kombiniranje teh stirih, obcasno se cesa drugega (trenutno imam tako mesanico Orijen, Felidae, Nature's Variety Insctinct - zal ga ne bo vec v Evropi) nekako najbolj obnese in se mi zdi dokaj smiselna glede na sestavo. Ok hrana (ceprav so neke kontraverznosti v zadnjem letu in nisem prepricana, da bi jo zaradi tega dajala, cetudi bi bila dobavljiva) je tudi Innova oz. njihova linija EVO. Precej ok izgleda tudi Timberwolfov Serengeti, pa se kaksna. Od teh s katerimi imam izkusnje, priporocam (za redno uporabo) zgoraj omenjene stiri.

Evidentirano

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #5 : torek 02 september, 2008, 16:36:36 16:36 »

No sej si mi ofgovorila točno to kar me je zanimalo, kdaj kero hrano dajati, do kdaj baby in tako naprej, da lahko mešam še ostale naštete, ki si jih napisala.
Super, spet neki več vem  :dizzy:

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #6 : torek 02 september, 2008, 19:32:09 19:32 »

Jaz moji Nike po Majinem nasvetu mešam 1/2 Orijen, 1/4 Felidae in 1/4 Totally Ferret Baby. Po enem letu pa bom Baby varianto zamenjala z Active. A ni simpl?  :P  ::)
Evidentirano
Nikoli ne bodi zadovoljen s tistim, kar si, če želiš postati tisto, kar nisi; kajti tam, kjer si postal zadovoljen, boš tudi ostal.

PilotGirl

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Dihurčki so zakon!
« Odgovor #7 : torek 02 september, 2008, 20:12:38 20:12 »

Ja res je preprosto, jaz sem tudi sedaj na tej mesanici ;) Sem pa opazila, da Gala zelo rada je Orijen, Buda ma pa raj TF Baby. ;) Buda je zelooo zbirčen, tako, da imam krepke težave ker ničesar noče jest :( Spravim van samo kuhano meso + briketke.

blyss

• huda zver
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 575
« Odgovor #8 : ponedeljek 24 november, 2008, 21:22:37 21:22 »

No, potem ko smo probali še kar nekaj testerjev res kvalitetne hrane, sem ugotovila, da je za naše dva najboljša hrana( edina kvalitetna hrana, ki sta jo oba izredno rada jedla) tale Orijen. Dal nam jo je pa nekaj dr. Račnik. Pa me zanima, če se da tam v tej ambulanti  kupiti to hrano, da jo ne bom lih naročala iz Nemčije oz. če se jo da kupiti kje v Sloveniji? A vi jo vsi naročate iz Nemčije?
Evidentirano

Jana

• Glavni moderator
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #9 : ponedeljek 24 november, 2008, 21:43:40 21:43 »

Ta hip se jo dobi v trgovini Vomar v Celju (pri Planetu Tus), za ostali del Slovenije pa je dobavljiva na info@orijen.si (posiljajo po posti, lahko prevzamete na sedezu podjetja v Lj, ...). Spletna stran www.orijen.si je v pripravi.

Hrano naročiš preko zgornjega e-mail naslova. Če se ne motim je dostava po Ljubljani brezplačna, lahko pa hrano tudi osebno prevzameš. Vse informacije boš dobila preko maila. ;)
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.961
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #10 : ponedeljek 24 november, 2008, 21:59:54 21:59 »

Pa saj tako ni problema za narocilo iz tujine- nas vec naroci skupaj, pa se potem stroski dostave delijo.... :cheese: 8) Samo za prevzem se je potem treba zmenit :yes: 8)
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #11 : ponedeljek 09 februar, 2009, 21:25:00 21:25 »

Mimogrede, Orijen se po novem dobi tudi v novi zoo trgovinici v podhodu Plave lagune (Ljubljana-Bezigrad).
m.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #12 : ponedeljek 09 februar, 2009, 22:00:01 22:00 »

A pa se kaj ve za koliko denarja?
Evidentirano
Takle mamo! ;)

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #13 : ponedeljek 09 februar, 2009, 22:03:58 22:03 »

Moram na racun pogledati koliko je bila 2,5 kilsko pakiranje (ki je itak najdrazje). Sem se malo zakalkulirala s kolicinami in je bilo treba na vrat na nos kupit ... Sicer pa mislim, da so cene za Orijen priporocene oz. dolocene s strani uvoznika (ker se pogovarjamo, da jo bomo imeli najverjetneje tudi v Ambulanti).
m.
Evidentirano

Bina

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
    • BinaBana- moj album
« Odgovor #14 : ponedeljek 09 februar, 2009, 22:09:17 22:09 »

(ker se pogovarjamo, da jo bomo imeli najverjetneje tudi v Ambulanti).
m.

O FUL dobro! Saj to boste potem imeli ta velike kolicine tudi ne?  :drool:
Evidentirano
Takle mamo! ;)
Strani: [1] 2 3 ... 7   Gor