Forum Zverinice

Prosimo, da se prijavite or registrirate .

Prijavite se z uporabniškim imenom, geslom in dolžino prijave
Napredno iskanje  

Novice:

Vse nove uporabnike naprošamo, da se najprej predstavijo v forumu O članih in upoštevajo pravila foruma.
Hitri vodnik za nove in bodoče lastnike
Društveni telefon: +386 70 775 734
Vabimo vas, da se nam pridružite v Facebook skupini Zverinice

Strani: 1 2 [3]   Dol

Avtor Tema: Alergija na dihurje  (Prebrano 4423 krat)

0 Uporabnikov in 1 gost spremljajo to temo.

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 10.706
  • Beastmaster
    • zverinice
Odg: Alergija na dihurje
« Odgovor #30 : četrtek 14 november, 2013, 21:43:02 21:43 »

Citat
ena od njih naj bi bila alergična na dihurje. No ja, zdravnica je rekla, da je velika verjetnost, da so vzrok dihurji.

Zadevo se da povsem enostavno preverit. S testi. Ce ima dihalne tezave, to testirajo na Golniku (imajo, oz. so imeli prav alergen iz epitelija dihurja), ce ima pa izpuscaje, pa se sopek dlake prilepi na hrbet (oz. neko nemotece mesto) in po dveh dneh preveri, ce se pojavi rdecina. Vsej meni so delali to slednjo metodo.

Drugace pa imajo zdravniki, sploh tisti, ki nimajo specializacije iz alergologije in dermatologije, ful radi take pavsalne in "verjetne" izjave zaradi katerih se letno odda, pa tudi zavrze in zal tudi pobije cel kup mack in psov.

lp, m.
Evidentirano
You become responsible, forever, for what you have tamed.

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.867
  • Leky ♥
« Odgovor #31 : četrtek 14 november, 2013, 21:49:24 21:49 »

Saj sem imela tudi jaz pomisleke enkrat, da sem alergična na dlako, vendar se je na koncu izkazalo da je bil pač samo en mehčalec :P Sicer pa se gre lahko v lekarno po tablete, ki lajšajo simptome :D
Evidentirano
I'm not mean. You're just a sissy.

TasHa

Masa

• moderator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 4.495
« Odgovor #32 : četrtek 14 november, 2013, 22:47:36 22:47 »

Jaz imam precej hudo alergijo na podgane. Zive, mrtve, oprane, zmrznjene... V kateri koli obliki. Ce se me podgana dotakne s kremplji, dobim izpuscaje, ponoci imam probleme z dihanjem, tudi ce je podgana zaprta v drugem prostoru... To je edina zadeva na katero sem alergicna.
Edina oseba, zakatero vem, da je hudo alergicna prav na dihurje, je vzrediteljica od MissU. Alergijo ima tudi na macke, dolocene tipe pasje dlake itd. Na primer polarne pasme ji povzrocajo tezave, med tem ko njeni dve psici (mesanka wippet/sheltie/pudelj in pirenejska ovcarka) nobenih.
Evidentirano

dihurčica

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 602
« Odgovor #33 : četrtek 14 november, 2013, 23:21:29 23:21 »

Super, potem bomo že prišli do neke rešitve. Bo pač obiskala zdravnika, če bo šlo na slabše. Brez veze, da se jaz sekiram in iščem novo stanovanje.  :) Hvala!
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Leky ♥
« Odgovor #34 : petek 15 november, 2013, 01:32:17 01:32 »

Zakaj pa se ona ne izseli če ji je tak problem vse skupaj? :O
Evidentirano

TasHa

dihurčica

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 602
« Odgovor #35 : petek 15 november, 2013, 14:50:20 14:50 »

Zadeva je taka, da so prišle obe s kolegico v dvoposteljno sobo, jaz pa sem sama v tadrugi dvoposteljni sobi, ker je šla moja cimra v študenta. Lastnik je rekel tej moji cimri, da mi težko najde drugo cimro, ker večino punc motijo dihurji. Ko smo se pa pogovarjali o tej alergiji je pa še trobental, da bi v moji sobi itak morale biti dve in da je zdravje bolj pomembno ipd. V glavnem, če tale punca, ki ima alergijo išče novo stanovanje, pomeni da on izgubi dve osebi, ker bi sigurno odšle obe s kolegico, če pa grem jaz, pomeni da dobi dve novi v stanovanje, ker zaradi mene ne dobi nikogar v to mojo sobo. Sem v tem primeru na slabšem.
Ampak se preveč ne sekiram, če bi morala iskati novo stanovanje, ker tole ni ravno najboljše (mrzlo je, ker zakurijo šele okoli 7h,8h zvečer, grdo gledajo če pride kdo na obisk in imajo pripombe, če rabijo kaj v našem stanovanju, kar sami pridejo noter...) Pač, če bom našla bom šla takoj v drugo. :)
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Leky ♥
« Odgovor #36 : petek 15 november, 2013, 18:39:24 18:39 »

razumm, ja saj pri nas sploh še ne kurijo...tako da ravno danes sem spakirala skoraj že vse..v ponedeljek jovo na novo :D in sem imela srečo, prvo in edino stanovanje tu, sem klicala in dobila da so tudi živali lahko :D
Evidentirano

TasHa

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #37 : sobota 16 november, 2013, 09:45:39 09:45 »

Kako pa to, da potem oddajas sugar gliderje?
Evidentirano

*Tasha*

• Član društva
  • Odjavljen Odjavljen
  • Leky ♥
« Odgovor #38 : sobota 16 november, 2013, 12:40:30 12:40 »

Stanovanje je zelo malo in bom v stiski s prostorom, tako da ju oddajam in sem na vezi z Blanko...(Če ne bo interesenta bosta seveda ostala, bomo že nekako se stisnili...:P)
Evidentirano

TasHa

BEKCH

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 12
  • Ljubo doma kdor ga ima.
« Odgovor #39 : ponedeljek 02 december, 2013, 14:57:11 14:57 »

Upam, da se boste lahko stisnili. :D

Jaz sem se tudi nekaj časa spraševala, če imam alergijo, pa smo ravno ugotovili, da sem na lesko.  :?:

Želim pa vsem, da nimate alergij na dihurje in jih ne boste imeli. ::)
Evidentirano

Pikica

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 70
« Odgovor #40 : četrtek 09 januar, 2014, 19:10:31 19:10 »

Pozdravljeni vsi,

žal ima naša Bekch res alergijo na dihurja. Sicer je glavna alergija na pšenico in mleko, je pa prisotna tudi na dihurčka - našega. Oh ta puberteta...

Aja, iščemo začasni dom za našo dihurko
Evidentirano
Sreča ni v glavi in ne v daljavi, ne pod palcem skrit zaklad. Sreča je, ko se delo dobro opravi in ko imaš nekoga rad!

Pikica

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #41 : četrtek 27 februar, 2014, 11:53:58 11:53 »

Pravzaprav ne vemo več, na kaj je dekle alergično. :think: Žive ni bilo doma 1 mesec, v tem času smo ugotovili, da ima hči intoleranco na laktozo, prebava se ji je uredila, a je zato začela jesti spet pšenično hrano. :supid: V času, ko je Živa doma (1 teden) ima dekle spet izpuščaje.  :/ Pa ne vem, al zaradi dihurja ali česar drugega.

Verjetno bi bilo treba res testirat z epitelijem dihurja na hrbtu, ampak kje to delajo? Na pediatrični kliniki v Ljubljani so ji delali le kožne teste na osnovne stvari, pa je bilo vse negativno. Čakamo pa še krvne teste za alergijo na gluten, ampak se čaka...

Živa pa tak srček, ko je spet nazaj  :nod: :nod:  :evilgrin:
Evidentirano
Sreča ni v glavi in ne v daljavi, ne pod palcem skrit zaklad. Sreča je, ko se delo dobro opravi in ko imaš nekoga rad!

maja01

• Administrator
  • Odjavljen Odjavljen
  • Beastmaster
    • zverinice
« Odgovor #42 : četrtek 27 februar, 2014, 23:42:18 23:42 »

Meni je delala ena privat dermatologinja, drugace pa menda na Golniku, mogoce tudi na dermatoloski (od UKC).
Evidentirano

Pikica

• žverca
  • **
  • Odjavljen Odjavljen
« Odgovor #43 : torek 25 marec, 2014, 09:09:24 09:09 »

Sem klicala na Golnik, tam nimajo tega specifičnega alergena za dihurja , so mi pa rekli, da lahko od svojega dihurčka prineseš malček dlake in naredijo test. Samo za prvi pregled moraš imeti napotnico, ki jo pošlješ na golnik, potem pa ti posredujejo datum za test, ki pa je lahko v ljubljani ali na golniku.

torej nas čaka še ta pot...

Živa je namreč že drugič na počitnicah, ker je srbenje, izpuščaji tako hudo, da se hčera spraska do krvi.
Evidentirano

pridna

• zverina
  • Odjavljen Odjavljen
  • Komentarjev: 1.008
« Odgovor #44 : sreda 26 marec, 2014, 10:56:54 10:56 »

Citat
Živa je namreč že drugič na počitnicah, ker je srbenje, izpuščaji tako hudo, da se hčera spraska do krvi.

Upam, da boste temu dopustu povrnili kaj več kot samo stroške za hrano in pesek.
Evidentirano
I don't need anger management - I just need people to stop pissing me off! (NA)
Strani: 1 2 [3]   Gor